راه سوم: رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر اختصاص می یابد.

«محمدباقر نوبخت» روز دوشنبه در آیین امضای تفاهمنامه توسعه اشتغال روستایی در قالب طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی که با حضور «محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت: در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه، بر تولید و اشتغال برای تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی و ایجاد ۹۵۵ هزار شغل تاکید شده که در دستور کار است.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی از مطالعه امکان سنجی مالی و فنی برخوردار بوده و پشتوانه مطالعاتی خوبی دارد.
وی به مجوز مجلس برای برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال در مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: در طرح تولید پوشاک، در کنار آورده بخش خصوصی، از مجوز استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیز استفاده می شود.
نوبخت با یادآوری اینکه دولت از ابتدای امسال سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از فروش نفت را به ۳۰ درصد افزایش داده است، گفت: بخشی از اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی از محل منابع ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی تامین می شود.
وی به توصیه رئیس جمهوری مبنی بر کاهش هزینه های جاری دولت و اختصاص آن به تولید، توسعه و عمران کشور، خطاب به وزیر صنعت اظهار داشت: از آنجا که با محدودیت منابع مواجه هستیم باید اولویت بندی کرده و اعتبارات را برای تولید و اشتغال تخصیص دهیم.
نوبخت گفت که به زودی در نشستی با رسانه ها دستاوردهای مهم دولت را بازگو خواهد کرد.
به گزارش ایرنا و به گفته علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، با اجرای طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی برای ۵۴۸۰ نفر در مناطق روستایی استان های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و همدان شغل ایجاد می شود.
بخشی از منابع مورد نیاز اجرای این طرح از محل آورده بخش خصوصی و بخشی با تسهیلات بانکی از سوی بانک کشاورزی تامین خواهد شد اما سود تسهیلات بانکی پرداختی در این طرح با نرخ ۹ درصد محاسبه می شود.