پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 19 February , 2020
امروز : چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ - 25 جماد ثاني 1441
شناسه خبر : 16559
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۹ | ارسال توسط :

تا به الان حتی یک ریال برای خرید رأی هزینه نکرده ام/ تا زمانی حضور خواهم داشت که خواست مردم همین باشد

راه سوم: سید نورالدین نعمتی فرمانده اسبق سپاه پاسداران جمهوری اسلامی شهرستانهای انزلی و لاهیجان بوده است و هم اکنون مدیرعامل تله کابین احرار لاهیجان است. وی متولد ۱۳۴۴ در شهرستان فومن است. در دوران دانش آموزی در سال ۵۷ علیرغم سن کم در راهپیمایی وسخنرانی ها شرکت می کرد. بعد از پیروزی انقلاب و […]

تا به الان حتی یک ریال برای خرید رأی هزینه نکرده ام/ تا زمانی حضور خواهم داشت که خواست مردم همین باشد

راه سوم: سید نورالدین نعمتی فرمانده اسبق سپاه پاسداران جمهوری اسلامی شهرستانهای انزلی و لاهیجان بوده است و هم اکنون مدیرعامل تله کابین احرار لاهیجان است. وی متولد ۱۳۴۴ در شهرستان فومن است. در دوران دانش آموزی در سال ۵۷ علیرغم سن کم در راهپیمایی وسخنرانی ها شرکت می کرد. بعد از پیروزی انقلاب و همزمان با تشکیل بسیج مستضعفین نورالدین ۱۳ ساله وارد این نهاد انقلابی شد و در تمام فعالیتها حضور مستمر داشت. تا اینکه به جبهه اعزام و بعد از شرکت درعملیاتهای مختلف و مجروحیت،  درسال۶۴ عملیات قادر، به شدت از ناحیه پامجروح شد. این مجروحیت شدید که قسمتی از پای او را از بین برده بود باعث شد که نتواند در حین عملیات عقب نشینی نماید. در این بین یکی از دوستانش دیده بود عراقی ها تمامی زخمیها را  با تیر خلاص شهید می کنند با تصور شهادت وی، این خب را به خانواده او داده ودر فومن برایش مراسم نیز می گیرند. اما وی به طرز معجزه آسایی زنده می ماند.

در دوران اسارت با وجود مجروحیت شدید دست از مبارزه بر نداشته و به همین دلیل به کرات مجازات و از اردوگاهی به اردوگاه دیگر تبعید می شود تا اینکه نهایتا در سال ۶۹ همزمان با آزادی اسرا آزاد و موج شادی در شهر فومن هنگام استقبال از او به پا می گردد.

بعد از جنگ با وجود اینکه میتوانست به خاطر جانبازیش در خانه بنشیند ولی روحیه تلاشگر و مبارزش باعث می گردد که وارد سپاه پاسداران شود. در این مدت در شهرهای فومن، لاهیجان، صومعه سرا و رشت در سمتهای مختلف از جمله معاونت مشغول به کار بود تا اینکه به دلیل مدیریت توانمندش و طومار پاسداران سپاه لاهیجان و درخواست برای فرماندهی وی بالاخره به سمت فرمانده سپاه لاهیجان منصوب می گردد. ۵ سال فرماندهی در لاهیجان و عضویت در شورای تامین از او یک مدیر موفق ساخته است.

و برای بهره مندی بیشتر از او توسط فرماندهی سپاه استان به فرماندهی سپاه بندر انزلی منصوب و ۳سال در این سمت باقی مانده تا بازنشسته می شود.

سردار جبهه های نبرد حق علیه باطل با بیان اینکه علیرغم میل باطنی با فشارها از جانب اقشار مردم برای حضور دوباره در ماراتن پارلمان شهری اعلام حضور نموده است، در فیلم انتخاباتی اش نیز سلسله اتفاقات پیش آماده و عملکرد ۴ ساله شورای اسلامی چهارم شهر فومن را ارزیابی و تشریح می نماید:

طی فراخوانی که برای انتخاب شهردار در بدو حضور ما به عنوان اعضای پارلمان شهری فومن داده شد، ۱۳ نفر با ارائه مدارک و رزومه کاری برای تصدی این سمت اعلام آمادگی نمودند. نقطه نظرات کاندیداها با یکدیگر تفاوت ماهوی بسیار داشت و ما تقریبا با هرگونه فکر و ایده ای از ایجاد تونل مترو از فومن به رشت تا رفع مشکلات و معضلات شهر با معجزه کلوچه فومن برای مدیران کل استان روبه رو بودیم. در مراحل بعدی، هوشنگ عباسقلیزاده که از سابقه مدیریت ۲۰ ساله در شهرهای مختلف استان برخوردار بود از جانب مهندس مختار ابراهیمی برای تصدی پست مذکور معرفی شد. در جلسه ای که با حضور شهردار فعلی برای بیان عملکردها و برنامه های گذشته برگزار شد، وی با کسب ۵ رای موافق و ۱ رای مخالف برای این سمت تعرفه شد.

