پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 20 February , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۸ - 26 جماد ثاني 1441
شناسه خبر : 16250
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اخبار سرخط تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹ | ارسال توسط :

افزایش یارانه یعنی تحقیر مجلس و از بین بردن اشتغال/ خیل عظیمی از اصولگرایان منطقى در حمایت از روحانی وارد صحنه شده‌اند

راه سوم: حسن بیادی، فعال سیاسی اصولگرا و عضو سابق شورای شهر تهران در گفت و گو با نامه نیوز، با در ارزیابی معادلات سیاسی انتخابات بعد از دومین دور مناظرات انتخاباتی، گفت: مناظره دوم متاسفانه بدتر از مناظره اول بود؛ زیرا مناظره اول تبدیل به مشاجره شد و در مناظره دوم ۳۰ درصد مخاصمه هم […]

افزایش یارانه یعنی تحقیر مجلس و از بین بردن اشتغال/ خیل عظیمی از اصولگرایان منطقى در حمایت از روحانی وارد صحنه شده‌اند
راه سوم: حسن بیادی، فعال سیاسی اصولگرا و عضو سابق شورای شهر تهران در گفت و گو با نامه نیوز، با در ارزیابی معادلات سیاسی انتخابات بعد از دومین دور مناظرات انتخاباتی، گفت: مناظره دوم متاسفانه بدتر از مناظره اول بود؛ زیرا مناظره اول تبدیل به مشاجره شد و در مناظره دوم ۳۰ درصد مخاصمه هم به آن اضافه شد.  
وی ادامه داد: کاندیداها به سوالاتی که مجری متخصص و محترم برنامه عنوان می‌کرد پاسخ نمی‌دادند و جواب‌های از پیش تعیین شده خودشان را می‌گفتند؛ متاسفانه این روش به آقایان میرسلیم و هاشمی طبا هم سرایت کرده بود. این دو نفر با توجه به تجاربی که از اوایل انقلاب داشتند می‌توانستند به خوبی هدایت گر این مناظره باشند.
 
بیادی با بیان اینکه معتقدم مردم هیچ استفاده‌ای از این مناظره‌ها نمی‌ برند، خاطرنشان کرد: مردم با این رفتارها به عمق فاجعه و اختلاف ميان مسئولین پی می‌برند؛ این مسائل نمونه بارز مثال  “مشت نمونه خروار است”،مي باشد. مدیران ما باساختارى ناقص و غلط و مدیریتى جزیره ای  است كه نمى توانند نتايج مثبت و قابل قبولی داشته باشند!. اینگونه مناظره‌ها که همراه با مشاجره و مخاصمه است جز تحقیر و بی آبرو کردن طرف مقابل هیچ  نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت،زیرا در آداب و قوانين اخلاقى دين اسلام ماحق نداريم آبروى بى آبرو را ببريم چه رسد به بردن آبرو و تحقير كردن يك مومن و رفيق.
 
وی ادامه داد: مردم هیچ برنامه مدونی را از کاندیداها مشاهده نکردند. آقای جهانگیری در مناظره به نسبت خوب بود، آقایان هاشمی طبا و میرسلیم بر اساس تجربه صحبت می‌کردند اما آنان هم به جمع مخاصمه و مشاجره‌كنندگان پيوستند؛ در واقع برنامه‌ای نداشتند و فقط می‌گفتند چه چیزی خوب و چه چیزی بد است! این مسائل را یک کارشناس معمولی هم متوجه می‌شود و مي‌تواند شعار بدهد.
 
این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه آقای جهانگیری در مناظره دوم سخنان اساسی و مهمی را بیان کرد، تصریح کرد:جهانگیری و هاشمی‌طبا اخلاق را بیش از کاندیداهای دیگر رعایت کردند. بیادی با بیان اینکه فردی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود باید برنامه و راهكار ارائه دهد، تصریح کرد: کاندیدا باید برنامه و استراتژى متناسب با اهداف و سند چشم انداز نظام اسلامى ارائه کنند و بقول معروف ” به عمل كار برآيد نه به حرف”.
 
