پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 21 February , 2020
امروز : جمعه, ۲ اسفند , ۱۳۹۸ - 27 جماد ثاني 1441
شناسه خبر : 18298
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶ | ارسال توسط :

عده ای نوبخت را برای پیشبرد منافع شخصی خود می خواهند و او باج نداده

اختصاصی راه سوم:  این فعال سیاسی_اجتماعی و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به خبرنگار “راه سوم” گفت: اگر انسان هایی با ویژگی از خود گذشتگی وجود داشتند لیست امید در رشت و بسیاری شهرستان ها ورشکسته نمی شد. هرکس در عمل باید نقد شود و انتقادی به او وارد است حتی نوبخت اما این […]

عده ای نوبخت را برای پیشبرد منافع شخصی خود می خواهند و او باج نداده

اختصاصی راه سوم:  این فعال سیاسی_اجتماعی و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به خبرنگار “راه سوم” گفت: اگر انسان هایی با ویژگی از خود گذشتگی وجود داشتند لیست امید در رشت و بسیاری شهرستان ها ورشکسته نمی شد.

هرکس در عمل باید نقد شود و انتقادی به او وارد است حتی نوبخت اما این کاملا مشخص است که عده ای نوبخت را برای پیشبرد منافع شخصی خود می خواهند و او باج نداده. عده ای منافع اجتماعی را با بودن خودشان در مصدر امور معنی می کنند. نگاهی به عملکرشان بکنید. همه جا می خواهند در راس باشند خودشان از شهرستان آمده اند اما به شهرستانی های دیگر بها نمی دهند یا این که جا را برای جوانان باز نمی کنند و با حذف خودشان همه چیز را می سوزانند و به اصطلاح دشت سوخته باقی می گذارند. بعد از نوبخت انتظار دارند عبد و عبیدشان باشد تا حضرات هرچه می خواهند بکنند. همه را پل و نردبان می خواهند تا به نتیجه مطلوب شخصی خود برسند.

از آموزه های خاتمی و پیام های او به مردم و بویژه اصلاح طلبان این بود که منتظر قهرمان نباشند بلکه خودشان قهرمان هستند.

این به چه معنی است؟

مردم زمانی قربان خود خواهند بود که متشکل باشند و از فردیت خارج شوند. برای منافع جمع از منافع شخصی بگذرند و با صبر و شکیبایی و استقامت و پافشاری بر مطالبات ملی و مصالح ملی و عزم به اصلاح امور به نفع همه داشته باشند.

در این حالت است که از محاق خارج می شوند و رخ می نمایند و بسیار مطلوب باقی می مانند

الان خواسته های اصلاح طلبانه مورد استقبال و پذیرش قرار گرفته است و مردم به آن رویکرد مثبت داشته اند و این چیزی نیست که افراد بتوانند به نام خود مصاده کنند و خود را متولی این پیروزی بدانند.

همه باید بدانند که روشنگری در سطح عامه امروز دلایل مختلفی دارد و هیچ سیاستمداری نمی تواند بگوید که من امروز دلیل رای به روحانی در دورترین روستا ها بوده ام (چیزی که برخی در ستادها می گویند) این یعنی نشنیدن صدای مردم.

برخی خود را پهلوان میدان می دانند و مردم را فراموش کرده اند و دیگران را یالانچی می خوانند در حالی که این فراموش کردن نقش مردم و خود شیفتگی ناشی از آن سم مهلک بعد از حزبی و تشکیلاتی عمل نکردن در بین اصلاح طلبان است.

روی کلامم مشخصا کسانی است که این گونه هستند و مشخصا کسانی که باعث شکست لیست امید شدند در حالی که مدعی رای اوری روحانی هستند و مشخصا کسانی که با بی اخلاقی موجب افتضاح جریان اخیر مرتبط با زیبا کلام شدند چرا که اگر به قول خاتمی بزرگ از دریچه اخلاق به سیاست نگاه می شد و رو در رو و جوانمردانه به نوبخت انتقاد می شد و ترس از صدمه به روابط شخصی و در پی آن منافع شخصی ملاک برای سکوت قرار نمی گرفت نیاز نمی شد که پشت سر او با با زیباکلام بگویند که او هم صریح مثل همیشه مطرح بکند و آقایان به دست و پا زدن بیافتند.

حجت قربانی نژاد فومنی

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی منطقه گیلان

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.