راه سوم: هادی نوری در جریان بازدید از کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان به قدمت فرهنگی این شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود دانشگاههای مختلف در این شهرستان و نیز مردم علاقمند به مطالعه می توان از لاهیجان به عنوان یک شهر دانشگاهی یاد کرد و از ظرفیت های آن استفاده کرد.

به گزارش راه سوم به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، هادی نوری در این بازدیدهای جداگانه که روز پنجشنبه(۹شهریور) و با همراهی زهرا بدن آرا؛ معاون توسعه کتابخوانی این اداره کل و مرتضی اکبری؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان صورت پذیرفت در چند کتابخانه حضور یافت و با کتابداران، مسئولین و اعضا دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با کتابداران کتابخانه های عمومی شهید باهنر، مرحوم فیض، شهید ابوالحسن کریمی شهر لاهیجان و امام علی(ع) رودبنه از نزدیک در جریان فعالیت ها، اقدامات و مشکلات ایشان قرار گرفت. نوری در این دیدار با اشاره به قدمت دیرینه و فرهنگی شهرستان لاهیجان این شهر را مستعد داشتن زیرساخت های فرهنگی مناسب تری دانست و گفت: با توجه به وجود دانشگاههای مختلف در این شهرستان و نیز مردم علاقمند به مطالعه می توان از لاهیجان به عنوان یک شهر دانشگاهی یاد کرد و از ظرفیت های آن استفاده کرد.
وی همچنین به رتبه این شهرستان از لحاظ شاخص های کتابخوانی در مقایسه با سایر شهرستان های استان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این وضعیت در شان مردم کتابخوان لاهیجان نیست و باید همه تلاش خود را برای رشد شاخصهای کتابخوانی در این شهرستان بکار ببندیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به بروزرسانی سخت افزاری و نرم افزاری کتابخانه های عمومی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز روز افزون علاقمندان به کتاب و کتابخوانی به منابع اطلاعاتی، سرعت دسترسی مردم به اطلاعات باید در کتابخانه ها افزایش یابد. هادی نوری در ادامه با بیان اینکه کتابخانه های می بایست مکان امنی برای عموم مردم باشد افزود: فراهم آوری امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی در کتابخانه ها برای همه اقشار مردم و از هر نوع سلیقه ای باید در دستور کار دست اندرکاران این مجموعه باشد.
مرتضی اکبری؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان نیز در جریان بازدید مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یکی از مهمترین برنامه های این مجموعه را تلاش برای افزایش فضای مطالعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان عنوان و از افزایش اعتبار عمرانی کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان نسبت به سال گذشته خبرداد.
گفتنی است شهرستان لاهیجان هم اکنون دارای ۶ باب کتابخانه عمومی نهادی و ۱باب کتابخانه عمومی مشارکتی است.