راه سوم: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: زندگی با کرامت برای اقشار کم درآمد جزو استراتژی‌های دولت تدبیر و امید است.

به گزارش راه سوم، علی ربیعی در حاشیه افتتاح درمانگاه تخصصی جی جیان قشم با بیان اینکه سهم بندی عادلانه ایرانیان از درآمد و ثروت و کاهش فقر و همچنین کاهش نابرابری از بحث‌های مهمی در دولت تدبیر و امید است، گفت: زندگی با کرامت برای اقشار کم درآمد، جزو استراتژی‌های این دولت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توجه به حاشیه نشین‌ها و افرادی که فرصت‌های برابری اجتماعی ندارند، تاکید و اضافه کرد: این موضوع از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و وظیفه اخلاقی و انسانی است.

او بیان داشت: خوشبختانه در دولت یازدهم برای کاهش فقر و درمان گام‌های اساسی از جمله بیمه کردن ۱۱ میلیون حاشیه نشین، قرار دادن ۲۰۰ هزار زن باردار و ۱۷۰ هزار کودک دچار سوءتغذیه تحت پوشش تغذیه، توزیع غذای گرم در مهدهای کودک و تحت پوشش قراردادن کودکان بازمانده از تحصیل از جمله فعالیت‌های خاموش این وزارتخانه در این دولت برای رفع نابرابری و کاهش فقر است.

او در ادامه با بیان اینکه در قبال ایجاد رفاه برای مردم مسوول هستیم، اضافه کرد: ارتقای حقوق بازنشستگان و کارگران و کاهش فقر و افزایش درآمد نیز مدنظر این وزارتخانه است که در این زمینه کارهای خوبی انجام شده است.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی از قشم بعنوان گنجینه‌ای با تنوع فرهنگی و ظرفیتهای عظیم از جمله صنایع دریایی (سنتی و نوین)، بسته بندی و گردشگری نام برد که بخشی از این ظرفیت‌ها ناشناخته مانده است که با برنامه ریزی و جذب سرمایه گذاریهای خارجی و تجمیع کردن سرمایه‌های اندک می‌توان در این منطقه تحول ایجاد کرد.

وی از جزیره قشم بعنوان جزیره تعاونی‌ها نام برد و افزود: قشم ظرفیت عظیمی برای توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شود و تعاونی‌های این جزیره با تجمیع گروههای محلی و سرمایه‌های اندک خود می‌توانند زمینه تولید و توسعه اقتصادی را افزایش دهند.

ربیعی اظهارامیدواری کرد: به منظور تقویت تعاونی‌ها، بتوان منابع ارزان قیمتی را بمنظور ارائه خدمات بیشتر به افرادی که در زمینه خدمات، گردشگری و صنایع کوچک فعالیت می‌کنند، ارائه کرد.

وی در پایان، افتتاح درمانگاه تخصصی جی جیان قشم را یکی از اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد قشم در جهت رفاه حال بیماران و مراجعه کنندگان و خدمت رسانی به مردم این منطقه ذکر کرد.

ربیعی عصر دیروز برای آغاز عملیات اجرایی پلاژ بانوان قشم، افتتاح بیمارستان جیجیان قشم و به آب انداختن شناور مسافری به ظرفیت ۱۱۲ نفر به این جزیره سفر کرد.

افتتاح آموزشگاه و کارگاه‌های تعاونی تولیدی رشمون و بازدید از نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای بندرعباس از دیگر برنامه‌های ربیعی به شهرستان بندرعباس است.