پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 7 June , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۸ خرداد , ۱۳۹۹ - 16 شوال 1441
شناسه خبر : 19278
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۰۱ | ارسال توسط :

با این هیاهوی شغال ها عقب نشینی نخواهم کرد / با مدال المپیک از اداره کل خواهم رفت

راه سوم: مدیرکل ورزش وجوانان گیلان گفت : لفظ مدیر کل بودن را برای خودم برند و افتخار نمی دانم. اگر در چنین جایگاهی حضور دارم، نه به عنوان مدیر کل بلکه به عنوان یک متخصص که دغدغه هایی از بابت کارهای فرهنگی و اجتماعی در صنف خودم دارم آمده ام و پای آن نیز […]

با این هیاهوی شغال ها عقب نشینی نخواهم کرد / با مدال المپیک از اداره کل خواهم رفت
راه سوم: مدیرکل ورزش وجوانان گیلان گفت : لفظ مدیر کل بودن را برای خودم برند و افتخار نمی دانم. اگر در چنین جایگاهی حضور دارم، نه به عنوان مدیر کل بلکه به عنوان یک متخصص که دغدغه هایی از بابت کارهای فرهنگی و اجتماعی در صنف خودم دارم آمده ام و پای آن نیز مانده ام.
 
 وی افزود : زمان معارفه ام یک بحثی در مورد تیم های ورزشی مطرح کردم و بحث دیگرم هم راجع به مدال المپیک و موارد مرتبط با آن بود. ما در طی ۶۴ سال گذشته مدالی در المپیک نداشته ایم و این تنها به دوره مدیریت بنده بر نمی گردد. در المپیک گذشته آمدند و گیلان را با همسایه کناری اش مازندران مقایسه کردند در حالی که آن ها ممکن است در یک رشته ای خاص مدال آوری داشته باشند اما اینکه بگوییم به لحاظ ورزشی از ما جلوتر هستند را اصلا قبول ندارم.
البته وظیفه اداره کل تربیت قهرمان نیست اما من روی این مسئله حساس بوده ام و در رشته اختصاصی خودم بعد از ۵۰ سال تیمی قهرمان جهان شد که من سرمربی اش بوده ام.
 
مسعود رهنما گفت : کارگروهی را تشکیل داده ایم که نتایج آن در برخی رشته ها از سال قبل شروع شد. مثل قایقرانی، کاراته، تکواندو که پای قضیه ایستادم و هزینه پرداخت کردم. نتیجه پیگیری دو ساله را هم الان مشاهده کردید که سرمربی و بازیکن در رده های سنی داریم. ما در حال حاضر بازیکنی داریم که در تکواندوی آسیا طلا گرفت. در جایی که در ۵۰ سال اخیر طلا نداشت موفق به کسب مدال شدیم.
 
وی گفت : ما باید آرمین هادی پور که زیر نظر مصطفی رضازاده کار می کند را نام ببریم یا محمد رهبری شمشیرباز قهرمان که در اینجا رشد کرده و یا سعید حسنی پوری که زیر نظر ما کار کرده را باید از آن اسم برد. فردین معصومی از همینجا معرفی شد، اینکه مثلا بیایم بگوییم حسن زاهدی که در استانی دیگر کار کرده و در آن جا زندگی می کند رابیاوریم در گیلان ، چه برآیندی از فعالیت ورزش در گیلان را نشان می دهد؟
 
مدیرکل ورزش وجوانان گفت : در حوزه های عمرانی از نهضت تلمبار سازی به سمت سالن های تخصصی پیش رفته ایم در حالی که در گذشته اینطور نبوده است. سالن تخصصی وزنه برداری در لنگرود، یا سالن تخصصی کشتی فومن، سالن تخصصی پینگ پنگ در املش آستانه، سالن های تخصصی حوزه بانوان، آکادمی کاراته، توسعه سالن تخصصی وزنه برداری در رشت و… همه از فعالیت هایی بوده است که در این دوره صورت گرفته است.
 
رهنما در خصوص عملکرد گیلان در المپیک پیش رو نیز گفت : اگر اتفاق خاصی نیفتد و اگر به موانع غیر طبیعی مثل بحث برخورد ورزشکاران به اسرائیل و یک سری مسائل دیگر برخورد نکنیم، مطمئن باشید گیلان در المپیک آینده در یکی دو رشته و حداقل در یک رشته صاحب مدال خواهد شد. خدا را شاکر هستم که در دوره من انقلابی هم در پروژه های عمرانی اتفاق خواهد افتاد.
 
رهنما در خصوص حواشی اخیر برخی به ظاهر کانال های اطلاع رسانی گفت : من اگر به نتیجه ای برسم که معاون یا فردی را تغییر دهم ، حتما اینکار را خواهم کرد. و از آنجاییکه پای سفره نظام نشسته ام و عملکرد من نه الان، بلکه از ۳۰ سال گذشته که به عنوان عضو تیم ملی و بعدها سرمربی و… بودم، امتحان خودم را پس داده ام و با این هیاهوی شغال ها عقب نشینی نخواهم کرد.
 
