پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 30 May , 2020
امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹ - 8 شوال 1441
شناسه خبر : 16543
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۶ | ارسال توسط :

نه می دانند و نه می توانند پول سه برابر کردن یارانه ها را تأمین کنند

راه سوم: دکتر هادی نوری استاد دانشگاه گیلان سه شنبه شب در گردهمایی حامیان دکتر روحانی در شهر رودبنه لاهیجان اظهار کرد: امروز در آستانه اتفاقی مهم در کشورمان هستیم، انتخابات ریاست جمهوری و همچنین انتخابات شوراها؛ در هر دوی این ها با اصل مهم انتخاب مردم مواجه ایم یعنی مردم باید سرنوشت خود را […]

نه می دانند و نه می توانند پول سه برابر کردن یارانه ها را تأمین کنند

راه سوم: دکتر هادی نوری استاد دانشگاه گیلان سه شنبه شب در گردهمایی حامیان دکتر روحانی در شهر رودبنه لاهیجان اظهار کرد: امروز در آستانه اتفاقی مهم در کشورمان هستیم، انتخابات ریاست جمهوری و همچنین انتخابات شوراها؛ در هر دوی این ها با اصل مهم انتخاب مردم مواجه ایم یعنی مردم باید سرنوشت خود را در سطح محلی با انتخابات شوراها و سطح ملی با انتخابات ریاست جمهوری مشخص کنند.

استاد جامعه شناسی دانشگاه گیلان با اشاره به وضعیت جامعه ایران در سال ۹۲ بر وجود مشکلات عدیده در سر راه دولت روحانی اشاره کرد و تحریم های همه جانبه را یکی از مهمترین آن مشکلات دانست. او تدابیر دولت تدبیر و امید به رهبری دکتر ظریف را برای حل مشکلات خارجی ایران موفقیت آمیز دانست و بر اجماع جهانی علیه ترامپ بعنوان یکی از دستاوردهای دولت اعتدال در عرصه سیاست خارجی یاد کرد.

وی افزود: نرخ تورم ۴۴ درصد دیگر مشکل اصلی دولت تدبیر و امید در ابتدای کار بود که باعث شد قیمت کالاهای اساسی و غیر اساسی به شیوه ای افسارگسیخته افزایش یابد. این نرخ تورم باعث شده بود که افزایش کالاها در ۸ سال دولت قبل بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ درصد افزایش یابد که تأثیری تعیین کننده بر روند رکود فعلی اقتصاد ایران برجای گذاشت.

دکتر نوری با اشاره به درآمدهای سرشار نفتی دولت قبل آن را برای جامعه ایران بی حاصل دانست و دستاوردش برای دولت روحانی را رکود اقتصادی منفی ۶٫۸ دانست و گفت: با ۵۷۸ میلیارد دلار درآمد نفتی طی ۸ سال دولت قبل مطابق آمار رسمی تنها ۴۵۲ هزار شغل و آمار رسمی ۷۱ هزار شغل ایجاد گردید اما در عوض ۱۲ هزار واحد تولید تعطیل شد و عوارض آن در دولت روحانی با تعطیلی ۵ هزار واحد دیگر تکمیل گردید.

او در ادامه گفت: طی ۶ سال قبل ۳۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم داده شد اما پرداختی عمرانی ما در این ۶ سال تنها ۱۰۰ هزار میلیارد بود! اگر هزینه ایجاد هر شغل ۱۰۰ میلیون تومان باشد با آن پول یارانه نقدی می توانستیم ۳۲۰۰ میلیون شغل ایجاد کنیم که از دست دادیم! در حالی که با ایجاد شغل برای یک نفر بیکار در خانواده می توانستیم درآمد آن خانوار را افزایش دهیم.

دکتر نوری با اشاره به شعار دیگر کاندیدها مبنی بر سه برابر کردن یارانه ها گفت: نمی گویند پولش را از کجا بدست می آورند چون نه می دانند و نه می توانند بدست بیاورند. 

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.