پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 30 May , 2020
امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹ - 8 شوال 1441
شناسه خبر : 19170
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۵۶ | ارسال توسط :

موفقیت پدافند غیرعامل در گرو همکاری های نهادها و مردم است

راه سوم: به گزارش واحد خبر روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت جلسه کمیسیون پدافند غیرعامل شهرستان رشت با محوریت هماهنگی جهت برگزاری اولین گردهمایی ملی منجمان آماتور با، حضور فرماندار شهرستان رشت و سایر مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد. فرماندار شهرستان رشت ، ضمن موثر و مفید خواندن این گونه گرد همایی ها ، […]

موفقیت پدافند غیرعامل در گرو همکاری های نهادها و مردم است

راه سوم: به گزارش واحد خبر روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت جلسه کمیسیون پدافند غیرعامل شهرستان رشت با محوریت هماهنگی جهت برگزاری اولین گردهمایی ملی منجمان آماتور با، حضور فرماندار شهرستان رشت و سایر مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد.
فرماندار شهرستان رشت ، ضمن موثر و مفید خواندن این گونه گرد همایی ها ، گفت: موفقیت پدافند غیرعامل در گرو هماهنگی ها و همکاری های همه ی نهادها ، دستگاهها و مردم است.
سیروس شفقی افزود: همه باید با هم افزایی در برگزاری این گردهمایی ها تلاش کنیم تا در خور شان استان و شهرستان رشت برگزار گردد.
شفقی تصریح کرد : موضوع پدافند در صدراسلام نیز وجود داشته است که مصداق بارز آن جنگ خندق در زمان پیامبر اسلام است.
وی افزود : اداره کل پدافند غیر عامل تمامی دستگاه هایی که در این راستا در حال فعالیت و تلاش هستند را مورد توجه خود قرار دهد.
وی افزود : پدافند غیر عامل به درازای تاریخ زندگی بشر است و گردهمایی سراسری منجمان آماتور کشور در استان گیلان یک نقطه مثبت برای این استان به شمار می رود.
امیر مرادی، مدیرکل پدافند غیر عامل استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به معرفی استان گیلان به عنوان استان نمونه در بحث پدافند غیر عامل ، گفت: :افتخاری که نصیب گیلان شد به واسطه عملکرد عالی همه ی دستگاه های مربوط بوده است.
وی افزود : استفاده از تجربیات گذشته در این موفقیت نقش داشته و در این بین آنچه که بیشتر نمود عینی داشت، جمع آوری سنبل آبی و نحوه ی مدیریت نابودی این گیاه مخرب محیط زیست بود.
مرادی با اشاره به اینکه با اتحاد بین ادارات ، بخش خصوصی و مردم ، یکی از مشکلات شهرستان رشت و استان گیلان رفع شد، اذعان داشت: پدافند غیرعامل موجب هم افزایی مطلوبی گردید که نتیجه ای مثبتی را در بر داشت.
وی با اشاره به واگذاری برخی از مشکلات دستگاههای اجرایی به بخشهای علمی افزود : این حرکت بسیار قابل تقدیر است و در زمان بروز مشکل غیرقابل حل در دستگاهها ، رفع آنها به دانشگاهها واگذار خواهد شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان در رابطه با معضل مگس زیتون و سنبل آبی ، تصریح کرد: تا ماه آینده ، دانشگاه گیلان از دستگاهی رونمایی خواهد نمود که بسیار ویژه بوده و در سطح کشور بی نظیر است.
وی در خصوص دلیل برگزاری این گونه گردهمایی ها اظهار داشت: ما در پدافند غیر عامل بیشتر به بحرانهای انسان ساخت می پردازیم و افراد مختلفی با دانش های گوناگونی در زمینه الکترونیک ، نجوم، سایبری و …. در این زمینه مشغول به کار هستند .

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.