پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 25 February , 2020
امروز : سه شنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۸ - 2 رجب 1441
شناسه خبر : 16533
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴ | ارسال توسط :

هدف از کناره‌گیری قالیباف، شکست آبرومندانه رئیسی در انتخابات است

  راه سوم: سید ارمیا مهدوی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا از رشت، درباره کناره گیری قالیباف از صحنه رقابت های انتخاباتی گفت: پیش از این در گمانه زنی های سیاسی به ویژه قبل از آغاز رقابت های انتخاباتی از کناره‌گیری قالیباف یا رئیسی به نفع یکدیگر نام برده می شد ولی پس از […]

هدف از کناره‌گیری قالیباف، شکست آبرومندانه رئیسی در انتخابات است

 

راه سوم: سید ارمیا مهدوی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا از رشت، درباره کناره گیری قالیباف از صحنه رقابت های انتخاباتی گفت: پیش از این در گمانه زنی های سیاسی به ویژه قبل از آغاز رقابت های انتخاباتی از کناره‌گیری قالیباف یا رئیسی به نفع یکدیگر نام برده می شد ولی پس از انتخابات تحلیلگران همان جریان به جهت اخذ آرای بیشتر از طبقات مختلف جامعه ایرانی حضور هر دو نفر مطرح شده را در کنار همدیگر لازم و ضروری می‌دیدند به طوریکه بر این باور بودند که تنها با حضور همزمان قالیباف و رئیسی و تقسیم بندی در کسب آرای مردمی به فراخور نوع شعارها و جذب هدفدار طبقات مختلف شهری و روستایی می توانند انتخابات را به گمان خود به مرحله دوم ببرند.

دبیر سیاسی ستاد مرکزی روحانی در گیلان گفت: به نظر شخصی بنده قالیباف با این تصمیم دست به یک حرکت انتحاری زد البته شاید هم این تصمیم ، تصمیم مختارانه نبود؛ در هر صورت وی با این کناره‌گیری می‌خواست الگویی از سال ۹۲ عارف و روحانی را اجرا کند در صورتی که کناره گیری قالیباف به نفع رئیسی هیچ کدام از آیتم های رای آوری الگوی پیروزمندانه انتخابات پیشین را با خود به همراه ندارد.

وی گفت: قالیباف باید پاسخ دهد تکلیف سامانه خود ساخته «کار» که با آن در طول ایامی که سایت باز بود و چه در ایامی که افلاین ثبت نام می‌کرد! چه می‌شود. مگر مردم عزیز بازیچه توهمات برخی از کاندیداها هستند که هر چه دل‌شان می‌خواهند انجام دهند و اطلاعات از مردم بگیرند و به یکباره صحنه را ترک کنند .

مهدوی افزود: قالیباف باید می‌ماند و در انتخابات مزد ۱۲ سال درهم ریختگی حوزه شهری تهران را می‌گرفت. باید می‌ماند تا مردم به شخص قالیباف نشان می‌دادند که این درصدسازی‌ها چه عاقبتی دارد.

این فعال سیاسی در ارتباط با وضعیت انتخابات پیشرو در صورت نبودن نامزهای پوششی گفت: به نظر بنده آرایش این دوره از انتخابات ریاست جمهوری کاملا متفاوت و متمایز با همه ادوار پیشین است ، عملا رقابت بین دو نفر اصلی است من احساس میکنم که دیگر دور دومی نخواهیم داشت هر چه هست در این ۲۹ اردیبهشت معلوم خواهد شد.

وی افزود: بنده بر این باورم که از چند جهت می توان تصمیم جریان مخالف دولت در ارتباط با اجماع بر سر یک گزینه را تحلیل کرد :اولا اینکه مغرور شده اند و گمان می کنند برای پیروزی احتیاجی به دور دوم نخواهند داشت . دوما اینکه تنها راه پیروزی را وحدت بر سر یک گزینه می بینند و به همین جهت خواستند الگوی ۹۲ روحانی – عارف را پیاده کنند و سوم اینکه: نمی خواستند در صورت شکست ،آرای پایینی نصیب رئیسی شود از این جهت خواستند بخشی از آرای قالیباف را در سبد رئیسی بریزند. تا این شکست ، شکست آبرومندانه باشد.

مهدوی افزود: همین که مردم شنیده اند که جناب رئیسی در اصفهان عنوان کرده که می‌خواهد از تیم قالیباف در دولت آینده استفاده کند برای ما خوب است چرا که مردم به سرعت در ذهن‌شان سخنان دکتر روحانی در مناظره سوم تداعی می شود.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه بسیاری از وعده‌ها، برنامه‌ها، خط‌کشی‌ها و دیوارکشی‌های‌آقای رئیسی برای روحانی رای آوری دارد گفت: هر چه بیشتر برنامه‌های رقیب روحانی‌برای مردم گفته و روشن می شود کاهش آرا بیشتری متوجه جناب رئیسی خواهد شد. در واقع بازگو کردن برنامه‌ها و وعده‌های رئیسی کمک قابل توجهی برای پیروزی روحانی در جمعه پیش رو خواهد داشت.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.