پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 19 February , 2020
امروز : چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ - 25 جماد ثاني 1441
شناسه خبر : 17812
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲ | ارسال توسط :

”امنيت؛ پيامدهاي يک حادثه”

اختصاصی راه سوم: امنيت مولفه اي است که ربط وثيقي با واژه آرامش دارد و در نقطه مقابل تهديد و خطر تعريف مي شود. امنيت کالاي ارزشمندي است که فقدانش آرامش روحي جامعه را در همه ابعادش سلب مي نمايد و آسايش رواني آن را زائل مي سازد. امنيت اساسي ترين نياز جوامع انساني از […]

”امنيت؛ پيامدهاي يک حادثه”

اختصاصی راه سوم: امنيت مولفه اي است که ربط وثيقي با واژه آرامش دارد و در نقطه مقابل تهديد و خطر تعريف مي شود. امنيت کالاي ارزشمندي است که فقدانش آرامش روحي جامعه را در همه ابعادش سلب مي نمايد و آسايش رواني آن را زائل مي سازد.

امنيت اساسي ترين نياز جوامع انساني از پيدايش تاريخ تا کنون بوده است، نيازي که نه تنها تأثير رواني و اقتصادي بر تمامي عرصه ها و اقشاراجتماعي مي گذارد بلکه مي تواند دستاويز مناسبي جهت اعمال حاکميت حداکثري و بسط هر چه بيشتر قدرت گردد و همچنين تضييع و تحديد حقوق و آزادي هاي فردي و اجتماعي را در ارتباط با تأمين امنيت ملي و مقابله با بيگانگان در پي داشته باشد.مسئله اي که در نهايت از امکان امنيتي تر شدن فضاهاي عمومي در دسترس نيز برخوردار مي باشد.

در همين راستا اينطور که شواهد نشان مي دهد اين حادثه ظرفيت هاي لازم جهت اثرگذاري بر حوزه داخل و خارج کشور را دارا مي باشد.

البته مشخص نيست که آيا اين موضوع را هم بايد از بدشانسي مردم و جامعه ايران دانست که درست در هنگامي اين حادثه بوقوع پيوسته که
دولت بهبودخواه روحاني در تايم دوم رياست جمهوري اش بسر برده و بعد از موفقيت نسبي در پروژه نرماليزاسيون سياسي_اجتماعي و پشت سر نهادن ويرانه اي که از دولت هزاره سوم به ارث برده، خود را مهياي پيشبرد اهداف و برنامه هاي دموکراتيک و توسعه اي مي کرد!

در هر صورت بي شک اين حادثه مي تواند موجد شکل گيري سياست ها و صف بندي هاي جديدي هم در عرصه داخلي در مواجه با منتقدين ومخالفين و هم در عرصه خارجي در بعد منطقه اي و جهاني باشد.

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.