پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 23 November , 2019
امروز : شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۸ - 26 ربيع أول 1441
شناسه خبر : 13934
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵ | ارسال توسط :

عملکرد وزرای پیر دولت کنونی را با عملکرد وزرای جوان دولت‌های پیشین مقایسه کنید

راه سوم: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت اسحاق جهانگیری در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی با اشاره به انتخابات شورای شهر و روستا و همچنین انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مقطعی که هم‌اکنون در آن حضور داریم، یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین کارهای نظام را پیش رو داریم که آن دو انتخابات […]

عملکرد وزرای پیر دولت کنونی را با عملکرد وزرای جوان دولت‌های پیشین مقایسه کنید

راه سوم: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت اسحاق جهانگیری در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی با اشاره به انتخابات شورای شهر و روستا و همچنین انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مقطعی که هم‌اکنون در آن حضور داریم، یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین کارهای نظام را پیش رو داریم که آن دو انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری است.

باید از صندوق‌های رای حراست کنیم

جهانگیری افزود: يكي از اصلي ترين هدايايي كه به بركت جمهوري اسلامي ايران در كشور ماندگار شد و بايد از آن حراست كنيم صندوق هاي رأي است.
وي ادامه داد: صندوق هاي رأي جايگاهي هستند كه مردم كشور مي توانند ديدگاه ها و نظرات خود را نسبت به نحوه اداره كشور اعلام و دلبستگي خود به نظام را به رخ جهانيان بكشند. با هر انتخابات روح و خون تازه اي در پيكر نظام به گردش در مي آيد و به همين دليل است كه انتخابات همواره مورد توجه مردم و مسئولين كشور و نيز دشمنان ايران در سراسر جهان بوده است.

داعش و القاعده نتیجه غلط برخی افراد است

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به نقش بهیاران در انتخابات تصریح کرد: بهیاران حلقه اتصال مردم با نظام هستند آنها می‌توانند با دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات به پر شور شدن دو انتخابات پیشرو کمک ویژه‌ای بکنند. در منطقه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم متاسفانه به اشخاصی آلوده شده است که هر چیزی در دنیا اتفاق می افتد می‌آیند و منطقه ما را به آتش می‌کشند. گروهک‌های تروریستی مانند داعش، القاعده و… نتیجه عملکرد غلط این افراد است. ای کاش این افراد یکبار هم که شده می‌آمدند در اتاق‌های فکر خود به این موضوع می‌پرداختند که چرا با توجه به این همه آتش‌افروزی باز هم چنین گروهک‌هایی در جهان وجود دارد.

ایران امن‌ترین نقطه در منطقه است

جهانگیری با اشاره به گرفتن تصمیم عقلانی توسط مردم در انتخابات‌های پیشرو خاطرنشان کرد: ما برای حفاظت از کشور و همچنین حمایت از مردم منطقه باید تصمیم عقلانی بگیریم. همچنین باید توجه کرد که جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین نقطه در منطقه‌ای است که اکثر کشورهای آن جنگ و خونریزی وجود دارد.

امنیت کشور با مدیریت رهبری مثال‌زدنی است

او افزود: امنیت کشور با مدیریت رهبر انقلاب و هماهنگی دیگر مسئولان در جهان مثال‌زدنی است. جا دارد در همین جا از تلاش‌های بی‌وقفه روستائیان مرزنشین که در برپایی امنیت مرزی ایران می‌کوشند تشکر ویژه‌ای کرد.

افتتاح‌ پروژه‌ها برای تبلیغات انتخاباتی نبوده است/ دولت هیچ طرح نیمه‌کاره‌ای را افتتاح نکرده است

معاون اول رئیس‌جمهور درخصوص ادعای برخی افراد در مورد انتخاباتی بودن برخی عملکردهای دولت ابراز داشت: متاسفانه گفته می‌شود که بسیاری از اقدامات چند وقت اخیر دولت برای تبلیغات انتخاباتی بوده است اما نمی‌دانم این خانم‌ها و آقایان بر چه مبنا و با استفاده از شاخصه‌هایی چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند. دولت هیچ طرح نیمه‌کاره‌ای را افتتاح نکرده است که در حال رسیدگی به امورات جاری خود است.

