پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 7 June , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۸ خرداد , ۱۳۹۹ - 16 شوال 1441
شناسه خبر : 18999
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵ | ارسال توسط :

حکایت افراد متلون سیاسی در دولت اعتدال

راه سوم/سید ارمیا مهدوی سعیدی: چندی پیش در ویلایی میهمان دوستی سیاست ورز بودم که درحیاط خانه اش درختی پرمحصول (به نام انبه) نظرم را به خود جلب کرد؛ درختی که تنه اش در حریمِ ویلای دوست ما و شاخه ها ی پرثمرش نیز در حریم حیاط همسایه لمیده و خمیده بود! بنحویکه ناخودگاه با […]

حکایت افراد متلون سیاسی در دولت اعتدال

راه سوم/سید ارمیا مهدوی سعیدی: چندی پیش در ویلایی میهمان دوستی سیاست ورز بودم که درحیاط خانه اش درختی پرمحصول (به نام انبه) نظرم را به خود جلب کرد؛ درختی که تنه اش در حریمِ ویلای دوست ما و شاخه ها ی پرثمرش نیز در حریم حیاط همسایه لمیده و خمیده بود! بنحویکه ناخودگاه با دیدن این تصویر به یاد افرادی افتادم که مشخصاتشان، مشخصات همین درخت است.
البته اینکه آیا ثمراتِ افراد تداعی شده در ذهنم مانند ثمرات درخت، منفعتی برای عزت جامعه ایران دارد و یا خیر؟ سوالی ست که پاسخش البته برای بنده  پنهان نیست!

شوربختانه در طول چهار سال سپری شده دولت روحانی، به کرات دیدیم افراد متلوّنی را که بر اریکه مسئولیت های مختلف اجرایی (خاصه مسئولیت سیاسی) تکیه زدند و برای اردوگاه مخالف دولت روحانی (در پوشش کارگزاران دولت روحانی) چه خدمات و خوش رقصی ها که نکردند! افرادی که در غفلت نیروهای وفادار اعتدال! با تصاحب مزورانه موقعیت های مهم سیاسی، از فرصت هایی که به سختی به مددِ حضور کثیر مردمی در پای صندوق های رای مهیا شده بود برای ماندگاری و منفعت شخصی خود (همچون حال و روز درخت ذکر شده) بهره برده ولی محصولاتش را به جهت تعهد و وامدار بودن به جریان ضد روحانی، ماهرانه و دو دستی تقدیم نمودند.

اینکه پس از استقرار دولت دوم دکتر روحانی برای مرخص کردن این نوع از مدیران و جماعت چند چهره لمیده در مناصب حساس و تاثیرگذار! چه رفتار و واکنش مفیدی باید از خود نشان داد خود البته، رویکردی ست که پیش و بیش از همه به حمیّت سیاسی، انسجام و قاطعیت نیروهای معتقد به جریان «اعتدال» و «اصلاح» و در یک جمله به همراهی مستمرِ فعالین ستادها در دفاع از برنامه ها و سیاستهای دولت مظلومِ دکتر روحانی برمی گردد .در واقع  اعمال آن دست از هوشمندی ،غیرت و همراهی که خدای ناکرده چون دیروز!  اهداف بلند دولت «تدبیر و امید» تحت هیچ شرایطی فدای منافع شخصی دغلبازانِ عرصه سیاست نشود!

به نظر نگارنده، با توجه به مطالبات عظیم و روز افزون مردمی از دکتر روحانی ، راه را باید بر هر گونه  تحرکات و بهره برداری موذیانه! بر این دست از  پرده نشینان بی خاصیت پر ادعا بست! خوشبختانه برآیند سخنان شخص رئیس جمهور پس از ۲۹ اردیبهشت این نوید را به همگان داد که شرط اول قدم آن است که همراه باشی!  و این همرایی مطمئناً صرف عضویت پنهان خنثی! در یک حزب همسو و یا اینکه ارتباط و سلام و علیک! با چند فعال سیاسی همسو با دولت تعریف نمی شود! بلکه همراهی در عملکرد و کارنامه اجرایی و سیاسی  فرد مورد نظر در این سالها، هزینه کردن (نه فقط سوء استفاده نمودن محض!) و از همه مهمتر اعتقاد به راه اعتدالی و اصلاحی است
امید آن می رود که دولت کنونی با حساسیت،همیاری و اقتدار حامیانش، پس از تنفیذ حکم رئیس جمهور در انتصاب وزرا و  به تبع از آن مدیران ارشد و میانی در استانها از افرادی خالص و شجاع بهره بگیرد که اعتقاد و التزام به آرمان و سیاستهای دولت را در گفتار و رفتار مستمر تاریخی خویش به عینه،ثابت کرده اند نه بازیگرانی که چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند!

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.