پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 4 June , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹ - 13 شوال 1441
شناسه خبر : 19307
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶ | ارسال توسط :

هنر این نیست بر روی اختلافات داخلی بنزین ریخته آنرا شعله ور سازیم

اختصاصی راه سوم: طاهره نوری/ عصر امروز پنج شنبه؛ مراسم بزرگداشت شهید حجت الاسلام محمدحسین افتخاری؛ نماینده شهرستانهایٔ فومن و شفت در دورهٔ سوم مجلس که در تیر ماه۱۳۶۹ حین کمک به زلزله زدگان منجیل و رودبار در سانحهٔ سقوط هلی کوپتر به شهادت رسید در مسجد بالامحله فومن برگزار شد‌. به گزارش خبرنگار راه […]

هنر این نیست بر روی اختلافات داخلی بنزین ریخته آنرا شعله ور سازیم

اختصاصی راه سوم: طاهره نوری/ عصر امروز پنج شنبه؛ مراسم بزرگداشت شهید حجت الاسلام محمدحسین افتخاری؛ نماینده شهرستانهایٔ فومن و شفت در دورهٔ سوم مجلس که در تیر ماه۱۳۶۹ حین کمک به زلزله زدگان منجیل و رودبار در سانحهٔ سقوط هلی کوپتر به شهادت رسید در مسجد بالامحله فومن برگزار شد‌.

به گزارش خبرنگار راه سوم؛ عصر امروز مراسمی با حضور “دکتر علی لاریجانی” ریاست محترم مجلس شورای اسلامی  برای بزرگداشت یاد و خاطره شهید مبارز حجت الاسلام محمدحسین افتخاری در محل زادگاه وی؛ شهرستان فومن برپا گردید.

دکتر لاریجانی با اشاره به جایگاه والای مقام شهادت گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید: “هرگز گمان نبرید کسی که در راه خدا کشته شده، از دنیا رفته؛ بلکه او زنده و نزد خدا ارتزاق می کند” شهادت مقام کوچکی نیست و شهید یک استثناء برای زندگی بشری است.
وی با اشاره به فعالیت‌های شهید افتخاری در دوران انقلاب اسلامی و با بیان اینکه شهید افتخاری یک روحانی مبارز و مجاهد بود که حضور گسترده و فراگیری در تثبیت و پایداری انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف پیش از پیروزی انقلاب داشته، و در این راه تا پای جان پایمردی نموده است افزود: همین جریان جوشنده انقلابی سبب گردید انقلاب اسلامی علیرغم از سر گذراندن حوادث و تندبادهای متعدد هم چنان پایدار مانده و از تمامی توطئه های صورت گرفته بر علیه خود به سلامت عبور نماید.
ریاست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نباید از خاطر برد که برای حفظ این جایگاه چه خونهایی ریخته شده و مجاهدت هایی صورت گرفته است و به همین خاطر است که این کشور توانسته استقلال و اقتدار خود را در هر شرایطی حفظ نماید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر ما در سال‌های آغازین انقلاب اسلامی شاهد یک جنگ تحمیلی از سوی کشورهای شرق و غرب علیه جمهوری اسلامی بودیم که در آن تمامی کشورهای بزرگ جهان در کنار صدام حسین قرار گرفتند.  در کشوری مثل ایران که در آن به تازگی انقلاب صورت گرفته و برخی مشکلات هنوز پابرجا بود، دشمنان جنگ گسترده‌ای را علیه ما به راه انداختند‌.
وی افزود: همین کشور سعودی که امروز علیه ایران حرف بی‌حساب می‌زند، از جمله کشورهایی بود که صدام را تحریک کرده و آنها را مورد حمایت‌های نظامی و مالی قرار می داد.
لاریجانی تصریح نمود: اینکه ملتی در برابر چنین توطئه بزرگی سربلند بیرون بیاید، اتفاق کوچکی نبود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترورهایی که در سالهای ابتدائی انقلاب اسلامی از سوی گروهک منافقین صورت می گرفت، همچون شهادت شهید باهنر، رجائی و مطهری افزود: با همه این اتفاقات و مخاطراتی که از سر گذرانده شد ملت ایران با اراده نسلی که حاضر بود به پای هدف جان بدهد، پایدار ماند.
وی با بیان اینکه امروز نیز توطئه هایی که در منطقه علیه کشور صورت می گیرد کمتر از گذشته نیست خاطرنشان ساخت: باید نسبت به حرکت های گسترده ای که در منطقه صورت می گیرد حساس باشیم.
دکتر لاریجانی افزود: کشور ما دو دهه است که درگیر یک جریان تروریستی است. جمهوری اسلامی در چند سال اخیر دست به اتخاذ راهی درستی به جهت کمک به کشورها برای مقابله با گروه‌های تروریستی زده است. شاید برای بعضی این سوال پیش بیاید که چرا ما باید در این عرصه ورود کنیم؟ در صورتیکه باید به این عده پاسخ داد قطعاً اگر در آن کشورها تروریست‌ها را سرکوب نمی‌کردیم آنها در ایران مسئله‌سازی می‌کردند از این رو به طور حتم اگر تروریست‌ها سرکوب نشوند امنیت کوچه و خیابان را برهم می‌زنند.
دکتر لاریجانی با بیان اینکه پشت پرده اقدامات برخی از  کشورها برای ایجاد دعوای شیعه و سنی در منطقه سناریوهایی از قبل مشخص شده دنبال می شود، ادامه داد: باید هوشیار بود چراکه این کشورها قطعاً به دنبال ایجاد بحران در منطقه هستند، و مسئله سازی اخیر آمریکا در تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران نیز نشان‌دهنده آن است که این کشور به دنبال ایجاد سلسله اقدامات بین‌المللی علیه ایران است.
ریاست مجلس شورای اسلامی تصریح نمود: حفظ همبستگی داخلی و کمتر کردن اختلافات در شرایط کنونی حایز اهمیت است.

