پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 5 June , 2020
امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹ - 14 شوال 1441
شناسه خبر : 19177
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴ | ارسال توسط :

سهم اندک گیلان در بیماری های واگیردار/ گیلان پیشرو در مراقبت های بهداشتی است

راه سوم: جلسه بررسی «نظام مراقبت سندرومیک بیماری های واگیردار » در حالی به عنوان پایلوت در گیلان برگزار شد که بر پیشرو استان در مراقبت های بهداشتی و شیوع کم بیماری های واگیردار در آن تأکید شد. به گزارش راه سوم به نقل از مهر؛  جلسه بررسی نظام مراقبت سندرمیک بیماری های واگیر دار در […]

سهم اندک گیلان در بیماری های واگیردار/ گیلان پیشرو در مراقبت های بهداشتی است
راه سوم: جلسه بررسی «نظام مراقبت سندرومیک بیماری های واگیردار » در حالی به عنوان پایلوت در گیلان برگزار شد که بر پیشرو استان در مراقبت های بهداشتی و شیوع کم بیماری های واگیردار در آن تأکید شد.

به گزارش راه سوم به نقل از مهر؛  جلسه بررسی نظام مراقبت سندرمیک بیماری های واگیر دار در جمهوری اسلامی ایران با حضور نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

عملکرد مطلوب گیلان در مراقبت سندرومیک

نماینده سازمان بهداشت جهانی از دفتر منطقه شرق مدیترانه (EMRO ) در این جلسه ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این زمینه، اظهار کرد:  سامانه مراقبت سندرومیک، رویه های استاندارد تعریف شده در سیستم پزشکی، سیستم اجرایی و بازخورد آن و همچنین انتخاب صحیح خانه های بهداشت در گیلان به شکل منظم و قابل قبولی اجرا شده است.

دکتر ترن افزود: سامانه نظام مراقبت سندرمیک بیماری های واگیر دار در گیلان می تواند وقایع خطرناک را به سرعت شناسایی کرده و هشدارهای لازم را به مجموعه پزشکی مرتبط اعلام کند.

گیلان پیشرو در سیستم مراقبت های بهداشتی

 نماینده سازمان بهداشت جهانی از دفتر انگلیس در رابطه با این که چرا گیلان پایلوت این سامانه انتخاب شده است گفت: گیلان پیشرو در سیستم مراقبت های بهداشتی بوده و به معتقدیم از افراد آگاه و متخصص در دانشگاه علوم پزشکی گیلان استفاده شده است.

دکتر عثمان در ادامه با بیان این که نقش عامل انسانی مهم تر از سیستم مدرن و پیشرفته پزشکی است، خاطرنشان کرد: شرط اصلی در نظام پزشکی مسئولیت پذیری اشخاص به ویژه پزشکان در زمینه درمان و سلامت مردم  است.

وی با اشاره به بازدید از بسیاری از کشورهای خاورمیانه، تصریح کرد : ایران در زمینه پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و با وجود سرعت پایین اینترنت در بعضی از نقاط حضور افراد مسئولیت پذیر به ویژه در سطح افراد رده بالا مسئولین جای خرسندی دارد.

سهم اندک گیلان در بیماری های واگیردار

نماینده سازمان جهانی بهداشت از  دفتر فرانسه نیز به سهم اندک گیلان در بیمارهای واگیردار اشاره کرد و گفت: بیماری های واگیر دار در گیلان سهم زیادی ندارند.

دکتر لیون افزود: به نظر من سامانه های مختلف پزشکی باید برای ارتقاء وضعیت سلامت و بهداشت جامعه با هم ادغام شوند.

ثبت ۱۵ نشانه بیماری واگیردار در سامانه نظام مراقبت سندرومیک گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه این نشست نیز با بیان اینکه این استان به عنوان استان پایلوت نظام مراقبت سندرومیک بیماری های واگیردار در منطقه مدیترانه انتخاب شده است، اظهار کرد:  کارشناسان سازمان بهداشت در یک سفر دو روزه از شهرهای آستارا و سیاهکل در گیلان بازدید و نحوه اجرای این سامانه را در گیلان را مورد بررسی قرار دادند.

 شاهرخ یوسف زاده  در ادامه به ثبت ۱۵ نشانه بیماری های واگیر دار در سامانه نظام مراقبت سندرومیک بیماری های واگیر دار اشاره کرد و گفت: در مجموع ثبت نشانه های فوق امکان شناسایی ۱۷۰ نوع بیماری را در برابر مجموعه بهداشت و درمان فراهم می کند.

وی افزود:از سال ۹۵ این سامانه به صورت پایلوت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.