پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 22 November , 2019
امروز : جمعه, ۱ آذر , ۱۳۹۸ - 25 ربيع أول 1441
شناسه خبر : 14746
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶ | ارسال توسط :

با زبان تحریم و تهدید در مقابل ایران و ایرانیان نتیجه نگرفته و نخواهند گرفت

راه سوم: آنچه امروز و بیش از هر زمان دولتمردان آمریکایی بدان نیاز دارند نه لفّاظی های تكراري نادرست و خالی از فایده، بلکه واقعگرایی در کلام و کرداری متین و توام با خرد گرایی و از سر درک و فهم واقعیت های موجود جمهوری اسلامی ایران با نگاهی دقیق و به دور از القائات […]

با زبان تحریم و تهدید در مقابل ایران و ایرانیان نتیجه نگرفته و نخواهند گرفت

راه سوم: آنچه امروز و بیش از هر زمان دولتمردان آمریکایی بدان نیاز دارند نه لفّاظی های تكراري نادرست و خالی از فایده، بلکه واقعگرایی در کلام و کرداری متین و توام با خرد گرایی و از سر درک و فهم واقعیت های موجود جمهوری اسلامی ایران با نگاهی دقیق و به دور از القائات دیگرانی است که هر كدام بنا به اغراض خود سعی در ايجاد ایران هراسی و وحشت دروغین و قلب واقعیت های منطقه و جمهوری اسلامی ایران دارند.

دولتمردان امروز ایالات متحده به خوبی باید از تاریخ و به خصوص حوادث و روند تحولات ۴ دهه گذشته آموخته باشند و بدانند تحت هیچ شرایطی و هیچ گاه از سخن راندن با زبان تحریم و تهدید و بکار گیری كلماتی با طعم خشونت و خصومت در مقابل ایران و ایرانیان نتیجه نگرفته و نخواهند گرفت.

وزیر امورخارجه آمریکا يك روز به كنگره نامه مي دهد كه ایران به همه تعهداتش در برجام عمل کرده است و روز بعد در اظهاراتي متناقض ايران را متهم به جاه طلبی های هسته ای كرده و برجام را توافقي براي باج دادن به ايران قلمداد مي كند.

اتهامات بی پایه آمریکا نمی تواند اعتراف آن کشور به اجرای تعهدات برجامی توسط ایران را بپوشاند.آمریکا بايد بداند كه ديگر قادر نيست جامعه جهاني را با اتهامات بي اساس، كه كذب آنها توسط آژانس بين المللي انرژي اتمي در جريان بسته شدن پرونده پي ام دي اثبات گرديد، منحرف نمايد.

برجام اتفاقا نتيجه بازنگري اسلاف آقاي تيلرسون در سياست هاي سراپا اشتباه آمريكا در گذشته در مقابل ايران و منطقه بوده است.سياست هايي كه غلط بودن آنها در عمل بارها ثابت شده است.

 از نگاه ما منافع و مصالح ایران و همه کشورهای منطقه و جهان در مهار و شکست تروریسم لجام گسیخته ای است که متاسفانه با محاسبات غلط، اشتباه و بی تدبیری هاي آمریکا و القائات مغرضانه شرکای منطقه ای آنان در طی دهه های گذشته تولید و تکثیر، و به دور از تمامی موازین انسانی بر منطقه و جهان تحمیل شده است.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری پیشرو در مبارزه با این مولود نامیمون و شوم، بدون توجه به سياست هاي نابخردانه آمريكا همچنان در خط مقدم مبارزه برای استقرار صلح و امنیت در منطقه و جهانی قرار خواهد داشت.

برنامه های دفاع موشکی جمهوری اسلامی ایران حق مشروع و طبیعی ملت ایران است که در تقابل با هیچ یک از موازین و قواعد بین المللی قرار ندارد و تنها ملاک تداوم آن تشخیص نیازهای دفاعی ملت ایران است.

حافظه تاریخی تمامی مردم و نخبگان جهان بیاد می آورد که چگونه یک مستبد و دیکتاتور سلطه خواه و جنگ طلب برای مدت هشت سال جنگی شوم و ویرانگر و یک تراژادی تلخ تاریخی را بر ایران و مردم ایران و حتی جهان تحمیل نمود و شوم تر آن که مورد حمایت قدرت های جهانی و برخی کشورهای منطقه نیز قرار گرفت.

ایرانیان هرگز اجازه تكرار این تجارب تلخ و خسارات جبران ناپذیر و تحميل جنگ ویرانگري ديگري را نخواهند داد و سیستم هاي موشكي دفاعی جمهوري اسلامي ايران دقيقا با همين هدف استقرار يافته و تقويت مي شوند.

جمهوري اسلامي ایران عنوان کشوری مستقل هرگز اجازه نخواهد داد دیگران در خصوص سیاست های کاملا دفاعی و روشن آن به سخن ورزی هاي مغرضانه بپردازند

بهتر است وزیر خارجه آمریکا مسير اشتباهي كه مي رود را تغيير داده و به تعهدات كشورش در برجام پايبند باشد/ایرنا

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.