راه سوم: مدیرکل تامین اجتماعی گیلان بیان کرد: گیلان قریب به ۴۰۰ هزار بیمه شده اصلی دارد.

به گزارش راه سوم؛ مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت ۲۵ تیرماه روز تامین اجتماعی برگزار شد در جمع خبرنگاران استان عملکرد آماری،تعهدات ریالی،اهم اقدامات و دستاوردهای تامین اجتماعی را تشریح و اظهار کرد: ۱ میلیون و ۱۸۵ هزار نفر جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان هستند و ۱۱۰ هزار نفر از تامین اجتماعی گیلان مستمری دریافت می کنند که با احتساب افراد تحت تکفل این رقم به ۲۳۰ هزار نفر می‌رسد.

جمیل حق پرست تصریح کرد:استان گیلان در مقابل  ۶/۳ دهم نفر بیمه پرداز یک مستمری بگیر دارد که این رقم در کشور در مقابل ۵/۵ نفر بیمه پرداز یک مستمری بگیر است که امر نشان از پایین بودن سطح پشیبانی در گیلان دارد.

حق پرست تاکید کرد:در گیلان ۸ هزار مستمری بگیر وجود دارد که درسال ٩٥ جهت پرداخت انواع مستمری ها، ۱۶۰۰میلیارد تومان توسط تامین اجتماعی گیلان پرداخت شده است.

وی اذعان داشت: استان گیلان ۳۶ هزار کارگاه فعال و ۸ هزار کارگاه نیمه فعال وجود دارد که ۱۲هزار میلیارد ریال حق بیمه از این کارگاه ها دریافت کرده ایم و ۳ هزارو ۳۰۰ میلیارد ریال مطالبه داریم.

وی افزود: ۳۱ هزار ۴۰۰ نفر در گیلان تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی هستند و با این وجود ظرفیت لازم برای سایر گارگران ساختمانی جهت برخورداری از بیمه وجود دارد.

حق پرست خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه تامین اجتماعی گیلان امکان دریافت لیست بیمه اینترنتی را فراهم کرده از مراجعات مردمی بسیار کاسته شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان اضافه کرد:در هفته تامین اجتماعی شعبه سنگر به عنوان شعبه سوم رشت و کارگزاری پنجم استان و ساختمان اداری تامین اجتماعی کیاشهر افتتاح می‌شود و تکریم از کارفرمایان نمونه،دیدار با نماینده ولی فقیه ،شرکت در نماز جمعه و ارائه گزارش ،بازدید از شرکتهای تولیدی و عیادت از بیماران بستری در بیمارستان های ملکی از مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود.