پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 6 June , 2020
امروز : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹ - 15 شوال 1441
شناسه خبر : 15956
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹ | ارسال توسط :

هر گونه تحریم انتخابات، کشور را بی تعارف در معرض آنارشیسم و استیصال قرار می دهد

راه سوم: نشست حامیان دولت «تدبیر و امید» در آستارا برگزار شد در این همایش دکتر سید حجت مهدوی با اشاره به فرهنگ مداری و هنروری مردمان آستارا عنوان نمود :،همیشه مردم این سرزمین مرزی از وفاداران روشنگری و گفتمان اعتدال بوده اند و عملا نمونه یی مثال زدنی از حضور پر نشاط برای تمکین […]

هر گونه تحریم انتخابات، کشور را بی تعارف در معرض آنارشیسم و استیصال قرار می دهد

راه سوم: نشست حامیان دولت «تدبیر و امید» در آستارا برگزار شد در این همایش دکتر سید حجت مهدوی با اشاره به فرهنگ مداری و هنروری مردمان آستارا عنوان نمود :،همیشه مردم این سرزمین مرزی از وفاداران روشنگری و گفتمان اعتدال بوده اند و عملا نمونه یی مثال زدنی از حضور پر نشاط برای تمکین نظر راهبردی رهبر فرزانه انقلاب پای صندوق های رای می باشد.

این استاد دانشگاه در ادامه اضافه نمود، درصبح دیروز در خدمت پاره ای از مراجع تقلید مانند،حضرات آیات عظام علوی گلپایگانی و اسدالله بیات بودم که بر شما گیلانیان غیور ، مصلح و معتدل سلام رسانده و در این نشست صمیمانه از شما گیلانیان خواستند تا با اهتمام و اقتدار هر چه بیشتر در بزنگاه های انتخابات برای برآمدن کاندیدای برتر شرکت فعالانه داشته باشید.
می دانید که همیشه التهابات و پارامترهای داخلی و بین المللی شرایط والزامات انتخابات ما را تحت تاثیر خود قرار داده و آنرا بسی حساستر و ضروری تر از پیش می نماید و لذا انتخابات ریاست جمهوری خصوصا و شوراهای شهر و روستاها عموما در این برهه از زمان از اهمیت و حساسیت بیشتر نسبت به گذشته برخوردار است، واقعیتی غیر قابل انکاری که همه آحاد جامعه اعم از مشفقان و روشنفکران اکنون به آن باور و التزام دارند چرا اینکه هر گونه تحریم و یا بی اعتنایی به شرکت در انتخابات ،کشور را بی تعارف در معرض آنارشیسم و اسیتصال قرار می دهد و همه زحمات انقلابیون ،اصلاحیون و اعتدالیون را بر باد فنا خواهد داد!
این غعال سیاسی افزود:: در دولت پیشین غارت ملی اتفاق افتاد و پدیده نامیمون قبوض نجومی و املاک نجومی بر این مملکت سایه گستر شد، نیروهای فله ای به دستگاه های اجرایی ریختند !جناب دکتر روحانی باهمه مشکلات قبلی و شرایط پروبلماتیک فعلی توانست کشور را هم به جهت صلح و امنیت و هم به لحاظ محیط کسب و کار و احیاء امید و نشاط به وضع تقریبا مطلوبی برساند هر چند که بنحو طبیعی پاره ای از کاستی ها غیرقابل تحمل نیز اکنون وجود دارد که در مرحله دوم ریاست جمهوری با اهتمام ملت و کابینه حل خواهد شد چنانکه خود شخص شخیص رییس دولت به این ترمیم ها و تنظیم این معضلات قول داده است. وظیفه دولت و ما مردم گزینش دولتمردان و مسولان وفادار ، کارآمد و شجاع در ادامه این رسالت تاریخی در پیچ تاریخی است .اگر چگالی نیروهای اجرایی دکتر روحانی به لحاظ کمی و کیفی بیش از آنی بود که اکنون است ای بسا ما شاهد فتوحات و برکات بیشتر در دولت تدبیر و اعتدال بودیم هر چند که جناب دکتر روحانی ربیش از ما به گله گذاران،به این معضل نظام مدیریت کشور متفطن است و در صدد چاره اندیشی و گره گشایی از آن می باشد.

