پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 21 February , 2020
امروز : جمعه, ۲ اسفند , ۱۳۹۸ - 27 جماد ثاني 1441
شناسه خبر : 18335
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶ | ارسال توسط :

برخی ادارات شهرستان شفت نقش دکور را دارند/ خطر رانش زمین بقعه امام زاده ابراهیم

اختصاصی راه سوم: به گزارش خبرنگار راه سوم از شفت؛ اولین جلسه شورای اداری شهرستان شفت در سال۱۳۹۶با حضور مدیرکل اداره اوقاف استان گیلان و نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. محسنی فرماندار شفت با تاکیدبر سال نام گذاری شده از سوی مقام معظم رهبری، به روسای ادارات […]

برخی ادارات شهرستان شفت نقش دکور را دارند/ خطر رانش زمین بقعه امام زاده ابراهیم

اختصاصی راه سوم: به گزارش خبرنگار راه سوم از شفت؛ اولین جلسه شورای اداری شهرستان شفت در سال۱۳۹۶با حضور مدیرکل اداره اوقاف استان گیلان و نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

محسنی فرماندار شفت با تاکیدبر سال نام گذاری شده از سوی مقام معظم رهبری، به روسای ادارات شهرستان متذکر شد که در عملکردها و برنامه ریزی های خود پیوست تولید و اشتغال را از یاد نبرند.

ایشان نیاز اساسی شهرستان شفت را برنامه ریزی و سرمایه گذاری در سه حوزه گردشگری، کشاورزی و صنعت دانست که از طریق برنامه محوری قابل دسترسی است. در حوزه کشاوری نیز باید به افزایش تولید ات محلی توجه کرد.

محسنی مشکل صنعت شهرستان شفت را منحصر به چهار سال گذاشته نداست. ایشان با تاکید برعدم پرداخت یارانه به بخش صنعتی در دوره های قبل ، عملکرد دولت کنونی را در این حوزه مثبت خواند که توانسته است با کمک به واحدهای صنعتی گامی بلند برای رفع موانع تولید بردارد.بخش صنعتی شفت نیز که در بسیاری از حوزه ها با شکست و رکود مواجهه گشته بود نیز در حال بازسازی است.

فرماندار شفت تاکید کرد که واحدهای صنعتی مشکل دار در شفت باید در جلسات رفع موانع تولید در سطح ملی مطرح شود.

محسنی افزود: برخی از ادارات در شهرستان شفت فقط نقش دکور را دارند و از هیچ برنامه بلند مدتی یا حتی کوتاه مدت نیز خبری نیست. فرماندار که نقش نظارتی دارد باید وظایف برخی ادارات را دایما متذکر شود. این مدیران به آفت روزمرگی دچار گشته اند که هیچ نقطه آینده و چشم اندازیی متصور نیستند. دراین راستا ادارات موظف هستند عملکرد ماهیانه خودرا به فرمانداری اعلام کنند.

فرماندار شفت با اشاره به انتخابات و انتخاب مردم به گفتمان با برنامه دولت به ذکر چند نکته در سطح شهرستان پرداخت:

مردم شفت با مشارکت ۹۲درصدی به خلق حماسه ای بزرگ دست زدند.هدف شورای تامین و مجریان انتخابات در شهرستان شفت برگزاری انتخاباتی سالم بوده است.اما عده ایی بداخلاقی کردند و حتی برخی افراد صاحب سمت در شهرستان سعی داشتند سلامت انتخابات را به خطر بیندازند.به طور مثال فردی که در شورای شهرو روستا که از جهت کسب آرا نفر آخر بود اما سعی داشت با رفتارهای ناشایست انتخابات را مدیریت کند که این امر محقق نشد.

در ادامه عادلی مدیر کل اداره اوقاف استان گیلان نیز با اشاره به برخی اعتبارات برای شهرستان شفت از کمبود بودجه برای مصلای شهرستان خبر داد
ایشان یکی از ماموریت های اوقاف را بقای متبرکه خواند و متذکر شد که شهرستان شفت به دلیل وجود دو امام زاده (امام زاده ابراهیم و امام زاده اسحاق) فرصتی مناسب برای ترویج فعالیت های فرهنگی در شهرستان است.

عادلی از خطر رانش زمین ساختمان بقعه امام زاده ابراهیم این چنین گفت: به علت موقعیت مکانی بقعه که در شیب تندی قرار دارد نیاز به مقاوم سازی و بازسازی دارد.

با پیگیری های انجام شده و همکاری استاندار این قضیه به صورت جدی در حال پیگیری است چرا که رانش زمین در این مکان تبعات مالی و معنوی زیادی را باخود به همراه دارد.

مدیر کل اداره اوقاف استان گیلان از بررسی طرح ایجاد پارکینگ طبقاتی در امام زاده ابراهیم خبرداد و افزود که این طرح هم موجب جلوگیری رانش زمین و هم رونق منطقه مورد نظر میشود.

عادلی در انتها متذکر شد که اداره اوقاف زیرمجموعه دولت محسوب می شود که تعامل و کمک در این زمینه ضرورت دارد.اگر از اداره اوقاف شهرستان شفت حمایت نشود منجر به منحل شدن این نهاد در شفت می شود.

در انتها محمد مهدی افتخاری، نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن رانی پرداخت.

افتخاری خطاب به مدیران ادارات شهرستان شفت این مساله را خاطر نشان کرد که اگر می خواهیم امری واجب را ترویج کنیم اول باید ببیینیم شرایط لازم برای انجام کار موجود است سپس مردم را امیدوارکنیم چرا که ترویج امید به تنهایی نتیجه عکس خواهد داشت.
نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی افزود : شفت اگر میخواهد پیشرفت کند ابتدا باید الویت ها در شهرستان شناسی شود.مدیران شهرستان نباید فقط به کسب اعتبارات خارج از استان اکتفا کنند.برنامه محوری داخل شهرستان را اصل قرار دهند.

ایشان با اشاره به گذشت یک سال از خدمت گذاری در مقام نمایندگی خاطر نشان کرد که شعار و عمل بنده تعویض نبوده بلکه همواره به دنبال تعمیر بوده ام. اما برخی از مدیران شهرستان تمایل به پاسخ گویی و همکاری در هیچ حوزه ایی را نداشته اند.در طول این یک سال می توانستند امور را پیش بببرند اما فقط جسمشان همراه ما بوده و در عمل روحشان به دنبال بازی های جناحی  یاران قدیمی خود بوده اند. لذا تغییر را باید اغاز کرد

افتخاری در انتها افزود اگر حتی در این چهار سال هیچ کاری هم نتوانم برای این دو شهرستان انجام دهم اما شرایط برای یک عده که به تازگی یاد این دو شهرستان افتاده اند فراهم بوده که هر آنچه خواسته اند لب به سخن گشوده و قلم به دست گرفته اند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.