پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 4 June , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹ - 13 شوال 1441
شناسه خبر : 14483
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲ | ارسال توسط :

استقبال اصلاح طلبان از آقای مشاور؛ آری یا خیر؟

راه سوم: تاکید جباری به اصلاح طلبی و عمل بر مدار اصلاحات اگرچه ممکن است نوعی زمینه سازی برای قرارگیری در لیست اصلاح طلبان برداشت شود اما خلاف واقع و دور از واقعیت نبوده است.  مختار جباری کم حرف می زند اما وقتی حرف می زند باید به دنبال هدفی در لابه لای بین اظهاراتش […]

استقبال اصلاح طلبان از آقای مشاور؛ آری یا خیر؟

راه سوم: تاکید جباری به اصلاح طلبی و عمل بر مدار اصلاحات اگرچه ممکن است نوعی زمینه سازی برای قرارگیری در لیست اصلاح طلبان برداشت شود اما خلاف واقع و دور از واقعیت نبوده است.

 مختار جباری کم حرف می زند اما وقتی حرف می زند باید به دنبال هدفی در لابه لای بین اظهاراتش گشت. مرد در سایه شهرداری رشت که علی رغم پست کلیدی و تاثیرگذارش، نامش کمتر از حتی برخی مدیران میانی شهرداری در رسانه ها به چشم می خورد، در نزدیکی انتخابات شورای شهر رشت تصویرش با عنوان “من اصلاح طلبم” به تیتر اول رسانه ها کوچ می کند.

فارغ از تمام سوابق اجتماعی و سیاسی جباری، باید وی را یکی از گزینه های حامی شهردار رشت در انتخابات آتی دانست. همین موضوع می تواند نقش به سزایی را در سبد رای مردی ایفا کند که تا پیش از انتصاب به عنوان مشاور ارشد شهرداری، حداقل در میان عموم مردم و شهروندان چندان شناخته شده نبوده است.

جباری کمتر شناخته شده، با قرارگیری نامش در لیست موسوم به “حادث” یا همان “حامیان دکتر ثابت قدم” می تواند پایه رای نسبتا مناسبی را در انتخابات آتی برای خود متصور باشد اما برای جلوس بر یکی از کرسی های تقلیل یافته شورا آن هم با این همه مدعی، تنها دلخوشی به حضور در این لیست کافی به نظر نمی رسد. 

“اصلاح طلب هستم و اصلاح طلبانه عمل می کنم” به حدی واضح سیاست های جباری را در انتخابات پیش رو ترسیم می کند که می تواند حتی بر تمام سوابق برادر در نزدیکی به جریان احمدی نژاد هم سایه بیندازد و تا حد زیادی جاده صاف کن حضور توامان در لیست اصلاح طلبان در کنار لیست “حادث” باشد.

این تاکید بی مهابانه بر اصلاح طلبی، می تواند ارتباط مختار و اکبر جباری را به ارتباط جمشید و حمید رسایی با شدت کمتری تشبیه کند. ترکیب این دو لیست هم می تواند راحت تر جباری را راهی عمارت میرزا خلیل رفیع نماید اگرچه حضور در جمع ۱۱ نفره اصلاح طلبان به راحتی قرارگیری نام در لیست حادث نخواهد بود. 

جباری برای قرارگیری در لیست اصلاح طلبان با توجه به تعداد بالای اصلاح طلبان ثبت نام کرده در انتخابات شورا راهی جز تاکید بر روحیه اصلاح طلبی آن هم در گفتگو با رسانه های اصلاح طلب ندارد. اگرچه همان مقدار سوابقی که از وی در دسترس است نشاندهنده روحیه اصلاح طلبی اش می باشد اما شاید این سوابق نتواند مانع از اعتراضات احتمالی اصلاح طلبان نسبت به قرارگیری نام وی در لیست شود. همان اصلاح طلبانی که در دقایق پایانی ماراتن ثبت نام انتخابات شاهد حضور چهره هایی همچون رمضانپور نرگسی، بی آزار و مدارایی بوده اند و عملا عرصه را بیش از پیش بر خود تنگ می بینند. 

در پایان باید گفت تاکید جباری به اصلاح طلبی و عمل بر مدار اصلاحات حتی اگر نوعی زمینه چینی برای حضور در لیست ۱۱ نفره اصلاحات بوده باشد، باز هم خلاف واقع نبوده و اعتراضاتی که می تواند پس از قرارگیری نام جباری در این لیست از درون این جریان سیاسی برانگیخته شود بیش از اینکه خواستگاهی بر پایه عدم اصلاح طلبی جباری داشته باشد، ریشه در تاکید دیرهنگام بر اصلاح طلبی وی خواهد داشت. هرچند شاید مرد شماره دو شهرداری بنا به دلایلی نمی توانسته چندان گرایش سیاسی خود را در فضای رسانه ای برجسته کند./ خزر

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.