پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 15 December , 2019
امروز : یکشنبه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۸ - 18 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 15346
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۵۳ | ارسال توسط :

گناه ما این است که هشت سال زودتر بصیرت پیدا کردیم

راه سوم :ستاد مرکزی دکتر حسن روحانی در رشت طی مراسمی با سخنرانی علی رضا علوی تبار روزنامه نگار و تحلیل گر سیاسی و مهندس جعفرزاده نماینده رشت در مجلس افتتاح شد به گزارش گیل خبر در این مراسم در ابتدا  غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت با تبریک ایام شعبانیه و تشکیل ستاد مرکزی رشت با  بیان […]

گناه ما این است که هشت سال زودتر بصیرت پیدا کردیم

راه سوم :ستاد مرکزی دکتر حسن روحانی در رشت طی مراسمی با سخنرانی علی رضا علوی تبار روزنامه نگار و تحلیل گر سیاسی و مهندس جعفرزاده نماینده رشت در مجلس افتتاح شد

به گزارش گیل خبر در این مراسم در ابتدا  غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت با تبریک ایام شعبانیه و تشکیل ستاد مرکزی رشت با  بیان این که ما اعتقاد داریم که آقای روحانی کاندیدای اصلح است در ادامه گفت:  متاسفم از بعضی  مطالبی که این روزها گفته می شود. ما  انتظار از کاندیداهای این دوره داشتیم با توجه به تجارب تلخ و شیرین گذشته  در رسانه ها ابتدا برنامه بدهند و دوم دروغ نگویند. متاسفانه همین ها که داعیه کشورداری را داشتند صحبت های این را گوش می دهیم از فساد، رشوه و مفسده های بزرگ صحبت می کنند. ولی  زمانی که فساد در حال رخ دادن بود مسئولیت داشتند و سکوت می کردند

نماینده رشت در ادامه افزود: گاهی مطالبی می گویند  که خلاف واقع است. ما دو منابع درآمدی بزرگ داریم که یکی  منافع مالیاتی کشور است و دیگری فروش حاصل از نفت، مالیات نسبت به سال نود و پنج  ۲۷ درصد رشد داده شد ومجموع مالیات  به ۱۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است. مطابق برجام اگر ما دو نیم میلیون بشکه نفت به ارزش هر بشکه ۵۵ دلار  بفروشیم، هر دلاری ۳۳۰۰ تومان ، چهارده و نیم درصد سهم وزارت نفت و چهارده و نیم درصد سهم صندوق ذخیره ملی  را کنار بگذاریم سی  میلیارد دلار بدست می آید که به پول خودمان   ۱۱۲ هزار میلیارد تومان خواهد شد و کل درآمد کشور از این بیشتر نخواهد رفت که  همین هم به میمنت برجام خواهد بود. حال چگونه می گویند درآمد کشور را دو نیم برابر می کنیم، این دروغ محض و عوام فریبی است.

عضو کیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین خاطرنشان کرد: قانون داریم که هدفمندی یارانه ها از طریق حامل های انرژی اتفاق می افتد یعنی حق ندارند یارانه را از طریق منابع عمومی دولت پرداخت کنند. پس بگوئید اگر می خواهیم یارانه را چند برابر کنیم از طریق حامل های انرژی این کار را انجام دهیم. وی ادامه داد:  در هشت سال دولت قبلی بنزین بیشتر از هزار درصد رشد داشت تا هدفمندی صورت گرفت. در این دولت تنها پنج درصد رشد داشت. قیمت نان تا انتهایش هشتصد درصد رشد داشت و در این دولت نهایتا سی درصد بود. مردم دیگر چیزی را به نام دروغ نمی پذیرند و دوران عوام فریبی گذشته است.

