راه سوم
این فعال سیاسی با اشاره به نشست اخیر مجمع نمایندگلان گیلان با سخنگوی دولت به منظور تعیین استاندار برای این استان،ادامه داد:محمد باقر نوبخت حقیقی در این جلسه از نمایندگان مردم در خانه ملت درخواست کرد سه گزینه برای تصدی پست نماینده عالی دولت در استان معرفی بکنند ولی نمایندگان نتوانستند به جمع بندی برسند.
 

راه سوم: قائم مقام شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گیلان، از ۸ نفر متمایل به تصدی پست استانداری این استان که اکثریت آنان جزو نیروهای بومی هستند رونمائی کرد و مدعی شد:«گزینه تصدی استانداری گیلان تا امروز و یا فردا نهایی و معرفی می شود».

این فعال سیاسی با اشاره به نشست اخیر مجمع نمایندگلان گیلان با سخنگوی دولت به منظور تعیین استاندار برای این استان،ادامه داد:محمد باقر نوبخت حقیقی در این جلسه از نمایندگان مردم در خانه ملت  درخواست کرد سه گزینه برای تصدی پست نماینده عالی دولت در استان معرفی بکنند ولی نمایندگان نتوانستند به جمع بندی برسند.

دبیر مجمع نیروهای خط امام گیلان،بیان کرد:تعدادی از شخصیت های اصلاح طلب ساکن در پایتخت با برگزاری نشست هایی به جمع بندی رسیده اند و گزینه های آنان برای تصدی پست استانداری گیلان:«سید احمد حسینی،هادی حق شناس و قاسم رمضان پور نرگسی»است.

🔽سید احمد حسینی

به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان گیلان در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ منصوب شد.

گفتنی است سید احمد حسینی معاون سیاسی، امنیتی استانداری گیلان در دولت اصلاحات و رئیس اسبق شورای ائتلاف اصلاح طلبان گیلان بود.

🔼دکتر هادی حق شناس

نماینده سابق مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز دیگر گزینه جدی استانداری گیلان است.

او کارشناسی برق را از دانشگاه علم و صنعت تهران اخذ نموده و وارد سازمان بنادر شد. مدیرکلی بنادر و دریانوردی مازندران، خوزستان، گیلان، عضو هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی بندرانزلی، نمایندگی مردم بندر انزلی در دورهه فتم مجلس شورای اسلامی، معاونت سازمان بنادر و دریانوردی تنها گوشه ای از سوابق اجرایی وی می‌باشد. ناگفته نماد که حق شناس از اعضای فعال ستاد انتخاباتی روحانی در استان گیلان بود و نقش ارزنده ای در دفاع از دولت ایفا کرد.

🔼قاسم رمضانپور نرگسی

در دوره چهارم و پنجم نمایندگی مردم رشت را در مجلس شورای اسلامی عهده دار بود.

وی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری ابتدا ریاست ستاد دکتر عارف و سپس یکی از مسئولین ستاد دکتر روحانی در استان گیلان را برعهده داشته است و هم اکنون اصلی ترین گزینه تصدی پست استانداری کرمانشاه است.

رمضانپور در حال حاضر در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران مشغول بکار میباشد و از اعضای هیئت علمی این سازمان و دانشگاه تهران نیز بوده است.

رمضانپور سابقه چند دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی و معاونت یکی از وزارتخانه های مهم کشور را در کارنامه خود داشته و از مدیران اجرایی توانمند و محبوب گیلان محسوب میشوند.

راستی،متذکر شد:طبق اخبار دریافتی سخنگوی دولت بر روی سه گزینه به جمع بندی رسیده که:«عبدالغفار شجاع،محمد علی محمدی ملاسرائی و محمد ولی روزبهان»است.

🔼عبدلغفار شجاع

عبدالغفار شجاع اصالتاً گیلانی بوده و ریاست ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام حسن روحانی در استان گیلان را در انتخابات ۹۲ به‌عهده داشت.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت نکا چوب ساری، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ گیلان، نماینده مردم بندرانزلی و رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان چای کشور به‌مدت یک سال، دبیر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور به‌مدت چهار سال و عضو هیئت مرکزی جامعه جنگلبانی کشور از جمله سوابق شجاع است.

