پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 16 December , 2019
امروز : دوشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۸ - 19 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 15309
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲ | ارسال توسط :

نخستین برنامه‌‌ صد روز‌ه‌ام کارورزی و ایجاد اشتغال است

راه سوم: کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نخستین برنامه‌ای که در صد روز انجام خواهد شد و نهایی خواهیم کرد برنامه‌ای تحت عنوان کارورزی است که مخفف آن کاج است. به گزارش ایلنا، حسن روحانی در پایان ضبط برنامه خود در استودیوی سیما در پاسخ به سوالی درباره جزئیات و اولویت‌های برنامه صد […]

نخستین برنامه‌‌ صد روز‌ه‌ام کارورزی و ایجاد اشتغال است

راه سوم: کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نخستین برنامه‌ای که در صد روز انجام خواهد شد و نهایی خواهیم کرد برنامه‌ای تحت عنوان کارورزی است که مخفف آن کاج است.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی در پایان ضبط برنامه خود در استودیوی سیما در پاسخ به سوالی درباره جزئیات و اولویت‌های برنامه صد روزه پس از انتخاب شدن گفت: نخستین برنامه‌ای که در صد روز انجام خواهد شد و نهایی خواهیم کرد برنامه‌ای تحت عنوان کارورزی است که مخفف آن کاج است.

او ادامه داد: در سال گذشته در هیات‌هایی که مربوط به اشتغال بود، بحث کردیم و بعد در شورای عالی اشتغال پنجم بهمن سال گذشته مطرح کردیم. چارچوب آن تصویب شد و به عنوان نمونه در یکی دو استان اجرا می‌شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با اجرایی و عملیاتی شدن این برنامه دنبال آن هستیم که ایرادات آن را بدانیم، سازمان برنامه و بودجه هم آیین‌نامه اجرایی آن را تنظیم می‌کند و حتماً تا پایان دولت یازدهم آماده خواهد شد.

روحانی افزود: در دولت دوازدهم نخستین اقدام در زمینه طرح کارورزی برای اشتغال جوان‌های ما خواهد بود.

او خاطرنشان کرد: جوان‌ها دعوت می‌شوند در مراکز فنی و حرفه‌ای مهارت‌آموزی ببینند و همزمان در بنگاه‌های اقتصادی کار می‌کنند، دولت در این مدت چند ماه کارآموزی کمک می‌کند که در بنگاه‌ها مشغول به کار شوند برای مدتی بیمه کارفرما را دولت پرداخت می‌کند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مقررات آن تدوین شده است یک حرکت خوبی برای اشتغال جوانان خواهد بود و ما در استان‌های نمونه شاهد بودیم که ۷۰ درصد جوانان شاغل در بنگاه‌ها جذب شدند.

روحانی گفت: کار دومی که در صد روز اول، مصمم به اقدام برای نهایی کردن آن هستیم لایحه نهاد ملی حقوق شهروندی برای پشتوانه حقوق شهروندی است؛ این لایحه برای الزامی و اجرایی شدن به مجلس می‌رود.

او اضافه کرد: لایحه‌ای که داریم روی آن کار می‌کنیم و در صد روز اول نهایی می‌شود، درباره بحث منافع تضاد منافع است. تمام مشکلات در حقوق اضافی که هم‌اکنون در جامعه مطرح است به خاطر این بود که هیات مدیره‌ها خودشان برای حقوق خودشان تصمیم می‌گرفتند طبق این لایحه هیچ ذی‌نفعی نمی‌تواند برای خودش تصمیم بگیرد و ما می‌خواهیم آن را ممنوع کنیم.

روحانی افزود: مجموعاً حدود ۱۰ مسئله است که در صد روز اول در اولویت ماست و روی آن کار و بررسی و در پایان آن را اعلام می‌کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در ماه‌های اولیه نخستین قدم را در زمینه معیشت برخواهیم داشت در اوایل سال ۹۶ قدم‌های خوبی برای قشرهای آسیب‌پذیر برداشتیم.

او ادامه داد: در خصوص حقوق افرادی که پایین است حقوق آنها را دو برابر کردیم و همچنین در سایر موارد مثل حقوق بازنشستگان آنهایی که حقوقشان پایین است تا ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند، بقیه تا ۱۰ درصد افزایش پیدا می‌کند بنابراین مردم از همان آغاز احساس خواهند کرد که تغییری در زندگی‌شان ایجاد شده است.

روحانی گفت: البته برای اینکه مردم به آن نقطه مطلوب برسند باید کارهای بزرگی انجام شود. جوان‌ها را مشغول به کار کنیم این کار، کار عظیم و بزرگی است من امیدوارم و مطمئنم با حمایت و حضور مردم، با وحدت، تلاش و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی شاهد یک تحول خوب و مثبت خواهیم بود.

او درخصوص استفاده از رقبا در کابینه خود بیان کرد: من در دوره پیش هم که مردم اعتماد کردند و به من رأی دادند تقریباً اکثر نامزدها را دعوت به کار کردم و از برخی از آنها خواستم به کابینه بیایند و یکی، دو نفر دیگرشان را برای مشاغل دعوت کردم یکی، دو مورد خود طرف راضی بود اما در دولت مشکل شد.

روحانی گفت: هرکس که شایسته باشد باید در دولت دعوت و از وجود و استعدادش استفاده شود این یک اصل درستی است.

او افزود: رقابت به معنی نزاع و رو در روی یکدیگر قرار گرفتن نیست رقابت این است که افراد بیایند برنامه و طرحی را به مردم ارائه کنند مردم آزادند در میان آنها فردی را برمی‌گزینند یکی از پایه‌های انتخابات رقابتی بودن است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ابراز داشت: در خبرگان پیش آمده بود که در یک حوزه انتخابیه یک نفر می‌خواست و یک نفر هم می‌آمد شخصی که خودش به خودش رأی می‌داد، می‌شد منتخب، معمولاً خیلی در دنیا جالب نیست ما باید رقیب داشته باشیم رقابت انتخاباتی باشد، احترام بگذاریم به همه رقبا، همه آنها برای خدمت به کشورشان آمده‌اند، تلاش دارند می‌کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا معاون اول شما مشخص است یا خیر؟ گفت: مشخصاً کابینه تغییراتی خواهد کرد و این طبیعی است تغییرات به صورت طبیعی انجام می‌شود چه افرادی باقی می‌مانند چه افرادی تغییر می‌کنند، یک کم زود است. انتخابات تمام شود فرصت هست.
حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
۳۰۰
۴۶۸

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.