پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 29 May , 2020
امروز : جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹ - 7 شوال 1441
شناسه خبر : 17223
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰ | ارسال توسط :

اصلاح طلبان شکستی برای خود در انتخابات شورای شهر رشت متصور نیستند+ دلایل عدم کسب رای بیشتر

راه سوم:  در پی انتشار چند یادداشت از «رضا پاینده» (+ و +) که در آن به بررسی چرایی عدم توفیق لیست امید اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر رشت پرداخته بود، فرشاد شریفی، دبیر شورای اصلاح طلبان گیلان با ارسال یادداشتی به این سخنان واکنش نشان داد. در جوابیه دبیر شورای اصلاح طلبان گیلان […]

اصلاح طلبان شکستی برای خود در انتخابات شورای شهر رشت متصور نیستند+ دلایل عدم کسب رای بیشتر

راه سوم:  در پی انتشار چند یادداشت از «رضا پاینده» (+ و +) که در آن به بررسی چرایی عدم توفیق لیست امید اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر رشت پرداخته بود، فرشاد شریفی، دبیر شورای اصلاح طلبان گیلان با ارسال یادداشتی به این سخنان واکنش نشان داد.

در جوابیه دبیر شورای اصلاح طلبان گیلان نسبت به اظهارات رضا پاینده ضمن عرض خسته نباشید و تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان آمده است:

۱- اصلاح طلبان گیلان و بطور مشخص شورای اصلاح طلبان استان گیلان که متشکل از ۳۷ عضو بوده و بعنوان تعیین کنندگان اعضای لیست امید می باشند، هیچگاه ادعای پیروزی کامل در انتخابات شورای شهر رشت نداشته است. ضمن اینکه شکستی نیز برای خود متصور نیست زیرا شکست در انتخابات بمنزله عدم راهیابی حتی یکنفر از لیست معنی دارد!

۲- در ترکیب لیست امید رشت سعی شد از همه تجارب و تخصص و انرژی و پتانسیل افراد و اشخاص اصلاح طلب استفاده شود.(نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی و شهردار اسبق رشت، معاون استاندار و فرماندار و معاون فرماندار در دولتهای سابق با تجربه برنامه ریزی و بودجه و اداره شهر وشهرستان، مهندسین مشاور در زمینه کارهای عمرانی و شهرسازی و آب و فاضلاب و گازرسانی، مدیریت در زمینه تعاونیها و کار وامور اجتماعی و تشکیلات کارگری استان، پزشک و متخصص در زمینه مسائل بهداشت و درمان و محیط زیست، متخصص در زمینه مسائل مالی و اداری و گردشگری و ….).

۳- از لیست ۱۱ نفره اصلاح طلبان برای شورای شهر رشت، ۳ تن موفق به کسب رای اعتماد از مردم فهیم رشت شده و هر سه نیز جزء ۴ نفر اول لیست منتخبین شورای شهر می باشند. ضمن اینکه سرلیست اصلاح طلبان هم بعنوان چهره شاخص اصلاحات استان گیلان،حائز رتبه نخست منتخبین مردم رشت شدند.

۴- از تعداد ۷ تن علی البدل انتخاب شده توسط مردم شهر رشت، تعداد ۴ تن از لیست امید می باشند. همچنین ۴ تن دیگر لیست امید نیز در بین منتخبین تا رتبه ۳۷ می باشند. با اندک تحلیل سیاسی و اجتماعی میتوان به این نکته پی برد که لیست ۱۱ نفره امید از اقبال خوبی برخوردار بوده و به نسبت انتخابات شوراها در ادوار گذشته، میزان آرای قابل توجهی کسب کرده است. در ادامه به جزئیات عدم کسب رای بیشتر پرداخته خواهد شد.

