پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 5 June , 2020
امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹ - 14 شوال 1441
شناسه خبر : 16000
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲ | ارسال توسط :

برخی کاندیداها برای ترسیم وضعیت فقر به دنبال عکس یادگاری هستند

اختصاصی راه سوم: مهندس فریده حقیقی رییس سازمان زنان حزب اعتدال توسعه در ستاد مرکزی اعتدال گرایان استان گیلان با حضور دکتر اشراقی رییس کارگروه روابط بین المللی حزب اعتدال توسع و اعتدالیون استان گیلان به ایراد سخنرانی پرداخت. حقیقی در مورد این سازمان اینگونه گفت : سازمان زنان وابسته به حزب اعتدال توسعه است […]

برخی کاندیداها برای ترسیم وضعیت فقر به دنبال عکس یادگاری هستند

اختصاصی راه سوم: مهندس فریده حقیقی رییس سازمان زنان حزب اعتدال توسعه در ستاد مرکزی اعتدال گرایان استان گیلان با حضور دکتر اشراقی رییس کارگروه روابط بین المللی حزب اعتدال توسع و اعتدالیون استان گیلان به ایراد سخنرانی پرداخت.

حقیقی در مورد این سازمان اینگونه گفت : سازمان زنان وابسته به حزب اعتدال توسعه است که حزب اعتدال ۱۹کانون و ۵سازمان و در هر استان به صورت تشکیلاتی سازمان دهی در هفت ماه گذشته به صورت رسمی شروع به فعالیت کرده است.

مهندس حقیقی با تاکید بر اینکه سازمان زنان فقط فعالیت فصلی ندارد اهداف سازمان را اینگونه تشریح کرد : سازمان زنان اعتدال توسعه خواستار فعالیت این حزب در ۳۱استان و کسب مشارکت آزاد است همچنین هدف عالیه تلاش برای امنیت حقوفی، قضایی، روانی زنان است. تلاش برای ارتقای جایگاه و توانمندی های زنان در حوزه های اجتماعی و فرهنگی و مشارک سیاسی است.

رییس سازمان زنان حزب اعتدال توسعه از دو برنامه کلی برای رسیدن به اهداف سازمان، آموزش (مجازی،میدانی) و توسعه اشتغال و کارآفرینی با الویت به مناطق محروم خبر داد.

ایشان با تاکید به انتخابات پیش رو نقش زنان در این عرصه را همچون مردان دانست متذکر شد: مشکلات وقتی بر جامعه نایل می شود که برخی از مردم دانا تصمیم می گیرند به دلیل عدم رضایت از شرایط موجود در انتخابات مشارکت نکنند و پای صندوق های رای نروند در چنین شرایطی فردی انتخاب می شود که توانایی اداره کشور را ندارد لذا باید برای حفظ عزتمان باید دست به انتخاب اصلح بزنیم.

حقیقی با تاکید بر مشارکت در انتخابات از شرایط منطقه خاورمیانه گفت که در کشوری مثل ترکیه مردم در یک اقدام اعتراضی ۷میلیون به پای صندوق های رای نرفتند و شرایط هولناک این کشور با مشارک پایین شهروندان شروع شد

این فعال اجتماعی دولت روحانی را اینگونه توصیف کرد: رییس جمهور فعلی در مقاطع حساس توانست عزت و شرافت را به ما برگرداند. روحانی به دنبال این است که همگان بر اقتدار ما احترام بگذارند و در مسیری گام بر میدارد که سایه تنش ها را دور می کند روحانی کاری نکرد که همچون دوره های گذشته ایران هراسی ایجاد شود.

فریده حقیقی از نقش تاثیر گذار فضای مجازی در انتخابات گفت و تاکید کرد که : دولت برای حفظ فضای مجازی با تمام تلاش مقابل فیلترینگ ایستاد. سرعت اینترنت را بالا برد. هزینه های کاربران اینترت را کاهش داد و هم اکنون ۴۳کاربراینترنت داریم که حتی موجب افزایش مشارکت اینترنتی در انتخابات شد

ایشان تلاش دولت یازدهم را برا گسترش خدمات رسانی در بخش اینترنت را زمینه سازی برای گردش آزاد اطلاعات دانست که از این طریق می توان در همه امور دست به شفاف سازی زد. لذا حمایت از روحانب حمایت از کسی است که به دنبال شفاف سازی در همه امور بوده است.

