پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 4 June , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹ - 13 شوال 1441
شناسه خبر : 14170
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲ | ارسال توسط :

بخاطر مخالفت با دولت به موفقیتهای مردم چنگ می‌اندازند

راه سوم: استاندار گیلان با بیان تلاشهای انجام شده برای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال گذشته گفت : همه باید تلاش کنیم با ذکر آمار و ارقام عملکردهای خود را به مردم اعلام کنیم . وی گفت: بیان دستاوردهای نظام از تأکیدات همیشگی امام راحل (ره) و تذکرات همیشگی رهبر معظم انقلاب به دولت‌های مختلف […]

بخاطر مخالفت با دولت به موفقیتهای مردم چنگ می‌اندازند

راه سوم: استاندار گیلان با بیان تلاشهای انجام شده برای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال گذشته گفت : همه باید تلاش کنیم با ذکر آمار و ارقام عملکردهای خود را به مردم اعلام کنیم .

وی گفت: بیان دستاوردهای نظام از تأکیدات همیشگی امام راحل (ره) و تذکرات همیشگی رهبر معظم انقلاب به دولت‌های مختلف ار جمله به دولت یازدهم است.

نجفی یادآور شد: انتظار ما از مدیران استان و روسای دستگاه‌ها این است که اقدامات و عملکردهای امیدبخش و واقعی را برای مردم بیان کنند. به قبول نکردن تعمدی برخی افراد درخصوص موفقیت‌ها توجه نکنید و این افتخارات به مردم تعلق دارد و باید بدانند.

استاندار گیلان گفت : اجرای اقتصاد مقاومتی منحصر به یک قوه و یک سال نیست و همه کمک کنند تا اهداف اقتصاد مقاومتی محقق شود.

وی گفت: عده‌ای که مسئولیت اجرای اقتصاد مقاومتی دارند بجای اینکه بگویند چه کرده‌اند پرسشگر هستند و به آمارهای رسمی چنگ می‌اندازند و بی انصافی می‌کنند. خوب نیست عده ای بخاطر زیر سئوال بردن دولت و اندیشه‌های جناجی و حزبی واقعیت‌ها را کنار بگذارند .

استاندار گیلان با اشاره به بهبود جایگاه گیلان در جدول اشتغال کشور گفت: در این دولت بعد از سالها جایگاه گیلان از نظر بیکاری از نرخ متوسط کشوری پایین‌تر شد که جای افتخار دارد و این موفقیت‌ها با تلاش دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و مردم بدست آمده است.

وی گفت: این آمارها به معنی حل مشکلات بیکاری بویژه در بخش فارغ التحصیلان و جوانان نیست بلکه مشکلات بیکاری را کمتر کردیم. به رغم کاهش مشکلات، همچنان اشتغال جوانان دارای اهمیت است.

نجفی به جلسه مشترک با معاونین رئیس جمهوری درخصوص مدیریت پسماند گفت: پیشرفت‌های خوبی در گیلان درخصوص توجه به محیط زیست، تفکیک زباله، توسعه‌ی کارخانه‌های کمپوست داشتیم اما بنده به این جایگاه راضی نیستم.

وی گفت : ابلاغ ۵ میلیارد تومان برای کمک به تالاب انزلی،تخصیص ۵میلیارد تومان برای ساخت کارخانه‌های کمپوست، تخصیص کامل اعتبارات محیط زیست گیلان به عنوان استان پایلوت درخصوص مسائل زیست محیطی و جمع‌آوری زباله در روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار از دستاوردهای جلسه با دکتر نوبخت و دکتر ابتکار بود.

استاندار گیلان گفت : همه باید تلاش کنیم تا گیلان در بهبود محیط زیست پیشرفت‌های چشمگیر داشته باشد. اقامت بیش از ۷ میلیون گردشگر در نوروز نشان دهنده‌ی اهمیت توجه به زیر ساخت‌های استان است، بویژه اینکه مردمان بسیار خوب و میهمان نواز داریم.

وی گفت : آزاد بودن سواحل و توجه به محیط زیست بهتر نیز فرصت‌های مناسب برای تقویت بخش گردشگری فراهم می‌کند که از پایه‌های مهم اقتصاد مقاومتی است.