وی گفت : طبق ماده ای که براساس آن ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده به ورزش اختصاص خواهد یافت می توانیم به طور کل پروژه های استان گیلان را تمام کنیم و ورزشگاه های عضدی ، سردارجنگل رشت و تختی انزلی بایستی چشم وچراغ ما باشند.
 
رهنما افزود : طبق صحبت با پیمانکار ظرف یک ماه چمن و اسکوربورد آماده و برای سایر موارد استاندارد اولیه فراهم خواهد شد و سازمان لیگ هم مساعدت هایی را انجام داده است تا ما مهلت لازم برای کار را داشته باشیم.
 
حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از بودجه های عمرانی ورزش استان را برای سه ورزشگاه عضدی، سردارجنگل رشت و تختی انزلی گذاشته ایم.
 
وی گفت : پیشنهاداتی در این خصوص بود و بحث مطالعاتی آن صورت گرفت اما برای عضدی نه و احتمال اینکه سردار جنگل در آینده مسقف بشود وجود دارد.
 
مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در خصوص صعود سپیدرود نیز گفت : کمترین سهم موفقیت سپیدرود را به اداره کل تعمیم دهید و بیشترین سهم سقوط داماش هم به گردن اداره کل ورزش و جوانان گیلان، اما باور کنید فقط با تعامل است که موفقیت حاصل می شود و هرگز یکی دو عامل نمی تواند منجر به چنین اتفاقاتی شود.
 
بعد از صعود سپیدرود رویکرد جامعه ورزش در سطح کشور خوب و در سطح استان برای کمک به دولت تدبیر و امید عالی بود. فکر میکنم در این راه و به واسطه عملکرد مسئولین ورزشی و خود آقای افتخاری، جامعه ورزشی بالای ۹۷ درصد به آقای روحانی کمک کردند. آن کمکی که دکتر نوبخت برای سپیدرود انجام داده اند، انشالله برای تیم های دیگر از جمله داماش هم ادامه داشته باشد. داماش بخشی از دغدغه های مردم رشت است.
 
وی در خصوص تزریق اعتبارات قول داده شد توسط دکتر نوبخت گفت : حدود یک چهارم واریز شد و پنجاه درصد دیگر به حساب اداره کل واریز می شود و تا سقف یک ماه به طور کامل به حساب خواهد نشست. اما ما هم مدیریت خواهیم کرد، زیرا که منابع مالی دولت است.
 
رهنما گفت : توزیع اعتبارات ملی و منطقه ای باید بر اساس شاخص های کمی و کیفی باشد. و دکتر مسرور در بخش ورزشی خیلی کمک کردند و به نظر می رسد ظرفیت منطقه آزاد انزلی می تواند فرا منطقه ای باشد.
 
وی گفت : دستور صریح مقام عالی وزارت ورزش در آخرین دیدار که با ایشان داشتم ماندن بنده در گیلان بود و به لطف خدا با مدال المپیک از اینجا خواهم رفت.

مدیرکل ورزش وجوانان گیلان گفت : لفظ مدیر کل بودن را برای خودم برند و افتخار نمی دانم. اگر در چنین جایگاهی حضور دارم، نه به عنوان مدیر کل بلکه به عنوان یک متخصص که دغدغه هایی از بابت کارهای فرهنگی و اجتماعی در صنف خودم دارم آمده ام و پای آن نیز مانده ام. به گزارش خبرگزاری برنا گیلان؛ وی افزود : زمان معارفه ام یک بحثی در مورد تیم های ورزشی مطرح کردم و بحث دیگرم هم راجع به مدال المپیک و موارد مرتبط با آن بود. ما در طی ۶۴ سال گذشته مدالی در المپیک نداشته ایم و این تنها به دوره مدیریت بنده بر نمی گردد.

