پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 25 February , 2020
امروز : سه شنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۸ - 2 رجب 1441
شناسه خبر : 15759
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۱۶ | ارسال توسط :

دلخوش: باید حرمت ها در رد صلاحیت ها را در نظر میگرفتیم

اختصاصی راه سوم: همایش رسانه و انتخابات با حضور و مشارکت رییس ستاد انتخابات گیلان، رییس هیات عالی نظارت شوراهای استان گیلان و دیگر مسوولان برگزار شد. ابتدا خرسندی، مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان هدف از برگزاری این همایش را نقش تاثیرگذار رسانه ها به عنوان عامل چهارم دموکراسی برای دعوت مردم به مشارکت حداکثری […]

دلخوش: باید حرمت ها در رد صلاحیت ها را در نظر میگرفتیم

اختصاصی راه سوم: همایش رسانه و انتخابات با حضور و مشارکت رییس ستاد انتخابات گیلان، رییس هیات عالی نظارت شوراهای استان گیلان و دیگر مسوولان برگزار شد.

ابتدا خرسندی، مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان هدف از برگزاری این همایش را نقش تاثیرگذار رسانه ها به عنوان عامل چهارم دموکراسی برای دعوت مردم به مشارکت حداکثری خواند.

حسن دلخوش رییس عالی نظارت بر انتخابات گیلان نیز از حاشیه های به وجود آمده در استان اینگونه گفت:

در دوره کنونی صلاحیت ها به حداقل رسیده است.در هیات نظارت رشت ابهامی به وجود آمد که متاثر از عدم رعایت ماده ۴۸قانون اساسی انتخابات است.قانون گذار به حفظ حرمت ها تاکید کرده است ما حق نداریم پشت تریبون از رد صلاحیت ها بگوییم. باید حرمت ها در رد صلاحیت ها را در نظر میگرفتیم.با برخی از افراد که هیچ گونه پرونده ای نداشتند سلیقه ای برخورد شد که ما این مساله را کارشناسی کردیم.

دلخوش با اشاره به اینکه برخی از قوانین موجود انتخابات دچار ابهام است باعث به وجود آمدن یک سری اختلافات کارشناسی در استان شده است.

رییس هیات عالی نظارت شورا های استان خاطر نشان کرد: بسیاری از دوستان در جلسات هیات نظارت غایب بودند این دوستان بدانند وقتی مسولیتی می پذیریم باید در جلسات شرکت کنیم و این امر باعث شده بود بسیاری از جلسات حالت غیر رسمی بگیرد.چرا باید روند اجرایی جلسات زیر سوال برود در این شرایط چه جوابی می توانیم به مردم بدهیم.مردم را نباید فدای منافع سیاسی خود کنیم.

ایشان تاکید کردند که تا به امروز هر اقدامی انجام شده قانونی بوده است . ما به دنبال این هستیم که جامعه دچار التهاب نشود.

این نماینده مجلس در انتها یاد آورد شد که در جریان های سیاسی حاکم همه بر یک اصل هستند فقط سلایق متفاوت است و خط قرمز ما ولایت فقیه است .هرکس جلوتر از خط ولایت گام بردارد داعش است.خواسته همه ما مشارکت حداکثری مردم است پس باید با تعادل بخشی و اعتدال جامعه را در مسیر درست هدایت کنیم.

در ادامه احمدی پور رییس ستاد کل انتخابات گیلان از نقش محوری انتخابات در همه جوامع گفت و افزود: دولت ها برای کسب مشروعیت و مردم محوری به دنبال انتخابات رفته اند چرا که این پدیده اجتماعی دموکراسی و مقبولیت ایجاد میکند.انتخابات نشان میدهد که هیچ کس حاکم مطلق نیست . رسانه ها نیز به عنوان عامل رابط به مردم باید به مجریان انتخابات کمک کنند.

ایشان با تاکید بر اینکه چهار اصل رعایت قانون ،امنیت،سلامت در انتخابات، مشارکت حداکثری باید قانون اصل قرار بگیرد افزود: متاسفانه دوستان ما در رشت که خود را تحلیل گر انتخابات میدانند با قانون آشنایی ندارند.اگر کسی در هیات نظارت شهرستان تایید شود دیگر در استان رد نمی شود.و تمام مراحل تایید صلاحیت محرمانه است.پس دوستان نباید بر حسب تفسیر شخصی از قانون واکنش نشان دهند.

در انتها فیروز فاضلی با اشاره به برخی فعالیت های غیر قانونی رسانه های فاقد مجوز به تعامل سازنده بین رسانه ها و عوامل اجرایی تاکید کرد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.