راه سوم: طی احکام جداگانه‌ای از سوی دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان البرز، رئیس مرکز توسعه سیستم‌ها و فناوری اطلاعات و‌ رئیس مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب شدند.

به نقل از  روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور، پایداری و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره مرهون تلاش‌های خدمتگزاران سرافراز و ثابت‌قدمی بوده که مساعی بی‌دریغشان عمران و توسعه همه‌جانبه این‌ مرز و بوم تاثیری بی‌بدیل داشته است و در این‌بین حضور تاریخ‌ساز زنان ایران اسلامی چنان شگرف بوده که جماعتی را به تحسین واداشته است.

زنانی که همگام با مردان، انقلاب بزرگ اسلامی را به ثمر رساندند، روزهای حماسی دفاع مقدس را پشت‌سر گذاشتند و اکنون پس از گذشت چهار دهه افتخار آمیز از تاریخ انقلاب اسلامی، دوشادوش مردان در راه توسعه پایدار این سرزمین می‌کوشند.

در آستانه تشکیل دولت دوازدهم، به منظور تحقق اهداف دولت و همچنین بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت‌های مدیریتی زنان در نظام برنامه‌ریزی کشور، مسوولیت بخش دیگری از امور مدیریتی سازمان برنامه و بودجه کشور به زنان متخصص و مجرب سپرده شد تا شکوفایی و حضور پرثمر زنان را در تمام عرصه‌های آبادانی کشور شاهد باشیم.

از این‌رو براساس احکام جداگانه‌ای از سوی  دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور، زهرا عربشاهی به سمت رئیس سازمان برنامه و بودجه استان البرز، مهندس مریم زینالی به سمت رئیس مرکز توسعه سیستم‌ها و فناوری اطلاعات و‌ دکتر زهرا میراحسنی به سمت رئیس مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب شدند تا فصل دیگری از حضور ارزشمند زنان در دولت تدبیر و امید گشوده شود.

لازم به ذکر است که پیشتر خانم زهرا اربابی به سمت معاون توسعه منابع انسانی و هماهنگی استان­ها سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب گردیده بودند.