استاندار گیلان افزود: اقدامات خوب سال گذشته در خصوص توسعه‌ی شرکت‌های فناور و دانش بنیان در گیلان انجام شد که همه‌ی دستگاه‌ها موظف هستند به پارک علم و فناوری استان کمک کنند.

وی افزود : تا ۶ ماه‌ی نخست سال باید تعداد شرکت‌ها دانش بنیان به ۱۰۰ شرکت برسد.

دکتر نجفی با اشاره به توانمندی‌های گیلان درحوزه‌ی حوزه آی سی تی گفت: در این خصوص تفاهم نامه‌ای با حضور وزیران تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف توسعه و ایجاد اشتغال در گیلان در هفته های آینده امضاء خواهد شد.

استاندار گیلان گفت : برای توسعه‌ی گردشگری فقط امکانات استانی جوابگو نیست و باید سازمان ها وزارتخانه‌های ملی در این بخش کمک کنند.

وی گفت : باتوجه به اتفاقات خوب در راه‌اهن و آزاد راه قطعاً تعداد مسافران امسال بیشتر خواهد شد.

استاندار گیلان ادامه داد : باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت از سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی افزایش یابد.

وی گفت : متأسفانه بعضی از دستگاه‌ها جواب استعلامات را دیر می‌دهند در حالیکه افتتاح پنجره واحد سرمایه‌گذاری در سال گذشته در گیلان برای تسهیل صدور مجوزها بود.

استاندار گیلان اظهار داشت: انتظار داریم خود دستگاه‌ها بروند این کارها را پیگیری کنند سال قبل بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات را جذب کردیم که در کشور عملکرد ما درخشان بوده است اما گاهی می‌بینیم یک بخش خصوصی به تنهایی در استان هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌کند پس باید حمایت کنیم.

وی اظهار داشت: سال گذشته در صادرات رشد خوبی داشتیم و با قوت سیاستهای تسهیل صادرات دنبال می شود. مبارزه با قاچاق کالا از تأکیدات رهبر معظم انقلاب و دولت بوده است که باید به آن اهتمام شود.

استاندار گیلان شفاف سازی در امور را بسیار مهم دانست و گفت: از ظرفیت صدا و سیمای استان و رسانه‌ها برای بیان شفاف عملکردها به خوبی استفاده کنید.

وی افزود: برای اولین بار سهم گیلان از تولیدات کشاورزی کشور در این دولت از ۲.۸ درصد به ۳.۳ درصد رسید که رشد قابل ملاحظه است. خوشبختانه دستگاه‌های نظارتی در استان دنبال مچ گیری نیستند و در مسائل مهم اقتصادی مشورت‌های خوبی می دهند.

نجفی تصریح کرد: در واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی تلاش بیشتر امسال انجام شود و مشخص شود چرا بعضی از این پروژه‌ها واگذار نشده است.

استاندار گیلان گفت : امروز اقتصاد باثباتی در کشور و استان داریم آرامش و امنیت وجود دارد و مورد حسادت خیلی‌ها قرار گرفته است .

وی با اشاره به رشد اقتصادی بین ۷ تا اا درصدی گفت : دولت به خود سخت گرفته است تا این آرامش اقتصادی بوجود بیاید .

نجفی تصریح کرد : بودجه‌ی کشور ۹۶ درصد محقق شده که در نظام بودجه ریزی کشور کم نظیر بوده است. باید تلاش ویژه کنیم تا ثبات اقتصادی که در استان و کشور حاکم است حفظ کنیم.

وی افزود: امنیت ،سلامت انتخابات ، حق الناس بودن رای مردم و مشارکت حداکثری فضای امن و آرامش را می‌طلبد که دولت در ۴ سال گذشته ایجاد کرده است .

استاندار تصریح کرد: باید به سمت انتخابات حداکثری با حضور گسترده‌ی مردم برویم که از تأکیدات رهبر معظم انقلاب است.مردم باید به آینده‌ی نظام امیدوار باشد مردم باید امیدوار باشند تا در انتخابات شرکت گسترده داشته باشند.

استاندار گیلان گفت : داوطلبان از برنامه‌های خود بگویند و کسی حق ندارد دروغ بگوید اگر انتقادی دارند باید برنامه دهند و تخریب نکنند. با وعده‌های پوپولیستی و سیاستهای تورم‌زا نمی‌توان برای مردم رفاه ایجاد کرد./ دیارمیرزا

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.