آنچه که ما از روز اول شورا شاهد آن بودیم وجود یک سلسله اختلافات بین اعضای شورا بود که البته بنابر عقیده شخصی بنده، این اختلاف سلایق امری اجتناب ناپذیر است اما مشکل زمانی هویدا می گردد که وجود این اختلاف سیلقه ها و نظرات سازندگی و برون رفت ازمشکلات و چالش های شهری را با بن بست روبه رو سازد.

نعمتی معضلات پیش روی شورای چهارم را به زعم خود در حوزه های مربوط به پرداخت عوارض- ساخت و سازهای غیرقانونی- بستن معابر اصلی شهر در ایام تعطیلات- ضعف در اجرای برنامه های فرهنگی توسط شورا و شهرداری- معضل سد معبر و دستفروشان- کمبود پارک و فضای سبز شهری- عدم دعوت از نخبگان در حوزه های برنامه ریزی- عدم وجود سرویس های بهداشتی و نصب بی رویه بنرها و پارچه نویس ها در سطح شهر می داند و ادامه می دهد: البته با حضور در شورا به این نتیجه دست یافتم که برای عملیاتی سازی هر فکر و ایده ای باید بین تمامی اعضای شورا هم فکری و اشتراک نظر وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه ما در بدو ورودمان به شورا با چند مشکل روبه رو گشتیم ادامه می دهد: آبگرفتگی شدید بعضی از معابر شهری همچون بلوار آیت الله کاشانی، مولوی، بسیج، حاجی آباد در ایام بارش نزورات جوی، به عنوان یک معضل جدی پیش روی شورای چهارم قرار گرفت.

با پیگیری های مستمر، ارائه طرح های گوناگون و مساعدت های نماینده سابق شهرستان در دریافت بخشی از اعتبارات لازم، با احداث یک کانال سرپوشیده و لایروبی رودخانه  منطقه موردنظر در نهایت موفق به کنترل این مشکل و رهایی مردم از مخاطرات ناشی از آن شدیم.

نورالدین نعمتی ادامه می دهد: یکی دیگر از چالش های پیش روی شورای چهارم، جانمائی غلط بازار سه شنبه علیرغم قدمت چندین ساله آن و ایجاد ترافیک سنگین ناشی از آن در ایام تعطیل بود که هرگونه دسترسی به خدمات امدادی و آتش نشانی را در مواقع اظطراری برای شهروندان در منطقه سردار جنگل به سختی میسر می ساخت. با هماهنگی هایی که صورت گرفت در نهایت موفق به انتقال بازار محلی به کنارگذر شکوری شدیم. البته دیدگاه ما براین بود که تنها دست فروشان خیابان های شهدا، کاشانی سردار جنگل و یادآوران از سطح پیاده روها جمع آوری شده و بازارچه سردار جنگل کماکان به فعالیت خودش در همانجا ادامه بدهد. اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

در ارتباط با زیباسازی و گسترش پارک کودک فومن نیز طرح های بی شماری مطرح شد از جمله طرح احداث پارک آبی با جذب سرمایه گذار خصوصی که طرح فوق الذکر با ۵ رای مخالف مورد قبول قرار نگرفت‌.

نظر شهردار فومن براین بود که ۴هزارمتر زمین به ایجاد پارک آبی تعلق بگیرد که بررسی های انجام شده مبنی بر افزایش بار ترافیکی شهر فومن، این طرح منتفی گردید.

مشکلی که در ارتباط با جذب سرمایه گذار برای پارک فومن وجود دارد، عقد قراردادی ۱۰ ساله بین شهرداری و مدیریت کنونی پارک است که عملا راه را بر عقد قراردادی جدید سلب می نماید.

در همین راستا، با پیگیری های شهردار، قطعه زمینی به مساحت۴/۵ هکتار متعلق به اداره منابع طبیعی دریافت و عملیات اجرائی سازی طرح پارک جنگلی در آن در حال آماده سازی است.

در کنار این مقوله، برای ارتقای فضای سبز شهر فومن، شهرداری اقدام به ایجاد چند بوستان در نقاط مختلف شهر نموده است. از جمله بوستان شهرک ایت الله بهجت و شهرک امام و ساخت یک زمین ورزشی با چمن مصنوعی در محدوده شهرک امام خمینی(ره). نعمتی یکی دیگر از معضلات عمده شهر را، کمبود جایگاه سی ان جی در سطح شهر دانسته و ادامه می دهد: ما با ورود به این بخش جایگاه سی ان جی شماره یک را که متعلق به مجموعه شهرداری بوده و چیزی حدود ۶۰۰میلیون تومان به اداره گاز بدهکار بود، به مزایده گذاشته و قرار بر این شد تا ماهانه ۲۵ میلیون تومان از بدهی ۶۰۰میلیون تومانی در کنار حقوق ۸ نفر پرنسل آن قسمت پرداخت و ۵ میلیون تومان هم به شهرداری پرداخت شود.

در کنار این مساله، جایگاهی در خیابان آیت الله کاشانی که محل انباشت زباله بود پاکسازی و برای ایجاد سی ان جی شماره دو معرفی شد و امسال نیز به بهره برداری رسید. که در مجموع این دو ایستگاه چیزی بالغ بر یک میلیارد تومان بر درآمد پایدار شهر فومن می افزایند.

یکی از مهمترین مزیت های شورای چهارم، برگزاری علنی جلسات شورا و نشست های پرسش و پاسخ با حضور مردم بود.

این عضو شورا؛ یکی از اشتباهات شورای ترافیک شهر فومن را انتقال ایستگاه های برون شهری به داخل شهر می داند که تاثیرات زیان دهی را در حوزه حمل و نقل شهری داشته است.

نعمتی فقدان کمپینگ پارکینگ در سطح شهر را علیرغم پیگیری هایی که در دوران نمایندگان پیشین فومن صورت گرفته بود از دیگر مشکلات پیش روی گردشگران و شهروندان دانسته و می گوید: البته با مساعدت هایی که از جانب افتخاری نماینده شهرستان های فومن و شفت در این مدت صورت گرفت، زمینی ۱۱هزارهکتاری در منطقه پیش حصار به شهرداری فومن واگذار گردید که متعاقب دریافت اعتبارات اقدام به ساخت بزرگترین کمپینگ پارکینگ با امکانات کافی جهت رفاه حال مسافران و گردشگران در آن خواهد شد.

وی یکی از بزرگترین عملکردهای شورای چهارم را آسفالت نزدیک به ۳۰ کیلومتر از معابر و مواصلات اصلی شهر فومن معرفی نموده و ادامه می دهد: در بلوار شهید میثم تمار که قریب به ۱۲ سال نیمه تمام مانده بود، چیزی حدود ۲۰ میلیون تومان برای انتقال برق فشار قوی هزینه شده است.

وی در پایان با بیان اینکه پیشنهاد من به شهروندان این است که ۵ عضوی که در نهایت موفق به ورود به صحن شورا می شوند با یکدیگر همفکر و یکدل باشند می افزاید: از سیاسی کاری در امور شهری باید جدا پرهیز شود. دخالت دادن مسایل سیاسی تنها به ضرر شهر و شهروندان آن خواهد بود. اعضای شورا در بیان نظراتشان استقلال رای داشته باشند. متاسفانه ما در شورای چهارم شاهد این بودیم که افرادی از بیرون بر تصمیمات شورا تاثیرگزار بودند. چنین چیزی زیبنده مردم شهر ما نخواهد بود.

من متاسفم که می بینم یک عده می خواهند با خرید آرای مردم وارد این عرصه بشوند.

اما شهروندان به این نکته توجه داشته باشند که چنین اشخاصی با صرف هزینه های چند میلیونی چه هدفی را از ورود به شورا دنبال می کنند؟ جبران این هزینه های انجام شده در کجا خواهد بود؟ من حتی یک ریال برای خرید آرا تابه الان هزینه نکرده ام. چراکه اعتقاد دارم تنها زمانی دلیل برای حضور خواهم داشت که خواست مردم اینگونه باشد. اعتقاد دارم ملت ما همیشه به کسانی رای اعتماد خواهند داد که در کلام خود صادق باشند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.