🔼محمدعلی محمدی

محمدعلی (کیوان) محمدی متولد رشت، دانشجوی دكتری انسان‌شناسیو دارای مدرک کارشناسی ارشد مردم‌شناسی از دانشگاه تهران و کارشناسی علوم اجتماعی (پژوهشگری) از دانشگاه تبریز است.
وی که عضو هیأت علمی و مربی گروه علوم اجتماعی دانشگاه گیلاناست، سابقه مدیرکلی امور اجتماعی و انتخابات استانداری گیلان و مدیرکلی سیاسی و انتظامی استانداری هرمزگان را در کارنامه سوابق اجرایی خود دارد.
محمدی همچنین دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان است و در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، قائم‌مقام ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در استان گیلان بوده است. وی در حال حاضر رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان است.

🔼محمدولی روزبهان

 به عنوان رئیس سازمان چای منصوب شده، سابقه مدیرکل حوزه استاندار گیلان، ‌مدیرکلی خدمات پژوهش سازمان چای کشور، ریاست جهاددانشگاهی استان گیلان، ریاست دانشکده علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت را دارد. وی هم اکنون عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی استان گیلان است.

http://etedaleshomal.ir/wp-content/uploads/2017/09/1444.jpg
وی دو تن از دیگر گزینه های تصدی پست استانداری گیلان را «مصطفی سالاری» و «احمد دنیا مالی»معرفی و اذعان کرد:«باید منتظر ماند و مشاهده کرد رایزنی کدام گزینه های برای تصدی این سمت بیشتر و موفق تر می باشد و فکر می کنم تا امروز و یا فردا استاندار جدید معرفی بشود.

🔼مصطفی سالاری

مصطفی سالاری جوان ترین استاندار دولت یازدهم است که در سال ۹۲ جایگزین فریدون حسنوند شد. او اصالتا دشتسانی است و همکاری نزدیکی با بیژن زنگنه وزیر نفت دارد. سالاری که در جریان انتخابات دوره قبل از اعضای ستاد مرکزی انتخاباتی روحانی و مسئول هماهنگ کننده ستادهای انتخاباتی در مناطق جنوب کشور بود، تحصیلات خود را در رشته حقوق و علم سیاسی به پایان برده و دکتری مدیریت اجرایی را از دانشگاه بوردو فرانسه گرفته است.  سالاری ۴۱ ساله در سال ۸۱ جذب وزارت نفت شد و مسئولیت‌های متعددی در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به عهده داشت. در فاصله سال های ۸۴ تا ۸۷ و در دوران مدیرعاملی مهدی کرباسیان و سید عبدالجلیل رضوی قائم مقام پارس جنوبی بود. در سال ۹۲ با روی کار آمدن دولت روحانی استاندار بوشهر و همزمان با حکم زنگنه، عضو کارگروه تدوین الگوی جدید قراردادهای نفتی ایران شد. او سابقه ریاست پژوهشکده حقوق و توسعه پایدار مؤسسه مطالعاتی بین‌المللی وزارت نفت را نیز در کارنامه دارد.

🔼احمد دنیامالی زاده انزلی

عضو شورای شهر تهران در دوره گذشته بود که از لیست اصلاح طلبان وارد شورا شد اما در انتخاب شهردار بین محسن هاشمی و قالیباف به کاندیدای اصولگرایان رای داد و تا پایان عمر شورای چهارم از نزدیکان به قالیباف باقی ماند.

راستی،در تبیین شاخص ها برای انتصاب استاندار گیلان برای فعالیت در دولت دوازدهم،تاکید کرد:«نماینده عالی دولت در استان باید بومیدارای مدیریت قوی،به دیدگاه اصلاح طلبانه نزدیک و انسانی پاک دست بوده و اهل رانت خواری نباشد و به قول های خویش عمل بکند.

مطالب مرتبط