پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 18 October , 2019
امروز : جمعه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۸ - 19 صفر 1441
شناسه خبر : 20794
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵ | ارسال توسط :

این روزها که سهم خواهی جریانات سیاسی، به رسانه ها کشیده شده، از شما می خواهیم در مسیر «اعتدال» ثابت قدم بمانید

راه سوم:  ۱۰۵۲ نفر از جوانان اعتدالگرا از نقاط مختلف کشور با امضای نامه ای سرگشاده خطاب به رییس جمهور، ضمن نکوهش سهم خواهی جریانات سیاسی از کابینه دوازدهم از روحانی خواسته اند که «به رغمِ شرايط پرفشار، نامردميها و بداخلاقی ها، در مسیری که برای خدمتِ صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملتِ […]

این روزها که سهم خواهی جریانات سیاسی، به رسانه ها کشیده شده، از شما می خواهیم در مسیر «اعتدال» ثابت قدم بمانید

راه سوم:  ۱۰۵۲ نفر از جوانان اعتدالگرا از نقاط مختلف کشور با امضای نامه ای سرگشاده خطاب به رییس جمهور، ضمن نکوهش سهم خواهی جریانات سیاسی از کابینه دوازدهم از روحانی خواسته اند که «به رغمِ شرايط پرفشار، نامردميها و بداخلاقی ها، در مسیری که برای خدمتِ صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملتِ شریفِ ایران» در پیش گرفته است، ثابت قدم بماند.

به گزارش راه سوم؛ در بخش دیگری از این نامه آمده است: «امیدواریم با تدبیر حضرتعالی، فضا و فرصت برای جوانانِ اعتدالگرا که تفاوتشان با یارانِ شنبه و یکشنبه، اعتقادِ قلبی و همراهی صادقانه با این گفتمان در روزهای مهجوری و عسرت بوده و در میانشانِ نیروهای توانمند و تحصیلکرده پرشمار است، بیش از گذشته هموارتر شود.»

متن کامل این نامه به این شرح است:

باسمه تعالی

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست معزز جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

ما امضاکنندگانِ این نامه عموما از نسل سوم و چهارم انقلاب هستیم. دغدغه اصلیِ ما همچون دیگرکنشگرانِ سیاسی و اجتماعی درونِ نظام، حرکت در مسیر «خیرعمومی» و «منافعِ ملی» است، با این تفاوت که از میانِ سلایق متنوعِ موجود در جامعه و ضمنِ احترام به همهِ دیدگاه های درونِ نظام، به تاسی از آیه شریفه «و جعلناکم أمة وسطا» و به پیروی از آرای اندیشمندانی همچون جنابعالی، گفتمان اعتدال را ضامنِ تحققِ بیش از پیشِ آرمانهای امام خمینی، اجرای فرامین مقام معظم رهبری، حرکتِ روبه رشدِ نظام و توسعهِ پایدار و همه جانبه کشور می‌دانیم.

ما روایت هایی تلخ از دورانِ مهجوری گفتمان اعتدال با محوریت بزرگانی همچون مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را در دوقطبیِ چپ و راست طی سالهای طولانیِ پیش از ۹۲ یا شاهد بوده یا شنیده ایم. پس از آن نیز از نزدیک نتایجِ درخشانِ تلاش های مجدانه جنابعالی، به رغمِ انبوهِ مشکلات و بداخلاقی ها، برای بسط و گسترشِ این گفتمان را در کشور لمس کرده ایم.

پروردگار را شاکریم که به ما نیز این توفیق را عطا فرمود که به رغمِ کم مِهری ها، محدودیتها و تنگدستی های فراوان علاوه بر حضورِ موثر در تبلیغاتِ میدانیِ انتخابات ۹۲، ۹۴ و ۹۶ در اقصی نقاطِ کشور، طی سالهای اخیر و حتی پیش از ۹۲ از هیچ کوششی برای تشریح، تبیین و ترویجِ گفتمان اعتدال در میانِ بدنهِ جوان میهن، به عنوان پیشرانِ حرکت های اجتماعی فروگذاری نکنیم.

جناب آقای رییس جمهور؛ حضرتعالی در یکی از سخنرانی های چندی پیش تان، از عدمِ همراهی برخی از همکارانتان در سطوح مختلف دولت ابراز گلایه کردید و ما نیز در سطور قبل، از کم مِهری ها، محدویت ها و تنگدستی هایمان برای ترویج گفتمان اعتدال گفتیم.

