راه سوم: به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، اسحاق شعبانی ظهر امروز در نشست شورای اقتصاد مقاومتی در رشت با بیان اینکه استان گیلان در سال گذشته ۶۵ هزار تن  تولیدات آبزی پروری و ماهی از دریا داشته است اظهار داشت: استان گیلان با تولید ۴۶ هزارتن ماهی گرم آبی در سال رتبه نخست تولید ماهی گرمابی را در کشور دارد.

مدیرکل شیلات استان گیلان با بیان اینکه تولید و پرورش ماهیان گرمابی در استان گیلان به‌طور مستقیم برای بیش از ۴ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است خاطرنشان کرد‌: سال گذشته ۴ هزار و ۳۰۰ تن ماهی سردآبی در استان گیلان تولید شد که میزان مذکور نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

شعبانی با بیان اینکه تکثیر ماهیان خاویاری در دریای خزر به صفر رسیده و اگر غفلت شود این امر در ماهیان استخوانی تکرار می‌شود تصریح کرد: امسال ۱۵ هزارتن ماهی استخوانی از دریای خزر توسط صیادان گیلانی صید شده است.

وی از رهاسازی ۱۷۰ میلیون قطعه بچه ماهی در روخانه‌های استان گیلان و تالاب انزلی خبر داد و با بیان اینکه این امر توسط ۳ مرکز آبزی‌پروری استان گیلان انجام شده است افزود: سرانه مصرف گوشت ماهی در استان گیلان ۱۵ کیلوگرم است.

مدیرکل شیلات گیلان با تاکید بر اینکه شیلات استان گیلان ۲۸ طرح اقتصاد مقاومتی را در استان گیلان دنبال می‌کند گفت: پروژه پرورش ماهی در قفس از طرح‌های مهم و ویژه شیلات در استان گیلان محسوب می‌شود و مهم‌ترین دغدغه اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان گیلان پرداخت تسهیلات است.