جعفرزاده همچنین تاکید کرد: متاسفانه تعریف درستی از رجل سیاسی در کشور نیست، مشخص نیست رجل در کشور به چه معنا است که یکی یک دوره تایید صلاحیت و یک دوره نمی شود. ولی واقعیت این است که نمی شود کشور را سلیقه ای اداره کرد و باید مبنا و قانونی در این راستا مشخص شود. وی در ادامه گفت:  گناه ما و گناه بسیاری دیگر در این جمع این است که هشت سال زودتر بصیرت پیدا کردیم. فقط گناه ما این بود که هشت سال واقعیت ها را زودتر گفتیم. اتفاقی که افتاد همین بود. اگر همان موقع حرف ما را گوش می دادند و تهمت های خروج دین و بی بصیرت نمی زدند امروز شاهد پرداخت این همه هزینه برای کشور نبودیم. وی در پایان گفت:  امروز راه خودمان را پیدا کردیم و امیدواریم چهار سال دوم دولت روحانی بعد از دوره آواربرداری ادامه توسعه و ساخت کشور باشد و من مطمئنم در این انتخابات  اگر روال به همین شکل باشد رای آقای روحانی یک رای تاریخی خواهد بود.

در سیاست و طبابت هرکس وعده بسیار می دهد یا شارلاتان است یا نادان

علی رضا علوی تبار روزنامه نگار و فعال سیاسی نیز  در این نشست گفت: در سیاست و طبابت هرکس وعده بسیار می دهد یا شارلاتان است یا نادان، برای نباید وعده ای بدهیم که امکان تحققش نیست. وی در ادامه گفت کار دولت در دنیای جدید اداره امور عمومی  است و این از طریق خط مشی عمومی انجام می گیرد. خط مشی عمومی یعنی دولت موظف است مشکلات عموم جامعه را پیدا و برای آن بهترین راه حل را  بررسی و به صورت یک قانون عمومی در بیاورد و در آخر ارزیابی کند که آیا توانستم مشکل را حل کنم یا نتوانستیم.

این روزنامه نگار در ادامه گفت: دولت ها باید ویژگی هایی داشته باشند که برای همین ما می رسیم به انتخابی که می کنیم توجه نشان دهیم. دولتی که می خواهد موفق شود باید سه ویژگی داشته شد.  بینش و نگرش مناسب و ترکیب تیم مناسب  داشته باشد و در یک محیط مساعد  بتواند کار کند. وی ادامه داد: دولتی می تواند مشکلات عمومی را خوب تشخیص دهد که در تشخیص مشکلات رشید باشد و مشکلات اساسی را با مشکلات پیش پا افتاده اشتباه نگیرد.دولتی می تواند مشکلاتش را حل کند که حساسیت هایش پیش پا افتاده نباشد و بتواند مشکلات عدیده را کشف کند. وی افزود:  وِیژگی دوم اعتقاد به علم و فراتر رفتن از احساس است. توده مردم دردها را خوب حس می کنند اما برای تشخیص آن اشتباه می کند.نهایتا باید پزشک این موضوع را درست تشخیص دهد. اگر کسی شعار توزیع برابر در آمد می دهد نباید سیاستی در پیش بگیرد که نرخ تورم بالاتر برود، نرخ بیکاری افزایش پیدا کندو یا نرخ رشد را کم کند. اگر کسی شعار  برابری داد اما این سه سیاست را درست انجام نداد مشخص است یا نمی فهمد یا واقعا دارد دروغ می گوید.

علوی تبار همچنین خاطرنشان کرد: دومین ویژگی یک دولت  ترکیب  مناسب است،  سی درصد اقتصاد ایران اقتصاد زیر زمینی است و سی درصد از فعالیت هایش جایی ثبت و ضبط نمی شود اما اثر خودش را دارد. اگر شما نمایندگان ترکیب افتصاد زیرزمینی را در دولت خودش داشته باشید باید سیاست هایی اتخاذ شود با شعار دیکر اما آن بخش زیرزمینی را بیشتر حمایت کنید. در ترکیب دولتی که باید باشد نباید کسانی باشند که متکی به  اقتصاد زیرزمینی هستند  و حضور داشته باشند. وی در ادامه گفت: متاسفانه در کشور ما بعضی ها از تنش در  جهان خارج سود مالی می برند، این استعداد بشر است که منافع مادی خودش را در پشت شعارهای ارزشی می بیند. اما کسانی که از تنش منافع مادی می برند نباید در ترکیب دولتی باشند که باید منافع عمومی را لحاظ کند.

