راه سوم: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان گفت: اعتبارات دستگاه‌های اجرایی گیلان در مقایسه با سال گذشته بیش از ۱۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش راه سوم، محمدعلی محمدی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در رشت اظهار داشت: اعتبارات مصوب شده دستگاه‌های اجرایی گیلان سال گذشته ۳۲۵ میلیارد تومان بود که در عمل این مقدار امسال به بیش از ۳۵۷ میلیارد تومان رسید.

محمدی اعتبارات مصوب شده دستگاه‌های اجرایی امسال را ۳۷۷٫۵ میلیارد تومان اعلام کرد و ابراز داشت: این مقدار در مقایسه با سال گذشته ۱۶٫۲ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان تصریح کرد: اعتبار طرح های ملی استان شده در گیلان از ۱۱۵ میلیارد تومان به ۱۳۳ میلیارد تومان افزایش بافته است.

محمدی با بیان اینکه شیب اعتبارات دستگاه‌های اجرایی از سال ۹۰ تاکنون رو به افزایش بوده است بیان کرد: معمولا بودجه مصوب شده در ابتدای سال با بودجه تحقق یافته در انتهای سال متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه تلاش ما این است در تصویب بودجه ابتدای سال حق هیچ دستگاهی ضایع نشود گفت: سعی می‌کنیم حقوق دستگاه‌های اجرایی که کمی پایین‌تر از سایر دستگاه‌ها است را از بندهای دیگر بودجه تامین کنیم.

تسنیم