پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 16 December , 2019
امروز : دوشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۸ - 19 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 13756
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷ | ارسال توسط :

اجرای طرح تراموا در رشت در قالب تفاهم نامه با وزارت دفاع

راه سوم: ظهر روز سه شنبه ۱۶ فروردین، در جلسه ای با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت و نمایندگانی از شرکت سرمایه گذار خارجی نورینکو از کشور چین موضوع مربوط به انجام قطار شهری در رشت با محوریت تراموا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هریک از طرفین نقطه نظرات خود […]

اجرای طرح تراموا در رشت در قالب تفاهم نامه با وزارت دفاع

راه سوم: ظهر روز سه شنبه ۱۶ فروردین، در جلسه ای با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت و نمایندگانی از شرکت سرمایه گذار خارجی نورینکو از کشور چین موضوع مربوط به انجام قطار شهری در رشت با محوریت تراموا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هریک از طرفین نقطه نظرات خود را در زمینه چگونگی اجرای این طرح در رشت بیان داشتند.

سید محمدعلی ثابت قدم با اشاره به مطرح شدن موضوع تراموا در طرح جامع ترافیکی شهر رشت اذعان داشت: اجرای این طرح می تواند در قالب تفاهم نامه ای با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با توافق دوطرفه و درصورت حضور شرکت سرمایه گذار سه طرفه مورد بحث و بررسی قرار و در صورت امکان اجرا شود.

شهردار رشت تصریح کرد: پیشنهاد می شود تا همکاران شهرداری در جلسه ای مشترک با حضور مشاورین طرف قرار داد شهرداری و نماینده شرکت نورینکو و نماینده وزارت دفاع موضوع را در قالب تفاهم نامه مطرح و به نقطه مطلوب آن برسانند.

وی افزود: در این تفاهم نامه ضمن تقسیم وظایف طرفین، هم بخش مالی و هم بخش فنی به خوبی شفاف سازی شود.

ثابت قدم خاطرنشان کرد: موضوعات فنی با حضور مشاوران شهرداری و شرکت سرمایه گذار به گونه ای پیش رود تا این موضوعات با برنامه زمانبندی اجرای پروژه انطباق داشته باشد.

در الویت قرار گرفتن اجرای پروژه تراموا در رشت پس از اخذ مجوزهای مربوط

مدیر شرکت سرمایه گذاری نورینکو نیز در این نشست ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع مدیران شهرداری رشت اذعان داشت: شرکت نورینکو پروژه های زیادی در ایران برای اجرا دارد

جی یان کوهانگ با تاکید بر اخذ مجوزات لازم از کشورهای ایران و چین برای اجرای پروژه فوق تصریح کرد: پس از اخذ مجوزات لازم از سوی دو کشور ، این پروژه در الویت اجرا قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس اقتصادی هرساله بین ایران و چین تصریح کرد: در این کنفرانس ۲۰ پروژه تعریف شده است، اما این پروژه در لیست الویت قرار خواهد گرفت.

گفتنی است که شرکت نورینکو یک شرکت چینی می باشد که پروژه های بسیاری را در ایران اجرا نموده و یا در حال اجرا می باشد.

با توجه به پیمان همکاری میان ایران و چین امکان تامین مالی پروژه هایی که در فهرست مدنظر هردو کشور باشد وجود دارد و از ۲۰ پروژه موجود در فهرست ، ۴ پروژه رده بالای آن به شرکت نورینکو تعلق دارد.

لازم به ذکر است که تمام پروژه های این شرکت که به قرارداد رسیده اند ، در فهرست مذکور می باشند. پروژه هایی نظیر قطار برقی تهران ، کرج ، گلشهر ، و مترو خط ۴ تهران و جمعی دیگر از پروژه های مرتبط با مترو تهران ، از فعالیت های این شرکت است./ دیارمیرزا

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.