پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 25 February , 2020
امروز : سه شنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۸ - 2 رجب 1441
شناسه خبر : 15611
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸ | ارسال توسط :

روحانی مدل ۹۶ چگونه باید باشد؟

راه سوم: هر چه به انتخابات نزدیک می شویم وعده نامزدهای ریاست جمهوری شتاب بیشتری به خود گرفته وروی میز نامزدها جولان می دهد، معلوم نیست که اساسا قابل اجرا هست یا نه؟ اما آنچه باعث موفقیت یک نامزد خواهد شد وپیروزی او را دو چندان خواهد کرد ،داشتن برنامه و شفافیت است که باید […]

روحانی مدل ۹۶ چگونه باید باشد؟

راه سوم: هر چه به انتخابات نزدیک می شویم وعده نامزدهای ریاست جمهوری شتاب بیشتری به خود گرفته وروی میز نامزدها جولان می دهد، معلوم نیست که اساسا قابل اجرا هست یا نه؟ اما آنچه باعث موفقیت یک نامزد خواهد شد وپیروزی او را دو چندان خواهد کرد ،داشتن برنامه و شفافیت است که باید به مردم ارایه و در طول ۴ سال به آن جامه عمل بپوشاند .

یکی از راه های موفقیت در ارایه برنامه ها ،داشتن تیم رسانه ای قوی و مشاوران آگاه و متخصص در زمینه های مختلف ،از جمله تیم های اقتصادی ،روانشاختی و جامعه شناختی است ،مشاورانی که بتوانند انباشت مطالبات مردم را در یک برنامه چهار ساله ثبت و ضبط کرده و برای آن برنامه ریزی دقیق نمایند .

روحانی در چهار سال اول با همه موانعی که داشت ، به خوبی توانست بخشی از مطالبات مردم را در بعد داخلی و خارجی مرتفع کند ،اما آنچه که دیده نمی شود بحث معیشت و مشکلات اقتصادی مردم است .راقم که چند روزی در گیلان بودم و با مردم عادی گفتگو کردم ، بیشتر خواسته های آنها این بوده که دولت باید در رفع گرانی ،بیکاری و فساد کاری صورت دهد تا از رنج آنها کاسته شود .

مثلثی که هر دولتی را به چالش کشیده و باعث تحول در سیستم مدیریتی کشورمی گردد اما به باور اکثر کارشناسان اقتصادی و اجتماعی دولت گام های بزرگی برداشته، ولی نتوانسته به خوبی آن را رسانه ای کند و اگررسانه ای کرده فراگیر نبوده است ،تیم رسانه ای روحانی آنقدر ضعیف عمل کرده که مردم عادی حتی ثبات قیمت ها در داخل و کارکرد بین المللی در خارج را نیز حس نمی کنند.

اینکه ثبات قیمت ها و اجناس به خوبی کنترل شده شکی نیست ،اینکه اشتغال به اندازه هشت سال دولت مهرورز!! ایجاد شده شکی نیست، اینکه با فساد به هر شکلی مبارزه کرده شکی نیست، اینکه تورم را تا حدودی ثابت نگه داشته و نگذاشته هر روز نرخ جدیدی ظهور و بروز کند شکی نیست ،اینکه تعامل را جانشین تقابل کرده شکی نیست، اینکه از همه نحل های فکری در ایجاد جامعه متکثر گام های برداشته شده شکی نیست ،اینکه با جهانیان روابط حسنه و تعامل و گفتگو داشته شکی نیست ،اینکه جامعه را به خودی و یا غیر خودی تقسیم نکرده و همه ملت را یکپارچه دیده شکی نیست،اینکه دو جناح را به هم نزدیک کرده شکی نیست و ده ها گام مثبت دیگرکه بیان آن تکراری خواهد بود .

اما همه این گام های مثبت را قشر متوسط جامعه و یا تحصیل کردگان کشور می شنوند، می بینند و می دانندو بر اساس آن قضاوت می کنند ، اما عوام و یا مردم عادی به دلیل سیطره ای که رسانه ملی بر آنها دارد چنین نگاهی دیده نمی شود ،رسانه ما یا نگذاشتند ویا نخواستند تا مردم بفهمند که روحانی ویرانه ای رااز دولت قبل تحویل گرفته و تنها کاری که می توانسته بکند این بوده که آن را از لبه پرتگاه نجات دهد و از افتادن در باتلاقی مانند ونزوئلا جلوگیری نمایید، نگذاشتند و یا نخواستند گام های مثبت دولت برای مردم شفاف
گزارش شود ،شاید مردم عامی که بیشتر به رسانه هایی مانند صدا و سیما توجه خاص دارند آگاه شوند ،حال خواسته و یا نا خواسته عملکرد مثبت دولت برای عوام به طور چشمگیری بیان نشده است.
باید با صدای بلند گفت آقای روحانی تیم رسانه ای قوی نداشتی و نداری و اگر نبود شبکه های اجتماعی ، روزنامه های مستقل ، اصلاح طلب و یا اعتدال گرا و سایت های بی طرف،معلوم نبود که آمارهای واقعی از کجا و چگونه باید برای بخشی از مردم بازتاب داده می شد .

مدل ۹۶ روحانی باید مدل چهار ساله دولت اصلاحات باشد انتخاب تیم رسانه ای قوی و فراگیر کردن آن در سطح کشور و یا انتخاب پایگاه خاصی در سایت ها و یا شبکه ها و گزارش عملکرد خود به صورت مستمر برای مردم مدنظر باشد.

مدل ۹۶ روحانی باید تمام هم و غمش به اقتصاد و مشکلاتی که سر راه مردم وجود دارد متمرکز شود، گام های برداشته شده ،در زیر ساخته ها برنامه ریزی قوی انجام شده ، اما قوی تر شدن تیم اقتصادی و تشکیل اتاق فکر اقتصادی، اصلاح ساختارهای اقتصادی را شتاب بیشتری می بخشد که از ضروری ترین گام هایی است که باید برداشته شود.

روحانی باید از هم اکنون برنامه چهار ساله خود را نوشته و در معرض دید مردم قرار دهد و بر اساس برنامه های داده شده طرح های اقتصادی خود را چیدمان کند، از کلی گویی درباره رفع مشکلات اقتصادی پرهیز کند تا رقبا از آن برای تضعیفش در مناظره‌ها بهره نگیرند ،روحانی می تواند اتاق فکر اقتصادی اش را مجبور کند که برنامه چهارساله اش را تدوین و آن را در مناظره ها شفاف به مردم گزارش دهد جایی که رسانه ملی نمیتواند سانسور و یا در زمان های دیگری پخش کند وگرنه راه سختی در پیش خواهد داشت . مدل ۹۶روحانی یعنی رفتن به سوی تولید،معیشت، اشتغال ،شفافیت و تیم رسانه ای قوی ، روحانی کاملا خود آگاه است که وقتی فقر از دری وارد شود ایمان از دری دیگر خارج می شود و هیچ چیزی را بر نمی تابد ،لذا باید اقتصاد مبتنی بر سرمایه گذاری ،گرفتن مالیات، مبارزه با مافیای اقتصادی ،عدالت و شفافیت را با قدرت و شجاعت پیگیر شود وباگزارش های ماهانه مردم را در جریان امر قرار دهد تا بتواند سرافرازانه دور دوم ریاست جمهوری اش را آغاز و سالی پر بار را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

 

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.