راه سوم: رسول آمویی مدیر مخابرات منطقه گیلان در اولیننشست خبری خود با اصحاب رسانه بعد از سه ماه از منصوب شدنش اظهار کرد: مخابرات کشور از سال ۸۹ به بخش خصوصی واگذار شد و سهام داران مسئولیت آنچه را که خریداری کرده اند اعم از تاسیسات و و…برعهده گرفتند.

وی در ادامه افزود: ما موظف بودیم ارتباط مشترکین را حفظ کنیم و آنجایی که نیاز به ارتقای تکنولوژی دارد تلاش کنیم که خوشبختانه در شهرها بر اساس نیاز به تلفن ثابت به روز رسانی صورت گرفت.

آمویی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران از شرکت های متعددی برخوردار است، گفت: یکی از این شرکتها، شرکت ارتباطات سیار است و از وظایف این شرکت توسعه و نگهداری مشترکین همراه اول است. مخابرات استانها در قبال پیمانکار در قراردادی که بین شرکت مخابرات با شرکت ارتباطات سیار بسته میشود به حفظ و جذب مشتریان اقدام می‎کنند.

مدیر مخابرات منطقه گیلان در مورد واکذاری دیتا و اینترنت اظهار کرد: شرکت مخابرات استان و شرکت سیار ارتباطات هر دو در این زمینه فعالیت می‌کنند.

آمویی در مورد نحوه مدیریت مخابرات ایران گفت: سهامداران غیر دولتی ۵۱ درصد سهام را در اختیار دارند، ۲۰ درصد سهام در دست دولت است، ۲۰ درصد برای سهام عدالت، ۵ درصد برای پرسنل مخابرات و ۵ درصد نیز برای اشخاص حقیقی و حقوقی است و مخابرات داری هیات مدیره است که ۳ نماینده آن را سهام داران غیر دولتی تشکیل میدهند و مابقی نیز هر کدام یک نماینده دارند.

وی وظیفه مخابرات منطقه گیلان را حفظ و صیانت از مشتریان فعلی و افزایش مشتریان دانست و افزود: سعی می‌کنیم تکنولوژی خود را بروز کنیم. مخابرات تولیدات داخل در بحث سیار و اینترنت چیز زیادی نداریم و لذا نیاز است که این تکنولوژیها از بیرون تهیه کنیم و تقریبا در این بحث موفق بودیم. مثلا در بحث ارتباطات سیار آخرین تکنولوژی واگذاری پهنای باند با ۴ تا ۴و نیم گیگ و ۳G است که این امکانات از پایان سال ۹۵ مخابرات منطقه گیلان با همکاری شرکت ارتباطات سیار به این صنعت دست یافت.

ارتباطات سیار رصد می‌شود

آمویی ادامه داد  در حال حاضر در بحث سیار تعداد سایت های موحود ۵۱۵ سایت ۳G و تعداد سایت های ۴G نیز ۳۲۷ سایت است و این سایت ها از اسفند نودو پنج راه اندازی شدند.

وی در مورد بهینه سازی سایت ها گفت: در حال حاضر ۹۲۲ سایت ۲Gداریم و ماموریت این سایت ها رد و بدل کردن صدا می باشد اما دو سایت ۳Gو۴G بابت پهنای باند و واگذاری اینترنی به مشتریان وارد چرخه ارتباطات سیار شده است و از انجایی که تکنولوژی آنها بهم مربوط است باید از سه روش استفاده کنیم.

مدیر مخابرات منطقه گیلان در مورد مزایای دو سایت فوق الذکر گفت: سایت های بروزی هستند و حساسیت آنها هم بالا است قبلا نویز اثر خاصی نداشت اما الان کوچکترین اختلال برق مقدار زیادی سایت را از مدار خارج میکند به همین علت هر روز در حال رصد کردن هستیم. اما این یعنی وضعیت خوب است ما به خوب قانع نیستیم و به دنبال عالی شدن هستیم.

این مسئول در ادامه اظهارات خود یادآور شد: در حال حاضر در استان گیلان ۲میلیون ۴۲۷هزار شماره فعال همراه اول داریم که از این تعداد ضریب نفوذ ما ۹۶ درصد است.

وی افزود: برای اینکه به مشتریان سرویس بهتری ارائه دهیم شرکت سیار را رصد می کنیم. من نمی‎خواهم استانم از تکنولوژی عقب بماند و همیشه در حال پیگیری هستم و در حال حاصر میخواهم ۴Gرا به ۹۰۰ سایت برسانم و بابت این مورد نیاز به کمک مردم استان دارم.