در المپیک گذشته آمدند و گیلان را با همسایه کناری اش مازندران مقایسه کردند در حالی که آن ها ممکن است در یک رشته ای خاص مدال آوری داشته باشند اما اینکه بگوییم به لحاظ ورزشی از ما جلوتر هستند را اصلا قبول ندارم. البته وظیفه اداره کل تربیت قهرمان نیست اما من روی این مسئله حساس بوده ام و در رشته اختصاصی خودم بعد از ۵۰ سال تیمی قهرمان جهان شد که من سرمربی اش بوده ام. مسعود رهنما گفت : کارگروهی را تشکیل داده ایم که نتایج آن در برخی رشته ها از سال قبل شروع شد. مثل قایقرانی، کاراته، تکواندو که پای قضیه ایستادم و هزینه پرداخت کردم. نتیجه پیگیری دو ساله را هم الان مشاهده کردید که سرمربی و بازیکن در رده های سنی داریم. ما در حال حاضر بازیکنی داریم که در تکواندوی آسیا طلا گرفت. در جایی که در ۵۰ سال اخیر طلا نداشت موفق به کسب مدال شدیم.
وی گفت : ما باید آرمین هادی پور که زیر نظر مصطفی رضازاده کار می کند را نام ببریم یا محمد رهبری شمشیرباز قهرمان که در اینجا رشد کرده و یا سعید حسنی پوری که زیر نظر ما کار کرده را باید از آن اسم برد. فردین معصومی از همینجا معرفی شد، اینکه مثلا بیایم بگوییم حسن زاهدی که در استانی دیگر کار کرده و در آن جا زندگی می کند رابیاوریم در گیلان ، چه برآیندی از فعالیت ورزش در گیلان را نشان می دهد؟
مدیرکل ورزش وجوانان گفت : در حوزه های عمرانی از نهضت تلمبار سازی به سمت سالن های تخصصی پیش رفته ایم در حالی که در گذشته اینطور نبوده است. سالن تخصصی وزنه برداری در لنگرود، یا سالن تخصصی کشتی فومن، سالن تخصصی پینگ پنگ در املش آستانه، سالن های تخصصی حوزه بانوان، آکادمی کاراته، توسعه سالن تخصصی وزنه برداری در رشت و… همه از فعالیت هایی بوده است که در این دوره صورت گرفته است.
رهنما در خصوص عملکرد گیلان در المپیک پیش رو نیز گفت : اگر اتفاق خاصی نیفتد و اگر به موانع غیر طبیعی مثل بحث برخورد ورزشکاران به اسرائیل و یک سری مسائل دیگر برخورد نکنیم، مطمئن باشید گیلان در المپیک آینده در یکی دو رشته و حداقل در یک رشته صاحب مدال خواهد شد. خدا را شاکر هستم که در دوره من انقلابی هم در پروژه های عمرانی اتفاق خواهد افتاد. رهنما در خصوص حواشی اخیر برخی به ظاهر کانال های اطلاع رسانی گفت : من اگر به نتیجه ای برسم که معاون یا فردی را تغییر دهم ، حتما اینکار را خواهم کرد. و از آنجاییکه پای سفره نظام نشسته ام و عملکرد من نه الان، بلکه از ۳۰ سال گذشته که به عنوان عضو تیم ملی و بعدها سرمربی و… بودم، امتحان خودم را پس داده ام و با این هیاهوی شغال ها عقب نشینی نخواهم کرد.
وی گفت : طبق ماده ای که براساس آن ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده به ورزش اختصاص خواهد یافت می توانیم به طور کل پروژه های استان گیلان را تمام کنیم و ورزشگاه های عضدی ، سردارجنگل رشت و تختی انزلی بایستی چشم وچراغ ما باشند. رهنما افزود : طبق صحبت با پیمانکار ظرف یک ماه چمن و اسکوربورد آماده و برای سایر موارد استاندارد اولیه فراهم خواهد شد و سازمان لیگ هم مساعدت هایی را انجام داده است تا ما مهلت لازم برای کار را داشته باشیم. حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از بودجه های عمرانی ورزش استان را برای سه ورزشگاه عضدی، سردارجنگل رشت و تختی انزلی گذاشته ایم. وی گفت : پیشنهاداتی در این خصوص بود و بحث مطالعاتی آن صورت گرفت اما برای عضدی نه و احتمال اینکه سردار جنگل در آینده مسقف بشود وجود دارد.
مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در خصوص صعود سپیدرود نیز گفت : کمترین سهم موفقیت سپیدرود را به اداره کل تعمیم دهید و بیشترین سهم سقوط داماش هم به گردن اداره کل ورزش و جوانان گیلان، اما باور کنید فقط با تعامل است که موفقیت حاصل می شود و هرگز یکی دو عامل نمی تواند منجر به چنین اتفاقاتی شود. بعد از صعود سپیدرود رویکرد جامعه ورزش در سطح کشور خوب و در سطح استان برای کمک به دولت تدبیر و امید عالی بود. فکر میکنم در این راه و به واسطه عملکرد مسئولین ورزشی و خود آقای افتخاری، جامعه ورزشی بالای ۹۷ درصد به آقای روحانی کمک کردند. آن کمکی که دکتر نوبخت برای سپیدرود انجام داده اند، انشالله برای تیم های دیگر از جمله داماش هم ادامه داشته باشد. داماش بخشی از دغدغه های مردم رشت است.
وی در خصوص تزریق اعتبارات قول داده شد توسط دکتر نوبخت گفت : حدود یک چهارم واریز شد و پنجاه درصد دیگر به حساب اداره کل واریز می شود و تا سقف یک ماه به طور کامل به حساب خواهد نشست. اما ما هم مدیریت خواهیم کرد، زیرا که منابع مالی دولت است. رهنما گفت : توزیع اعتبارات ملی و منطقه ای باید بر اساس شاخص های کمی و کیفی باشد. و دکتر مسرور در بخش ورزشی خیلی کمک کردند و به نظر می رسد ظرفیت منطقه آزاد انزلی می تواند فرا منطقه ای باشد. وی گفت : دستور صریح مقام عالی وزارت ورزش در آخرین دیدار که با ایشان داشتم ماندن بنده در گیلان بود و به لطف خدا با مدال المپیک از اینجا خواهم رفت.
خبرگزاری برنا
|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.