این فعال سیاسی با اشاره به اینکه نمی‌دانم برخی از افراد چگونه دستاوردهای دولت را زیر سوال می‌برند، ادامه داد: سخنان برخی از کاندیداها مبنی بر اینکه دولت هیچ کاری انجام نداده است کاملا به دور از انصاف است. دولت یازدهم کارنامه بسیار مثبتی دارد و اقدامات بسیار خوبی را هم در سایر زمینه‌ها انجام داده است. البته نقدهای جدی هم بر عملكرد احساسى و بعضاً تهاجمى دولت وارد است اما اینکه بخواهیم به کل دولت را زیر سوال ببریم بی انصافی است، همانطور كه پيامبر معظم اسلام تأكيد نمودند:” افضل الاعمال الانصاف”.
 
بیادی در ادامه تصریح کرد: به صورت جمله‌اى معترضانه می‌گویم کداميك از رؤساى دولت‌های قبل و ديگر نهادهاى عمومى على الظّاهر با عاقبت به‌خیری در جامعه حضور دارند و قابل احترام و محبوب ميباشند؟ همه روسای جمهور گذشته با “به به” آمدند و متاسفانه با كوله‌بارى از تهمت‌ها و افتراء به كنارى رفتند و هيچكدام مورد تشويق قرار نگرفتند، حتى جايگاهشان در جامعه حفظ   و حرمت آنان نگاه‌ داشته نشد.

عضوسابق شورای شهر ادامه داد: البته اين معضلات در قواى قضائيه و مقننه هم قابل مشاهده است لذا در مناظره‌ها مشاهده مي‌كنیم که هیچكدام با برنامه و استراتژى مشخص نیامده‌اند و همگی برای تخریب و تحقیر روحانی و بالعكس پا به میدان رقابت گذاشته‌اند. افرادی که تخریب می‌کنند بدانند مردم ايران بسيار عاقل، هشیار و فهيم هستند و بدانند با این تخریب‌ها نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.
 
این فعال سیاسی در ادامه افزود: اگر در قاب تلوزیون یک آیینه قرار می‌دادند متوجه می‌شدیم که آقای احمدی‌نژاد هم در جلسه حضور داشت اما با تفاوت‌های بسیار و فرق بين زمين تا آسمان!  زیرا هنوز ۵۰ درصد از توانايى‌هاى دكتراحمدی نژاد را نشناخته‌اند. جالب است افرادی که تا دیروز رفتارهای احمدی‌نژاد را نقد می‌کردند امروز به همان رفتارها و صحنه سازي‌هادچار شده‌اند.
 
بیادی با بیان اینکه برخی از افراد با فقیر خواندن مردم و تخریب دولت، برای خودشان رای جمع می‌کنند، خاطرنشان کرد: برخی از دوستان ما انگار متوجه نیستند که بسیاری از حرفهايى كه به‌عنوان برنامه مي‌زنند بر عهده دولت نیست، پس قوه مقننه و قضاییه در کجای این مشکلات هستند؟ برخی از افراد بر کدام اساس و قانون می‌گویند که یارانه را دو و يا سه برابر می‌کنند؟ آیا می‌خواهند همانند دولت قبل با تحقير، مجلس را به حساب نیاورند؟‌ صادقانه بگویید می‌خواهیم با افزایش یارانه اشتغال را از بین ببریم، زیرا فردی که چنین ادعايی می‌کند قطعا می‌خواهد بودجه اشتغال را صرف پرداخت یارانه کند كه با جرات می‌گویم این کار نشدني‌است.
 
بیادی با بیان اینکه بعید است رئیسی و قالیباف به نفع یکدیگر از صحنه انتخابات کنار بروند، یادآور شد: اگر همه نامزدهای اصولگرا کنار نروند و تا آخر در صحنه بمانند مانند انتخابات دوره نهم انتخابات به مرحله دوم می‌رود. البته  معتقدم شانس روحانی برای پیروزی بیشتر از سایرین باشد. حتی اگر انتخابات به مرحله دوم هم برود شاید آرا روحانی کمتر شود اما بازهم او پیروز میدان است.

وی ادامه داد:‌ البته طبق اخبار واصله خیل عظیمی از اصولگرایان معتدل و منطقى به نفع روحانی و برای حمایت از او وارد صحنه شده‌اند در هرصورت همه كسانيكه دل به اعتلاى نظام و كشور عزيزمان دارند بايد در تحقق خواسته مقام معظم رهبرى مبنى بر مشاركت حداكثرى مردم پاى صندوقهاى رأى كوشا باشند .

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.