زیان تششعات موبایل واقعیت ندارد / در خانه ام Bts نصب است

آمویی افزود: خیلی ها در مورد زیان های تشعشعات موبایل صحبتهایی می‌کنند که واقعیت ندارد و همین امر سبب شد که مردم در مورد نصب دکل ها نگران باشند.

وی گفت: ما در نصب دکل ها استاندارد ها را رعایت می‎کنیم و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که هیچ زیانی ندارد و بنده خود در خانه ام Bts نصب است و هیچ خطری ندارد.

مدیر مخابرات منطقه گیلان ادامه داد: بسیاری از نقاط در منازل مردم تعیین شده است و در صورت موافقت به مردم احاره بها می‌دهیم و اطمینان می‌دهیم هر بار خواستیم که دکل را برداریم تمام انچه که نصب شده را برداشته و مثل روز نخست به صاحبش برگردانیم.

وی گفت: اگر این همکاری ها انجام نشود این امتیاز از استان گرفته خواهد شد و به استان دیکر واگذار میشود. یکی از مشکلاتی که در استان گیلان است نوع سقف خانه هاست در دیگر استانها سقف ها حالت شیروانی ندارند و میتوان بدون دکل و از نصب آنتن بر روی بام ها استفاده کنند. بنده در اینجا حاضر هستم حتی در یک متطقه ای اگر ساختمان بلندی باشد یک واحد آن را اجاره کنم تا این امکانات برای مردم استانم فراهم شود.

مصلحت شرکت مخابرات را بهتر از دیگران میدانم

آمویی با بیان اینکه هزینه های مخابرات زیاد است اظهار کرد: نیاز به این است که بعضی از اموال را بفروشیم و بنده تعحب میکنم از کساکی که دانش ندارند و از بیرون نگاه می‌کنند و داد و فریاد می‌کنند که چرا مخابرات اموال خود را می‌فروشد. یک مظلومیتی در سرمایه گذاری مخابرات وحود دارد. در حال حاضر ۲هزار و ۳۰۰ روستا را پوشش میدهیم که فقط داریم از جیب خرج می‌کنیم و هیچ سودی ندارد.

وی افزود: همچنین پرسنل هایی که از سال های قبل جذب شرکت شدند هزینه بردار است. الان بنده به عنوان یک مدیر باید از دارایی ها مولد استفاده کنم و یکی از مولدها فروش املاکها، تخلیه اماکنی که نیاز نداریم است. بعضی جاها را تخلیه میکنم که به یکباره می‌بینیم جو سیاسی بوجود می آورند که چرا اداره را تعطیل می‌کنید؟!

مدیر مخابرات منطقه گیلان با اشاره به برخی دخالت ها گفت: نیاز ندارم کسی به من نیرو معرفی کند. این فشارها خوب نیست زیرا بنده صلاح و مصلحت شرکت را بهتر از دیگران میدانم.

رضایت مشتری در اولویت کاری است

وی گفت: من آدم سیاسی نبوده و متعلق به هیچ جناحی نیستم و همه را مشتری می‌بینم و باید به همه سرویس خوبی ارائه کنیم حتی اگر غیر مسلمان باشد. رضایتمندی مردم و مشتریان از اولویتهای بنده است و در بحث مسکن مهر هم سعی میکنیم مشکل را هرچه سریعتر در بخش شبکهای سیارحل کنیم.

آمویی در مورد دیتا اظهار کرد: در حال حاضر ۱۸۰هزار مشترک adsl داریم و در بحث تلفن ثابت نیز در گیلان یک میلیون و ۵۰ هزار شماره در اختیار مردم است.

وی افزود: ۲۰۲۰ حوزه پاسخگویی است و در نظر داریم از افرادی استفاده کنیم که متخصص بوده و به خوبی پاسخگویی مشتریان باشند.

مدیر مخابرات منطقه گیلان در بخش دیگری از اظهارات خود گفت تمام تلاش خودمان را انجام می‌دهیم که فایل های مسی را جمع کنیم و جایگزین آن فیبرنوری بگذاریم.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر ۱۱۸ در سه شهرستان رشت و انزلی و لاهیجان است و برنامه داریم که از نرم افزار جدید استفاده کنیم و نیروها را تجمیع و ساماندهی کنیم تا دیگر شکایاتی نداشته باشیم.

آمویی در پایان گفت: در بحث تعرفه مکالمه تلفن ثابت درون استانی ۴۵۵ریال است و بین استانی ۳۳ تومان است.

دیارمیرزا