این فعال سیاسی در ادامه گفت: دولتی که در حال حاضر روی کار است متکی به جناح خاصی نیست و از همه نیروهایی که می توانند کمک کنند استفاده می کند و یک تکیه گاه وسطع تعریف کرده که می تواند کمک حال مسائل کشور باشد. در چهار سال  آینده مشکلات جدی خواهیم داشت. مشکلات ایران راه حلی دو شبه ندارد و باید با دقت نسبت به آن ها اقدام شود. وی افزود: در آمریکا حکومتی غیرقابل اعتماد سر کار آمده و  از جنگ سودی برد و ما در فشار قرار داریم. چهارسال آینده هر دولتی روی کار بیاید جز خرده فشار قرار گرفتن و با شرایط محیطی محدود کننده  نمی تواند برای خودش محبوبیت و مقبولیت بدست آورد و کسی که مسئول شود باید فداکاری کند.

علوی تبار در ادامه اظهار داشت: آخرین ویژگی دولت محیط مساعد است. دولت را نباید رها کرد، باید دولت را حمایت کرد. اگر دولت به قدرت برسد باید سعی کرد آن را به یک  دولت پاسخگو تبدیل کرد. و البته محیط  مناسب محیط قبرستانی نیست. وی در ادامه افزود: در بین کاندیداهای موجود کسی به جزء آقای روحانی را  نمی شناسیم که این ویژگی ها را داشته باشد .  وقتی کسی می گوید درآمد ملی کشور را دو و نیم برابر می کنم، یعنی باید نرخ بالاتر از بیست و شش درصد رشد ایجاد کند که در جهان نیز بیشتر از هجده درصد رشد ایجاد نمی شود. مشخص است این ها   از آمار و ارقام چیزی نمی دانند. وگرنه وعده و وعید نمی دانند.

این تحلیل گر سیاسی در ادامه بیان داشت: تها کسی که می تواند ما را از بحران دور کند،  همان طور که از خطر جنگ دور کند در حال حاضر آقای روحانی است. خیلی  ها گفتند ما در خطر جنگ نیستیم. در حالی که فرمانده محترم کل سپاه گفته بودند که شش بار تا آستانه جنگ رفته بودیم. از لحاظ اقتصادی هم دیده بودیم که دولتی سر کار آمد که سیصد و هشتاد هزار میلیارد تومان به شرکت های بانکی، بانک ها، پیمانکاران و …بدهکار بود که می توانست الان بیشتر هم باشد. درست است که مشکلات اقتصادی حل نشده ولی قطار اقتصادی ایران به ریل عقلانیت برگشته است و ما اکنون می دانیم که مسیر درستی می رویم.  وی افزود: در گذشته نظام اداری ما شخم زده شده بود و غیر شایسته ترین افراد بر مسند کار بودند که خودشان هم باور نمی کردند، دولت در برابر چنین وضعی ایستاد  و می توانند در دور دوم این مشکل را حل کنند.

علوی تبار در پایان گفت:  امیدواریم باتکیه با مردم دولت مناسبی تشکل شود. آینده ایران مناسب است و آن هم به دلیل مردمش است. دولت ها می آیند و میروند و مردم ایران و ایران است که باقی می مانند و این مردم رشید می تواند مشکلات را حل کند.

گفتنی است در پایان مراسم احکام اعضای ستاد مرکزی روحانی در رشت به آن ها اعطاء شد. در ستاد مرکزی حسن روحانی در رشت که  اسحاق راستی به عنوان رئیس منصوب شده است ، سهیل سجودی قائم مقام، محمدرضا ابراهیمی رئیس ستاد جوانان، محمدرضا عابدی محزون رئیس کمیته ورزشکاران، مریم انجم دوز مسئول کمیته فرهنگیان، بابک کاظمی معاون کمیته فرهنگیان ، وحید احمدی آرا معاونت کمیته تبلیغات و  سعید احدزاده رئیس کمیته دانشگاهیان ستاد مرکزی رشت از جمله افرادی بودند که  احکام خود را دریافت کردند.

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.