پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 22 October , 2019
امروز : سه شنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۸ - 23 صفر 1441
شناسه خبر : 21676
  پرینتخانه » آخرین اخبار, گیلان تاریخ انتشار : ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۱۸ | ارسال توسط :

فردی میانه رو و اعتدالی هستم| همیشه با نگاه احترام به اصلاح طلبان و اصولگراها نگاه میکنم

راه سوم: یک طرح راجع به بحث اشتغال از طریق توسعه واحدهای پوشاک در سطح استان که با یکی از برندهایی که ایرانی است مانند هاکوپیان که این برندها بتوانند در بخش های مختلف در این راستا عمل کنند .یک طرح بزرگی را برای پلاسما به عنوان یک پالایشگاه بزرگ عمل می کند یک کار […]

فردی میانه رو و اعتدالی هستم| همیشه با نگاه احترام به اصلاح طلبان و اصولگراها نگاه میکنم

راه سوم: یک طرح راجع به بحث اشتغال از طریق توسعه واحدهای پوشاک در سطح استان که با یکی از برندهایی که ایرانی است مانند هاکوپیان که این برندها بتوانند در بخش های مختلف در این راستا عمل کنند .یک طرح بزرگی را برای پلاسما به عنوان یک پالایشگاه بزرگ عمل می کند یک کار دیگری هم که مرتبط با پتروشیمی بود مدیران عاملان بانک ها کتبا اعلام کردند .

به گزارش راه سوم؛ دکتر نوبخت (معاون رئیس جمهور و  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور) در برنامه تلوزیونی مهتاب شبان گفت : با توجه به کاهش درآمد نفتی میزان منابع و درآمدهایمان نسبت به ۴سال گذشته تقلیل پیدا کرده است با همه این ها , باید کارها را انجام دهیم طرح های مختلف صنعتی را انجام دهیم. که این بسیار خیلی سخت است .
نوبخت گفت: این بار امدم و از شهدا خواستم واسطه شوند از خداوند بخواهند مرا در نظم ملت روسفید کنند و من بتوانم وظایفی را که برای توسعه کشور دارم انجام دهم .
یکی از چهار هدفی که من برای گیلان انتخاب کردم و موظفم در مقاطع کوتاه فصلی و سالانه گزارش دهم موضوع اشتغال جوانان بود . در ارتباط با افزایش تولید و اشتغالزایی قول هایی دادم اولین اقدامم این است با توجه به اینکه در پهنه گیلان تعداد قابل توجهی واحدهای تولیدی وجود دارد که بعضی از این ها همه کارهای سرمایه گذاری های ثابتشان را انجام دادند ماشین آلاتشان هم دارند یا در حال تکمیل اند و نیاز به تسهیلات دارند باید به این ها کمک شود تا فعال شوند و فرصت شغلی بیافرینند .
وی افزود : به همین جهت متعهد شده بودم درآن برنامه در اولین فرصت همه مدیران و عاملان بانک ها رابه گیلان دعوت کنم و این کار را انجام دادم

وی ادامه داد: ماه گذشته همه مدیران عاملان بانک ها و صندوق توسعه ملی را در جلسه ای با حضور استاندار, فعالان و کارآفرینان گیلانی ,مسئولین و مدیران کل در استانداری دعوت کردم و معاون امور تولیدی سامانه برنامه و بودجه کشور را هم مسئول نماینده تمام وقت معرفی کردم تا تمامی کارها را پیگیری کند.
وی اذعان داشت : خوشبختانه در آن جلسه با توجه به اینکه کارافرینان گیلانی هم حضور داشتند یک نامه ای به امضای همه مدیران عاملان بانک ها نوشته شد و قرائت کردند و ابراز تمایل و اعلام آمادگی کردند چند طرح بزرگ مستقر در گیلان را با یک کنسرسیوم که از بانکها تشکیل می شود تقبل کنند و این کارها را انجام دهند .
وی اعلام کرد : بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان طرح، توسط استاندار و همراهانشان تعریف شد و بعد از آن جلسات متعددی در سازمان برنامه بودجه کشور تشکیل شد و مدیران عامل بانک ها هم شرکت کردند و ما طرحهایمان را مشخص کردیم

نوبخت در ادامه متذکر شد : یک طرح راجع به بحث اشتغال از طریق توسعه واحدهای پوشاک در سطح استان که با یکی از برندهایی که ایرانی است  مانند هاکوپیان که این برندها بتوانند در بخش های مختلف در این راستا عمل کنند .یک طرح بزرگی را برای پلاسما به عنوان یک پالایشگاه بزرگ عمل می کند یک کار دیگری هم که مرتبط با پتروشیمی بود مدیران عاملان بانک ها کتبا اعلام کردند .
وی یکی از دلایل حضور در مزار شهدا را تجدید عهد و پیمان با انها دانست و سپس حضور در شهرک صنعتی سپید رود و بازدید از دو واحد تولیدی را که نیاز به توسعه داشته و از تکنولوژی دانش بنیان هم استفاده می کردند بیش از ۵۰۰ نفر مستقیم اشتغال ایجاد میشود و ۲۵۰۰ نفر می توانند به صورت غیر مستقیم فعال شوند . برای ۵۰ تا طرحی که بالای ۵۰ درصد در حال انجام است این ها نیاز به تسهیلات دارند که این تسهیلات را من عهده دار شدم به این ۵۰ واحد بدهم و درقبال آن ها هم متعد شدند ۲۱ هزار جوان گیلانی را مشغول به کار کند .
وی خاطرنشان کرد : دو محور مهم در بحث زیرساخت های استان گیلان داشتیم یکی مرتبط بود با کاری که برای راه آهن داشتیم که ابتدا راه آهن را به رشت و بعد از رشت در یک مسیر انزلی و یک مسیر هم به استارا ایجاد کنیم .
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد؛اگر من به گیلان متمرکز می شوم به این معنی نیست که سایر استان ها را از یاد برده باشم .این حق گیلان است. وی اظهار داشت : در چهارسال گذشته با توجه به کمبود منابع و انتظارات متعدد بسیار بر ما سخت گذشت .
وی یادآور شد :سرمایه انسانی سرمایه ملی ما است . سرمایه انسانی صاحب اندیشه و سلایق سیاسی است . اگر ما بتوانیم مدیریت کنیم بجای تقابل سیاسی بین جریان های موجود همه جریان های اصلاح طلب اصولگرا اعتدال بتوانند در یک جهت حرکت کنند .
وی با اشاره به اینکه اگر چه خودم یک فرد میانه رو هستم و در بخش اعتدال تعریف می شوم همیشه با نگاه احترام به اصلاح طلبان و اصولگراها نگاه میکنم و فراتر از آنها از ظرفیتشان برای توسعه گیلان استفاده کنیم .

 
اعتدال شمال
|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.