پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 30 May , 2020
امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹ - 8 شوال 1441
شناسه خبر : 16884
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶ | ارسال توسط :

پیش‌بینی روزنامه جوان درباره دولت دوازدهم

راه سوم: «اصلاح‌طلبان با همه ظرفیت و حیثیت در روحانی ترکیب شدند، از یار کمکی به عضو شرکت سهامی تبدیل شدند و نقطه‌چین یا حد فاصلی برای دوگانه دیده شدن باقی نگذاشتند.» به گزارش ایسنا، روزنامه جوان نوشت: «اصلاح‌طلبان در يك اقدام بي‌سابقه همه نخبگان داخل و خارج خود را براي موفقيت روحاني به كار […]

پیش‌بینی روزنامه جوان درباره دولت دوازدهم

راه سوم: «اصلاح‌طلبان با همه ظرفیت و حیثیت در روحانی ترکیب شدند، از یار کمکی به عضو شرکت سهامی تبدیل شدند و نقطه‌چین یا حد فاصلی برای دوگانه دیده شدن باقی نگذاشتند.»

به گزارش ایسنا، روزنامه جوان نوشت: «اصلاح‌طلبان در يك اقدام بي‌سابقه همه نخبگان داخل و خارج خود را براي موفقيت روحاني به كار گرفتند و رقيب روحاني را با مفاهيمي همچون «آيت‌الله قاتل» مفهوم‌سازي كردند؛ خاتمي را با قسم جلاله به ميدان آوردند؛ در زمين بكر سيدحسن خميني بذر اصلاح شده اصلاح‌طلبي پاشيدند تا كمباين روحاني درو كند و اتاق فكر و اتاق عمليات رواني و فضاي مجازي را با تلاش شبانه‌روزي فعال كردند.

جهانگيري رسماً تابلوي اصلاحات را در مناظرات بالاي سر گرفت و يگانگي با روحاني را فرياد زد. شهر به شهر رفتند و پرچم اصلاحات را با تصوير روحاني بلند كردند و در حوزه سلبي نيز تمام قامت نه از درون سنگر روحاني كه از سنگر خود شليك كردند. خلاصه كلام اين كه هويت خود را به ميدان آوردند و مبارزه كردند. در نقطه مقابل، روحاني نيز از سرمايه آنان در هر شهر و دياري بهره برد و مفاهيم «جنت مكان و خلدآشيان» را نثار اصلاحات كرد. اكنون كه دولت روحاني براي تجديد آماده مي‌شود،‌ اصلاح‌طلبان ديگر نمي‌‌توانند به سنگرهاي روشنفكري خزيده و نقاد روحاني شوند. توفيق روحاني توفيق آنان است و پلشتي‌هاي احتمالي دولت او پلشتي‌هاي اصلاحات است. آن روز كه احمدي‌نژاد و اصولگرايان مشتركاً اصرار داشتند كه ديگر با هم و از هم نيستند، اصلاح‌طلبان نمي‌پذيرفتند. حال چطور مي‌شود اصلاح‌طلبان و روحاني را كه بر يكي بودن حداكثري اصرار دارند، با فاصله ديد؟

از سوي ديگر روحاني در تبليغات انتخاباتي كمك شاياني به بالا رفتن پرچم اصلاحات كرد و دوگانه اصلاحات – اعتدال را از ميان برداشت؛ اگر چه اعتدال گفتمان نبود اما روش بود. روحاني اين روش را درنورديد و چنان چهارنعل تاخت كه اصلاح‌طلبان تندرو بايد در نزد او لنگ بيندازند. بنابراين روحاني داوطلبانه و در هنگام اضطرار و استرس خانه اعتدال را منفجر كرد تا زمين اين خانه منفجر شده ضميمه منزل اصلاحات شود و سند آن مجزا صادر نشود.»

اصلاحات

اعتدال

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.