راه سوم: دکتر حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتخاب نصرتی به عنوان شهردار رشت گفت: با وجود این همه نیروی بومی متخصص در رشت انتخاب یک نیروی غیر بومی از جایی که هیچ سنخیتی از نظر فرهنگی با رشت ندارد هیچ جای توجیهی ندارد.
اقایان سعی میکنند با توجیهات من درآوردی خود را توجیه کنند.فقط زمانی که رای میخواهند شعار بومی گرایی و ژست مردم دوستی میگیرند اما وقتی که پای عمل میرسد این لابی ها و منافع است که شاخص برخی افراد است.
اقای نصرتی یک سال طول میکشد تا خیابان های رشت را بشناسد چه برسد به اینکه بداند مردم رشت با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند.
وی در بخش دیگری از اظهارات خویش با اشاره به حضور شکریه در شورای شهر و شبهات موجود در این زمینه گفت:
حضور ایشان در شورا با نص صریح قانون منافات دارد و من این نکته را به فرماندار رشت و استاندار چند بار تذکر داده ام.از نظر من تمامی تصمیماتی که با حضور ایشان درشورا گرفته می شود مشکل حقوقی دارد.
فرماندار رشت با توجه به عدم استعفای ایشان اصلا نباید برای وی اعتبارنامه ای صادر می کرد.تخلف صورت گرفته و ایشان باید در اسرع وقت سلب عضویت شوند.و من به عنوان نماینده مردم رشت این را از صراحتا از وزارت کشور و شخص وزیر پیگیری میکنم.اینکه ارتباطات سبب جلوگیری از اجرای قانون شود به هیچ عنوان زیبنده دولت نیست.
دکتر حسنی همچنین با اشاره به اظهارات آیت الله قربانی در خصوص انتخاب افراد غیر بومی در نماز جمعه روز گذشته گفت: من از شجاعت و صراحت ایشان کمال تشکر را دارم.ایشان حقایقی را برای مردم بازگو کرد که بسیاری جرات بیان آن را ندارند.شورای شهر موظف است که وقتی با بزرگان استان مشورت میکند حرفها و نصایح ان ها را بپذیرد نه اینکه تنها در اقدامات نمایشی خود را نصیحت پذیر نشان دهد و سپس بر خلاف توصیه هاعمل کند.