راه سوم: کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث فاز ۳ کارخانه تولید ورق آلومینیومی و مفتول های مسی شرکت گیل راد ظهر امروز با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و وبودجه و استاندار گیلان در شهرک صنعتی سفیدرود رشت به زمین زده شد.

به گزارش راه سوم؛ در نخستین روز از آغاز هفته دولت عملیات اجرایی فاز۳ ساخت کارخانه تولید ورق آلومینیومی و مفتول های مسی با سرمایه گذاری ۱۴۰میلیون یورویی و۱۰۰  میلیارد تومانی بخش خصوصی ظهر امروز با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان  برنامه و وبودجه و استاندار گیلان آغاز شد.

این کارخانه که در زمینی به مساحت ۱۰هکتار و  محیط سالن های تولیدی به مساحت ۲۵ هزار مترمربع در شهرک صنعتی سفیدرود رشت ساخته می شود زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را ایجاد می کند.

احداث واحدهای نورد گرم و تولید ورق شامل فویل آلیاژی با ضخامت کمتر از ۷ میکرون، ورق آلیاژی، ورق قوطیهای نوشیدنی، تولید بیلت وشمش آلومینیوم ،مفتول آلیاژی، قطعات فورجینگ آلومینیوم، تولید آلیاژهای ریختگی و صنایع ریخته گری پیشرفته تحت فشار،سیم بالاسری قطار برقی و تولید هادی مسی  با هدف تأمین نیاز بازار داخلی و صادرات محصولات نهایی به کشورهای همسایه از جمله صنایع تولیدی این پروژه بزرگ می باشد.