راه سوم: فرماندار فومن با بیان اینکه اقتصاد پایدار و مقاوم در گرو اقتصاد مقاومتی است، گفت: برای پایداری اقتصاد باید بدانیم ، مقاوم باشیم و درست هزینه کنیم.

به گزارش راه سوم، حسین اسمعیل‌پور، فرماندار فومن صبح امروز دوشنبه (۲ مرداد) در همایش سفیران انرژی که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن برگزار شد، اظهار داشت: برای داشتن اقتصاد پایدار و مقاوم نیاز به اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه مقاومت اقتصادی در برابر چالش‌های مختلف اجتماعی و سیاسی، کاهش هزینه‌ها و افزایش ایمنی است، افزود: برای پایداری اقتصاد باید بدانیم، مقاوم باشیم و درست هزینه کنیم.
فرماندار فومن با بیان اینکه توسعه متوازن این است که بین آگاهی، تولید و هزینه رابطه منطقی وجود ندارد، گفت: مصرف انرژی در ایران دو و نیم برابر جهان است.
اسماعیل‌پور با اشاره به اینکه کار شرکت گاز حائز اهیمت است، تصریح کرد: بخشداران با همه دهیاران با حضور کارشناس گاز جلسه تخصصی برگزار کنند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود ارگان‌های دیگر در راستای اقتصاد مقاومتی، توسعه پایدار و مقاوم سازی اقتصاد گام بردارند.

در ادامه یوسف مدد، رئیس شرکت گاز فومن با بیان اینکه مجموعه روستاهای دارای گاز قبل از دولت تدبیر و امید ۵۵ روستا بود، اظهار داشت: امروز با افتخار بیان می‌کنیم که از مجموع ۱۳۵ روستای سطح شهرستان فومن، همه روستاها از نعمت گاز بهره‌مندند.
وی با بیان اینکه همه ما باید قدر نعمت خدادادی گاز را دانسته و از آن بدرستی استفاده کنیم، افزود: همه ما باید تلاش کنیم با استفاده درست از این نعمت الهی شاهد هیچ گونه حوادث ناگواری نباشیم.