پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 22 November , 2019
امروز : جمعه, ۱ آذر , ۱۳۹۸ - 25 ربيع أول 1441
شناسه خبر : 13733
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۰۹ | ارسال توسط :

فوری/ قدرت زمین‌لرزه مشهد ۶ ریشتر اعلام شد/ اختلال در اینترنت، تلفن، موبایل و وسایل ارتباطی در مناطق زلزله زده/ مردم به خیابان‌ها پناه برده‌اند/ ثبت ۱۵ پس لرزه زلزله تا این لحظه

راه سوم: زلزله ای محسوس ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه پیش از ظهر چهارشنبه مشهد را لرزاند.   به گزارش انتخاب، بنابر اعلام مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران، قدرت زمین‌لرزه‌ای که دقایقی پیش مشهد را لرزاند، ۶ ریشتر و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اعلام شده است.   مرکز این زمین‌لرزه، سفید سنگ خراسان رضوی بوده […]

فوری/ قدرت زمین‌لرزه مشهد ۶ ریشتر اعلام شد/ اختلال در اینترنت، تلفن، موبایل و وسایل ارتباطی در مناطق زلزله زده/ مردم به خیابان‌ها پناه برده‌اند/ ثبت ۱۵ پس لرزه زلزله تا این لحظه
راه سوم: زلزله ای محسوس ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه پیش از ظهر چهارشنبه مشهد را لرزاند.
 
به گزارش انتخاب، بنابر اعلام مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران، قدرت زمین‌لرزه‌ای که دقایقی پیش مشهد را لرزاند، ۶ ریشتر و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اعلام شده است.
 

مرکز این زمین‌لرزه، سفید سنگ خراسان رضوی بوده است. 

 
سایت زلزله نگاری آمریکا قدرت زلزله در مشهد را ۶.۱ نیز اعلام کرد .
 
پس از زمین‌لرزه ۶ ریشتری در مشهد ۵ پس‌لرزه به قدرت‌های ۴.۷ ریشتر، ۴ ریشتر، ۳.۶ ریشتر، ۴.۴ ریشتر و ۳.۷ ریشتر تاکنون به وقوع پیوسته است.
 
ثبت سومین پس لرزه زلزله خراسان رضوی با بزرگی ۴٫۴/معاون عملیات امدادو نجات هلال احمر:هماهنگی با فرودگاه  مهرآبادجهت اعزام احتمالی نیرو و اقلام زیستی/ ‎زارع،استاد پژوهشگاه زلزله:مرکز زمین لرزه ۸۶ کیلومتری جنوب شرق مشهد بوده/پیش بینی می‌شود حداقل در هفته پیش رو پس لرزه ها ادامه داشته باشد‎ 
 
به گزارش انتخاب ، شدت این زلزله که میزان آن هنوز اعلام نشده است به حدی بود که شهروندان مشهدی را ناگزیر از ترک ساختمانها کرد و گروهی از مردم وحشت‌زده به خیابان‌ها آمده‌اند.
 
اینترنت، تلفن، موبایل و وسایل ارتباطی در مناطق زلزه‌زده مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی دچار اختلال شده است.
 
بدنبال وقوع زلزله در مشهد ، ماموران ۴۸ ایستگاه آتش نشانی این کلانشهر به حالت آماده باش درآمدند و کلیه خودروهای عملیاتی به دستور معاونت عملیات این سازمان از آشیانه خارج و در حالت استند بای قرار گرفتند .
 
معاونت عملیات امداد و نجات هلال احمربا اشاره به زمین لرزه ٦ ریشتری در ساعت ۱۰:۳۹ امروز در خراسان رضوی گفت:
این زمین‌لرزه در عمق  ١٠ کیلومتری زمین رخ داده است.
این زمین‌لرزه در شهرستان فریمان – روستای سفید سنگ رخ داده است.
تیم‌های ارزیاب هلال احمر جهت انجام بررسی‌های لازم به منطقه مذکور اعزام شده‌اند. 
 

 

 
 

تلفن ها در اكثر نقاط مشهد وصل است

حرکت قطارها از مبداء و به مقصد مشهد طبق برنامه انجام می‌شود

کاربران افغانی توئیتر نوشته اند زلزله در هرات هم احساس شده است

تا حدود نیم ساعت پس از آن، پس‌لرزه‌های ۴٫۷، ۴، ۳٫۶، ۴٫۴، ۳٫۷ و ۴٫۶ ریشتری در حوالی سفیدسنگ رخ داد که به ترتیب در ۹۶، ۸۶، ۹۱، ۹۸، ۹۳ و ۹۳ کیلومتری مشهد مقدس بوده است.

 

تیم امداد هوایی و واکنش سریع به سفید سنگ، مشهد، سرخس، تربت جام و فریمان اعزام شد

سید مجتبی احمدی اظهار داشت: تیم امداد هوایی و واکنش سریع جمعیت هلال‌احمر به سفید سنگ فریمان ، سرخس، مشهد و تربت جام اعزام شده است.

وی ادامه داد: منتظر اعلام نتیجه تیم‌های ارزیاب هستیم تا بتوانیم آمار دقیق و خسارات احتمالی را گزارش کنیم.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بعد از انجام ارزیابی های اولیه نسبت به اعزام نیروها در محل مورد نظر اقدام می‌کنیم.

 
قطع ارتباطات رادیویی در مناطق زلزله‌زده خراسان رضوی
 
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران:
به دنبال وقوع زمین لرزه در استان خراسان رضوی تیم‌هایی از فرمانداری، بخشداری، هلال‌احمر و … به محل اعزام شده و عملیات جست‌وجو و ارزیابی آغاز شده است.
در اکثر مناطقی که تحت تاثیر مستقیم زلزله قرار داشته، ارتباطات رادیویی قطع شده است و ما در حال حاضر آماری از تعداد جانباختگان یا مصدومان احتمالی این حادثه و همچنین تعداد مصدومان نداریم و البته ممکن است این حادثه خسارات جانی نداشته باشد.اطلاع دقیقی از میزان خسارت زلزله نداریم؛ اعزام نیروهای امدادیمحمد مقدوری اظهار داشت: پس لرزه‌هایی را در مشهد پس از زلزله اصلی داشته‌ایم که دامنه تربت حیدریه و جام و نیشابور و خواف و سنگان را در برگفته است.معاون استاندار خراسان رضوی گفت: نیروهای امدادی اعزام شده‌اند و با سرعت کار امدادرسانی آغاز شده و هنوز اطلاع دقیقی از میزان خسارت وجود ندارد، نیروهای امنیتی و کمکی برای خسارات ناشی از زلزله به مناطق اعزام شده‌اند.وجود ۲ گسل در محل زلزله/ احتمال ادامه پس لرزه‌ها تا یک ماه

استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی لحظاتی قبل در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار داشت: زلزله در ۸۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد اتفاق افتاده است.

وی افزود: در منطقه‌ای که زلزله رخ داده است، دو گسل وجود دارد که در حال بررسی هستیم که کدام یک از گسل‌ها عامل این زلزله هست. شهر مشهد ۶۱۰ سال پیش زلزله‌ بزرگی را تجربه کرده است. با توجه به قدرت ۶ ریشتری زلزله، پیش‌بینی ما این است که پس لرزه‌های زلزله تا یک ماه دیگر ادامه داشته باشند و بهتر است تا روستاهای اطراف کانون زلزله، مراقبت‌های لازم را داشته باشند.

۲ زلزله شهرستان مه‌ولات خراسان رضوی را لرزاند

دو زلزله نسبتاٌ شدید شهرستان مه ولات در فاصله ۲۱۰ کیلومتری مشهد را لرزاند.

 

۵ پس لرزه در مشهد به ثبت رسید

پس از زمین‌لرزه ۶ ریشتری در مشهد، ۵ پس‌لرزه به قدرت‌های ۴٫۷ ریشتر، ۴ ریشتر، ۳٫۶ ریشتر، ۴٫۴ ریشتر و ۳٫۷ ریشتر تاکنون به وقوع پیوسته است.

سفید سنگ مشهد مقدس برای ششمین بار لرزید

پس از زمین‌لرزه ۶ ریشتری در مشهد ۵ پس‌لرزه به قدرت‌های ۴٫۷ ریشتر، ۴ ریشتر، ۳٫۶ ریشتر، ۴٫۴ ریشتر و ۳٫۷ ریشتر تاکنون به وقوع پیوسته است.

 

 
 
فوری/ قدرت زمین‌لرزه مشهد ۶ ریشتر اعلام شد/ تلفن، موبایل و وسایل ارتباطی در مناطق زلزله زده قطع شد
 
 
میزان شدت زلزله های اخیر در استان خراسان رضوی 
 
 
یک کشته و خسارت به تعدادی از روستاها در زلزله خراسان رضوی
معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: زمین لرزه سفیدسنگ تا کنون یک کشته داشته و منجر به وارد آمدن خسارت به تعدادی از روستاهای منطقه شده است.
ثبت ۱۵ پس‌لرزه در خراسان رضوی تا این لحظه/آمادگی عوامل امدادی
معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر گفت: تا کنون ١٥ پس لرزه در مناطق زلزله‌زده خراسان رضوی ثبت شده که بزرگترین آن ٤.٧ ریشتر بوده است.
مدارس سفیدسنگ و فریمان در نوبت عصر چهارشنبه تعطیل اعلام شد
احتمال قطع آب در روستاهای مشهد/ مشهد خاموش نشد

آستان قدس رضوی اعلام کرد: هیچ گونه خسارتی به حرم مطهر وارد نشده است

زلزله مشهد بازی لیگ برتری را لغو نکرد
تسنیم: دانشگاه‌ها و مدارس تمامی مقاطع در شهرستان‌های فریمان ،مشهد،سرخس،تربت جام و کلات تعطیل شد.
|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.