وی افزود: اینکه روی اختلافات داخلی بنزین ریخته و آن را شعله‌ور سازیم، هنر نیست.

دکتر لاریجانی سربلندی کشور را منوط به پیروی از ولایت فقیه دانست و اظهار داشت: هر زمان کشور در بحرانی قرار گرفته است حضور ولایت فقیه سبب فائق آمدن بر مشکلات گردیده است. اینکه امام فرمودند: اگر پیرو ولایت باشید رستگار خواهید گشت بر همین نکته تاکید داشته است.

وی با بیان اینکه در سطح منطقه کشوری به دقت نظر جمهوری اسلامی ایران وجود نداشته است، اذعان داشت : در مناطق مهم منطقه ای باید با مسوولیت بسیار به رصد جریانات پیش روی پرداخت و نباید از کنار اتفاقات و مشکلات امنیتی سایر کشورها به راحتی گذر کرد، چرا که قابل تعمیم به کشور ما نیز هست.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در شرایط حال حاضر مهمترین مسئله کشور توسعه اشتغال، معیشت و افزایش صادرات و بالابردن توانمندی های اقتصادی در کشور است، اذعان داشت: قطعاً در کنار تمام چالش‌های موجود از جمله مسائل سیاسی، فرهنگی، بین‌المللی و منطقه‌ای، مهمترین مسئله موضوع اقتصادی است. اگر در کشوری فقر و بیکاری وحود داشته باشد مانع از دستیابی کشور به اهداف بزرگ اش خواهد گردید.
وی تاکید مقام معظم رهبری بر مساله اقتصاد مقاومتی و بالابردن تولید داخلی را متاثر از این مهم دانسته و افزود:  خوشبختانه در برنامه ششم توسعه به تقویت اقتصاد کشور و گسترش تولید توجه شده است تا با اجرای مفاد آن بستر تولید و صادرات فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دولت باید برای اجرای قانون برنامه ششم توسعه کشور اهتمام کند، تصریح کرد: دولت باید این قانون را مبنای کارهای خود قرار دهد و ما در این رابطه مصر و پیگیر هستیم.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه دولت آینده باید به دور از حواشی به مساله مهم کشور که معیشت مردم است بپردازد افزود: مجلس شورای اسلامی تنها از کابینه ای که بر حل این مساله اهتمام بورزد و متمرکز گردد حمایت خواهد نمود.

وی تصریح کرد: دولت آینده باید در جهت رفع دغدغه‌های مردم و حل مشکلات اقتصادی تلاش کند نه اینکه حواس پرتی در مسائل دیگر داشته  و ذهنش پراکتدگی داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در مقابل توطئه‌گرانی که صدای بلندی دارند باید با همان صدای انقلابی برخورد شود. لذا باید ویژگی غیرت انقلابی که از گذشته تاکنون وجود داشته است کماکان حفظ شود.قطعاً اگر دشمنان احساس کنند که مواضع ما نسبت به رفتارهایشان انفعالی است، با پررویی به مسائل ورود می کنند حال اینکه رهبر معظم انقلاب بارها فرموده‌اند که باید خصوصیت انقلابی را حفظ کرد به این دلیل بوده که این روحیه یک عامل بازدارنده در برابر دشمنان است.

دکتر لاریجانی در پایان بر لزوم توسعه اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاری در استان‌ گیلان به ویژه در حوزه کشاورزی و تولید تأکید کرد و گفت: یکی از مشکلات کنونی این است که در روستاها اقتصاد پایدار وجود ندارد و این مسئله موجب مهاجرت روستاییان می‌شود که خوشبختانه در این زمینه مجلس طرح‌های مختلفی را دنبال می‌کند که یکی از این طرح‌ها این است که یک منبع مالی به عنوان پشتوانه سرمایه‌گذاری در روستاها گذاشته شود تا افراد بتوانند نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کنند.

لاریجانی ادامه داد: از طرف دیگر در شرایط کنونی لایحه‌ای در مجلس در حال تصویب است که بر اساس آن از صندوق توسعه ملی منابعی به بانک ها تخصیص داده شده است  تا به حوزه کشاورزی و جوانان برای سرمایه‌گذاری در روستاها وام های ارزان قیمت داده شود.

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.