راه سوم: در دومین نشست سالانه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی از استعفای حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خبر داد.

ببه نقل از تابناک، گفته شده دلیل این استعفا عدم پرداخت بودجه از سوی دولت است، مسئله‌ای که باعث شده حجت‌الاسلام محمدیان که از سال ۱۳۸۴ مسئولیت این نهاد را برعهده داشته، از سمت خود استعفا کرده است. ریاست این نهاد از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۴ برعهده حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی، عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری و معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری بود، پس از استعفای او در سال ۸۴ از ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، این جایگاه به حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان، رئیس فعلی و مستعفی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری سپرده شد که تا به امروز ۱۲سال از ریاست او بر این نهاد می‌گذرد.

حال گفته می‌شود به احتمال فراوان بار دیگر شاهد بازگشت حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها باشیم، اما اینبار نه در دانشگاه تهران که او ریاست نهاد نمایندگی رهبری در این دانشگاه را به مدت ۱۰ سال تا سال ۸۳ عهده‌دار بود. او طی سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۵ که به‌عنوان نماینده مردم قزوین و تهران در مجلس شورای اسلامی حضور داشت در جایگاه‌های نایب رئیس اول و دوم مجلس فعالیت می‌کرد.