قطعا بر این واقعیت واقف هستید که بخش اعظمی از جوانانِ تحصیلکرده و توانمند، دیروز به جرمِ عدمِ همراهی با قافلهِ افراط گرایانِ راست و چپ و امروز به اتهامِ ناصوابِ جوانی یا نداشتنِ سابقهِ کافی، از کاروانِ خدمت رسانی عقب نگهداشته شده اند.

ضمن تاکید بر وقوف کامل بر ضرورتِ بهره مندی از تمام شایستگان کشور فارغ از جهت گیری های سیاسی در بدنه دولت که باوری برآمده از گفتمان اعتدال است، امیدواریم با تدبیر حضرتعالی، فضا و فرصت برای «جوانانِ اعتدالگرا» که تفاوتشان با یارانِ شنبه و یکشنبه، اعتقادِ قلبی و همراهی صادقانه با این گفتمان در روزهای مهجوری و عسرت بوده و در میانشانِ نیروهای توانمند و تحصیلکرده پرشمار است، بیش از گذشته هموارتر شود.

جناب آقای دکتر روحانی
ارتحالِ حضرتِ آیت الله هاشمی، تلنگری بر همهِ ماست. اینکه جوانانی که دیروز در محضرِ ایشان تلمذ کرده و اکنون جزو سرمایه های اندیشه ورز و مدیریتی کشور به شمار میروند، چه برنامه ای برای تربیتِ نسلِ بعد از خود دارند؟

نیک میدانید که تلاش برای کسب قدرتِ مشروع و سپس حفظ و بسطِ آن با بهره مندی از ابزارها و فرصتهای مشروع، ابزارهایی کلیدی برای مانایی و بسطِ یک اندیشهِ مشروعِ سیاسی است چرا که هر مرام و انديشه اي بخواهد در جامعه عينيت يافته و نهادينه شود چاره اي جز ترويج انديشه و عملكرد خود از طريق دلسوزان و معتقدان به آن مرام ندارد.

بی شک تداومِ حیاتِ گفتمان اعتدال، در گروِ ایفای نقشِ موثر جوانانِ اعتدالگرا در سپهر سیاسی و اجتماعی ایران است. ما نگرانیم که با نبودن چهره هایی از میان هم نسلان خود در سطوح بالا و اثرگذارِ مدیریتی، آیندهای مبهم در انتظارِ نسل دوم و سوم اعتدالگریان ایجاد شود، در حالی که دیگر جریانهای سیاسی، چه در دوره های پیشین و چه در دورهِ استقرارِ دولتِ یازدهم، ده ها چهره جدید در فضای سیاسی، مدیریتی، اقتصادی و رسانه ای کشور مطرح کردند که حتی برخی از آنان در ایامِ انتخاباتِ دوازدهم سودای کاندیداتوری ریاست جمهوری در سر داشتند!

جناب آقای رییس جمهور
اعتمادِ مجددِ اکثریتِ قاطعِ رای دهندگان به حضرتعالی مایه غرور و سربلندی یارانِ اعتدال و همه کسانی است که دل در گروِ سربلندی نظام مقدسِ جمهوری اسلامی و توسعه ایرانِ عزیز دارند.

ما اطمینان داریم که جنابعالی با تکیه بر آرای ملت و در پیش گرفتنِ رهنمودهای مقام معظم رهبری، محور گفتمان اعتدال و تکیه گاهی استوار، باصلابت و اطمینان بخش برای یاورانِ این گفتمان از جمله جوانانِ اعتدالگرا خواهید بود.

این روزها که سهم خواهی جریانات سیاسی در آستانه شکل گیری دولت دوازدهم، به رسانه ها کشیده شده است از حضرتعالی میخواهیم به رغمِ شرايط پرفشار، نامردمي ها و بداخلاقی ها، در مسیری که برای خدمتِ صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملتِ شریفِ ایران در پیش گرفته اید همچون گذشته پایدار بمانید و در مسیر «اعتدال» که اکنون با نامِ شما عجین شده است، ثابت قدم باشید.

اطمینان میدهیم که ما یاورانِ بی ادعا نیز فعالتر از پیش، همراهِ حضرتعالی بوده و برای ایفای نقشی پررنگتر از پیش در مسیر استقرار گفتمانِ اعتدال، در هر سطح و مجالی که حضرتعالی ضرورت بدانید، آمادگی کامل داریم.

و من ا… التوفیق
جمعی از جوانان اعتدالگرای ایرانِ اسلامی
تابستان ۱۳۹۶

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.