راه سوم: رئیس سازمان بسیج مستضعفین مردم داری و کمک به مردم را مهمترین ویژگی فرماندهان بسیج در رده‌های مختلف عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت آغاز دوره سوم آموزش فرماندهان گردان‌های بیت المقدس در دانشکده شهید مطهری بسیج، با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در بسیج اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما در ارتقاء توانمندی‌های گردان‌های بیت المقدس توجه به موضوع آموزش است.

وی با تاکید بر استمرار آموزش فرماندهان گردان‌های بسیج گفت: حفظ انسجام، کسب آمادگی‌های جسمی و ارتقاء خود باوری از اهداف این دوره‌ها محسوب می‌شود.

غیب پرور با بیان اینکه «کمک به مردم در حل مشکلات آن‌ها یکی از اصلی‌ترین وظایف بسیجیان در زمان کنونی است»، خاطر نشان کرد: هر یک از فرماندهان بسیج در شهر و دیار خود باید سرآمد خوش رفتاری و خوشرویی با مردم باشند. بسیجیان و فرماندهان بسیج باید با حضور مستمر در مساجد و سرکشی از خانواده‌های شهدا و خانواده های محرومی که نیاز به توجه و کمک دارند، چهره واقعی بسیج را به نمایش بگذارند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین با تاکید بر اینکه بسیجیان باید خود را خادم مردم بدانند، گفت: اُنس با قرآن و تقویت محبت اهل بیت، دل ها را چنان نرم می کند که افراد جز به خدمت به بندگان خدا به چیز دیگری فکر نکند و بسیجیان در هر شهر باید در کسب ویژگی‌های فوق و اُنس با قرآن سرآمد دیگران باشند.

وی در پایان به بیان اهمیت کسب معارف دینی توسط بسیجیان و فرماندهان بسیج پرداخت تاکید کرد: بسیجی واقعی کسی است که در عین کسب معارف دینی، رضایت خداوند را در خدمت به بندگان خدا می‌داند.