رییس سازمان زنان حزب اعتدال توسعه با اشاره به مناظره اخیر کاندیدهای ریاست جمهوری نکاتی را مطرح کرد: مباحث مطروح شده از جانب اقای قالیباف غیر اخلاقی بود . ایشان حتی به سوال مربوطه به آموزش پرورش هیج پاسخی نداشت در واقعه برنامه ای برای این حوزه نداشت.

حقیقی نکاتی را در مورد شبهات ایجاد شده در مورد وزیر آموزش پرورش را بیان داشت: سال۱۳۹۳ آقای آشتیانی شرکت دانش بنیادی را تاسیس کردند که برحسب شرایطی موفق نشدند و بسیاری از کالاها به زیر زمین منزل مسکونی شان انتقال یافت. در این خصوص قوه قضایه ابتدا باید جرم را ثابت میکرد و محکومیت صادر می شد سپس این مساله را آشکار می کرد . چطور خبرنگاری که املاک نجومی را افشا کرد راهی زندان شد. این رفتارهای غیر اخلاقی به سبد آرای خود اقای قالیباف صدمه می زند.

ایشان با یاد اوری اینکه بسیاری از مشکلات مربوط به فرهنگیان بخاطر بودجه کم این سازمان و پرسنل بالای ان است خاطر نشان کرد اگر می خواهیم بودجه این نهاد آموزشی تقویت شود باید بدانیم منبع درامد ما تنها مالیات و نفت است. وقتی کشور دچار تنش شود و روابط خارجه مناسبی نداشته باشیم چطور می توان بودجه ها را تامین کرد.

دولت روحانی با افزایش صادرات غیر نفتی و فروش مناسب نفت راه را برای تحقق این امرمهم هموار کرده است.

رییس سازمان زنان اعتدال توسعه با اشاره مهم جلوه دادن مساله فقر توسط برخی از کاندیدها این نکته را خاطر نشان کردکه چطور این کاندیدها برای ترسیم وضعیت فقر به دنبال عکس یادگاری هستند بعد مدعی هستند دنیا باید از ایران بترسد.

در انتها ایشان با تاکید بر انتخاب دوباره روحانی این نکته را خاطد نشان کرد که دولت فعلی تمامی نقاط ضعف خود را می پذیرد و در چهار سال پیش رو کابینه دولت ترمیم و مدیران باز نگری خواهند شد.

کیوان محمدی نیز رییس اعتدال توسعه گیلان با اشاره به مشکلات موجود این نکته را خاطر نشان کرد که بسیاری از گیلانی ها از شرایط معیشتی خود گلایه دارند و این تنها مختص به یک صنف و نهاد خاصی مثل آموزش پرورش، ورزشکاران، بازاریان و.. نیست بلکه وضعیت کلی در کشور است اما باید این را بدانیم که این مشکلات تنها محصول دوره چهار ساله ریاست جمهوری روحانی نیست بلکه مساله ساختار مدیریتی است.

محمدی با اشاره به اینکه تنها افراد متخصص نمیتوانند مشکلات را حل کنند و باید ابزارها باشد خاطر نشان کرد: یکی از علل این مشکلات انتخاباب های غلط ما در گذشته است و اشتباه تاریخی طبقه متوسط که نتیجش شرایط نامطلوب کنونی کشور است.

دولت روحانی گام های مثبتی برای رهایی از این مشکلات ازجمله مهار تورم و رشد اقتصادی برداشته است که در ادامه مسیر نیز وضعیت بهتر خواهدشد.

در انتها ایشان به مساله حقوق های نجومی اشاره کرد و گفت این حقوق ها بر اساس قانون غلطی که در مجلس تصویب شده است رشد پیدا کرد. دولت روحانی نیز از این شفاف سازی حمایت کرد.

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.