۵- اتهام بی برنامگی به اعضای لیست امید، اتهامی واهی و بدور از انصاف است. اصلاح طلبان برای انتخابات شوراها و اداره امور شهر، دارای ۴ جزوه و برنامه تدوین شده بودند که در اختیار نامزدهای خود قراردادند. بدیهی است که در فرصت اندک یک هفته ای برای تبلیغات آزاد وعمومی، مجالی برای تشریح ریز برنامه ها نبوده و اصولا هم مخاطبین حوصله کمتری برای بررسی ریز برنامه ها دارند، و معمولا در زمان تبلیغات آزاد به کلیات برنامه ها اکتفا می شود وانتظاری هم از مخاطبین برای بررسی ریز برنامه های نزدیک به ۳۰۰ نامزد انتخابات شورای شهر رشت نیست. این مورد خاص (اتهام بی برنامگی) با توجه به عدم ارائه ریز برنامه ها توسط بقیه نامزدهای محترم، متوجه همه می باشد و تا زمانیکه انتخابات ما بصورت حزبی برگزار نشود، در بر همین پاشنه خواهد چرخید! مسلماً جناب آقای پاینده اعتقاد ندارند که آقای محمدحسن علیپور (رفتگر مهربان و صبور) و آقایان علوی و جذب و عاقل منش و خانم شیرزاد، با برنامه ارائه شده مفتخر به کسب آرای مردم شده اند! چون مثل حقیر که دنباله کننده اینگونه مسائل هستیم، هیچ برنامه مدونی از این بزرگواران در زمان تبلیغات دیده نشد!

و اما دلایل اصلی عدم ورود بقیه چهره های لیست امید رشت به جمع منتخبین شورا:

۱- تشکیل دیر هنگام شورای اصلاح طلبان گیلان.

۲- عدم تشکیل شورای اصلاح طلبان شهرستان رشت.

۳- عدم تشکیل ستاد انتخابات شورای اصلاح طلبان مطابق آیین نامه.

۴- تعلل در انتخاب اعضاء و بستن دیرهنگام لیست امید رشت.

۵- فرصت کوتاه تبلیغات میدانی و مردمی برای لیست امید رشت، با توجه به اینکه برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری وتبلیغات آن، انتخابات شوراها را تحت شعاع خود قرار داده بود.

۶- فعالیت اکثر اعضای شورای اصلاح طلبان گیلان در ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در سطح استان گیلان به جهت اهمیت آن انتخابات و به تبع آن صرف انرژی کمتر برای ترغیب و تشویق و تبلیغ لیست امید.

۷- انتشار لیست های جعلی از طرف برخی اصلاح طلبان و ایجاد شک و تردید.

۸- عدم حضور بانوان محترم در بین لیست ۱۱ نفره امید رشت (در لیست اولیه منتخبین دو نفر از بانوان محترم حضور داشتند که در آخرین لحظات توسط هیات نظارت استان فاقد صلاحیت تشخیص داده شدند اما با اعتراض به هیات مرکزی نظارت در دو روز آخر مانده به انتخابات مجددا به صحنه رقابت بازگشتند که بسیار دیرهنگام بود وامکان حضور مجدد آنان در لیست فراهم نبود).

۹- عدم پایبندی برخی از نامزدهای اصلاح طلب به قول و قرارها و تعهداتی که امضاء کرده بودند و بنا بر این بود که بنفع لیست تلاش و فعالیت کنند که متاسفانه این امر محقق نشد ودر صحنه باقی ماندند. (از تعداد ۴۸ نفر اصلاح طلبی که تعهدنامه ها را پر و میثاق نامه را امضاء نمودند، ۱۱ نفر در لیست قرار گرفته، ۵ نفر از بزرگواران شامل آقایان فرشاد عرب، محمد رمضانیان، فریدون داوری، خوشکلام و سرکار خانم سهیلا مدارایی بنفع لیست انصراف دادند و ۵ نفر نیزتوسط هیات های نظارت از گردونه رقابتها خارج شدند ومابقی به رقابت ادامه دادند).

۱۰- تشکیل ستادهای جداگانه و انفرادی توسط برخی از منتخبین لیست امید رشت.

با همه این تفاسیر و موارد گفته شده، اصلاح طلبان از حضور و مشارکت حداکثری مردم فهیم استان گیلان در پای صندوقهای رای و انتخاب آقای دکتر روحانی با ۷۰% آراء نهایت تشکر و قدردانی را دارند و سر تعظیم در مقابل حضور ایشان فرو می آورند. قطعا اشکالات و کاستی هایی در عملکرد و فعالیتهای اصلاح طلبان گیلان وجود دارد که با روی باز پذیرای انتقادات مردم بزرگوار بوده و انتظار داریم ما را از پیشنهادات و دعاهای خیر خود محروم نگرداند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.