همانند کسانی که شب انتخابات سهام عدالت تقسیم می‌کردند، عمل نمی‌کنیم

جهانگیری در همین رابطه به منتقدان دولت بیان کرد: ما همانند برخی افراد که در شب انتخابات بدون برنامه‌ریزی سهام عدالت تقسیم می‌کردند عمل نمی‌کنیم. اگر در جایی طرحی وجود دارد که نیمه‌کاره افتتاح شده است به ما اطلاع دهند تا ما با آنها برخورد کنیم. در مورد سهام عدالت شفاف‌سازی‌هایی انجام دادیم تا مردم بتوانند به صورت واقعی سهامداران کارخانه‌ها و بورس باشند.

او افزود:در گذشته به خاطر انتخابات كارهايي نظير توزيع سود سهام عدالت مي كردند سهامي كه حتي به مردم واگذار نشده بود.
وي تصريح كرد: امروز در دهمين سالگرد سهام عدالت دولت بر اساس قانون مشكلات سهام عدالت را برطرف كرده تا مردم بدانند داراي چه سهامي و مالك چه كارخانه اي هستند. امروز همه افراد تحت پوشش كميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي مالك سهام هستند و بقيه شهروندان نيز مي دانند كه با پرداخت سهم خود مالك برگه هاي سهامي مي شوند كه ارزشمند و قيمت دار است.
دكتر جهانگيري ادامه داد: دولت را متهم مي كنند كه مي خواهد سود سهام توزيع كند اما ما مي خواهيم مردم را به معناي واقعي سهام دار كارخانه ها كنيم. مردم بدانند سهامشان در بورس چقدر ارزش دارد و سر هر سال سود سهم خود را دريافت كنند.

خاتمی گفت تصمیم‌گیری شهر و روستا باید توسط خود مردم صورت بگیرد

او با اشاره به شکل‌گیری شورای شهر و روستا در دولت اصلاحات گفت: یکی از فعالیت‌هایی که در دولت آقای خاتمی شکل گرفت به وجود آمدن شورای شهر و روستا بود. علی‌رغم همه مخالفت‌هایی که با این تصمیم دولت اصلاحات می‌شد اما آقای خاتمی گفتند تصمیم‌گیری شهر و روستا باید توسط خود مردم صورت بگیرد.


هیچ بیماری به دلیل عدم پرداخت هزینه بیمارستان از درمان بازنمی‌ماند

جهانگیری در مورد طرح تحول سلامت که یکی از دستاوردهای دولت یازدهم است، عنوان کرد: در سال‌های اولیه دولت هنگامی که به عیادت بیماران در بیمارستان رفته بودم همه از هزینه‌های بالای درمان صحبت می‌کردند اما اکنون هیچ بیماری به دلیل عدم پرداخت هزینه بیمارستان از درمان بازنمی‌ماند.

عملکرد وزرای پیر دولت کنونی را با عملکرد وزرای جوان دولت‌های پیشین مقایسه کنید

معاون اول رييس جمهور همچنين با بيان اينكه در اتهامي ديگر دولت را پير و خسته معرفي مي كنند، گفت: پيري و خستگي دولت را نبايد با سن افراد بلكه بايد با عملكرد و نتيجه اقدامات آنها بررسي كرد. منتقدان بگويند كه كجاي كار دولت فعلي نسبت به دولت گذشته چند برابر نشده است. آيا رشد منفي ۶.۸ درصدي به رشد دو رقمي و تورم دو رقمي به تورم تك رقمي تبديل نشده است؟ آيا اشتغال صفر سال هاي گذشته به اشتغال سالانه ۷۰۰ هزار نفري تبديل نشده است؟ خوشبختانه ۱۱ فاز پارس جنوبي در سه سال اخير راه اندازي شد تا براي نخستين بار برداشت ما از قطر بيشتر شود و ميزان خريد گندم در سال ۹۱ حدود دو ميليون و چهل تا پنجاه هزار تن به ۱۱.۵ ميليون تن در سال ۹۵ افزايش يافت.
دكتر جهانگيري ادامه داد: در همه بخش ها نظير بخش سلامت كارهاي دولت قابل دفاع است. اينكه مي گويند وزيري پير و خسته است بايد عملكردش را با وزيران دولت قبل مقايسه كنند و ببينند عملكرد او چه بوده است. خوشبختانه مديريت فعلي مديريتي كاردان و عصاره مديريت كشور است و دستاوردهاي خوبي داشته، در عين حال ما معتقديم مشكلاتي نيز وجود دارد كه بايد با كمك هم اين نواقص را برطرف كنيم تا در سال ۹۶ تحول جدي در معيشت و اشتغال مردم رخ دهد.
در اين مراسم با حضور معاون اول رييس جمهور از دو كتاب سند توسعه روستايي و كارآفريني در عرصه روستايي رونمايي و از تعدادي از كارآفرينان در روستاها تقدير شد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.