این تحلیلگر سیاسی اضافه نمود:صلاح و فساد زندگی بشری بی مبنا و در خلاء صورت نمی گیرد بلکه از مصادر و مجاری خاصی تغذیه می شود . به بیان روشنتر، پیشگامان و آوانگاردان هر جامعه از جوامع انسانی را دو دسته تشکیل میدهند، دسته اول، روحانیان می باشند،اگر قرار باشد گاه روحانیان در قبال ترویج و تثبیت خرافات و تشبث به تقدسات و تشرفات قومی در تصدی مسئولیت های چون ریاست جمهوری سکوت و یا خدای نخواسته همراهی و همنوایی کنند،پیداست که مفاسد و مظالم سیاسی و فرهنگی آن در جامعه سیطره خواهد یافت!چنانکه ما به تجربه در دوره قبل دیدیم که چگونه از نواحی مختلف گفت میشد فلانی در شب قدر ،نامه ریاست جمهوریش را از شخص امام زمان دریافت نمود! و اکنون نیز با تعابیری واهی دیگر اعقاب همان اندیشه در صدد باز تعریف و باز تولید این قبیل از طامات و خرافات در جامعه می باشند! و گروه دوم هم دانشگاهیان بیطرف مدعی و متفرعند! دکتر روحانی فرموده.اند دانشگاهیان باید بمنزله شریانهای آگاهی و استنتاج و اقدام در جامعه باشند .راستی و بواقع، چگونه میتوان کار و بار مسئولیت عظبم و بزرگی چون ریاست جمهوری را آنهم در این پیچ تاریخی حساس بر دوش نحیف کسانی قرار داد که از بدیهیات، اولیات و در یک کلام از الفبای کار بی خبرند!؟ کسانی که بدون کمترین ضوایط و پرنسیب های ضروری حداقل، برای احراز این سمت استراتژیک به صحنه انتخابات آمده اند!

به بیان زیبای سعدی؛ بوریا باف گرچه بافنده است ،نبرندش به کارگاه حریر! تحقیقا ،رییس جمهور باید نخبه اندیشانه و مجرب ، ماهیت حکومت و سیاست را بشناسد او باید ماهیت فرهنگ، توسعه، اقتصاد و روابط بین الملل را بداند و مشرف و محیط بر مناسبات زمامه باشد تا بتواند در این دریا و دنیای مواج و متلاطم چون ناخدایی چیره دست، کشتی نظام را به ساحل مقصود برساند .مناظرات تلویزیونی اخیر به نیکی نشان داده و می دهد که این حضرات محترم اما پرادعای پرده در ، چگونه بی خبر و ناتوان از این قبیل مسائلند! با این ضعف های مفرط گفتاری و رفتاری موجود در سطح نامزدهای انتخاباتی، نمی توان بی گدار به آب زد و دوباره با سهل انگارها و خام اندیشیها و مخاطره طلبی های خود کشور را به عقب و قهقرا ارجاع داد! نباید به امید پیروزی آقای دکتر روحانی بی خیال نشست و توهم نمود که اوضاع بر وفق مراد است! پرده در کار باشد آب زیر کاه را! مرحوم دکتر شریعتی می گفت، حتی در ذات مدرنیته نیز خطر ارتجاع وجود دارد! فضل و اقبال رایگان نیست! در همه مناسبات خطیر جامعه گر مراقب باشیم گیریم رسن، جمهوریت انقلاب را تسجیل خواهیم نمود و گرنه بی تردید زلف معشوقه به دست دیگران خواهد بود.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.