راه سوم: هادی نوری در جریان بازدید از کتابخانه های عمومی شهرستان شفت یکی از مهمترین مشکلات شهرستان شفت در حوزه سرانه مطالعه را فقدان کتابخانه عمومی مستقل در فضای شهری شهر شفت عنوان کرد.

به گزارش راه سوم به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، هادی نوری صبح امروز پنجشنبه(۲۳شهریور) و در بازدید از کتابخانه های عمومی شهید چمران شفت، آیت الله حکیم احمدسرگوراب و امام علی(ع) روستای کلاشم که با همراهی زینب عزیز پور؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و نیز کارشناسان ستادی صورت پذیرفت از نزدیک در جریان اقدامات و فعالیت های کتابداران قرار گرفت.

آسایش مراجعین مهمترین اولویت ماست

نوری در این بازدید یکی از مهمترین برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان تا پایان سال جاری را رفع مشکلات گرمایشی کتابخانه های استان برشمرد و با بیان اینکه در بازدید های حضوری کلیه مشکلات و نیازمندیهای این مجموعه بررسی می شود خاطرنشان کرد: رفع نیاز کتابخانه ها برای حضور و آسایش مراجعین کتابخانه ها مهمترین اولویت ماست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین به پرداخت کامل سهم نیم درصدی کتابخانه عمومی آیت الله حکیم احمدسرگوراب نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به دغدغه شهرداری احمدسرگوراب در حمایت از کتابخانه عمومی، اولویت اداره کل کتابخانه های عممی استان در شهرستان شفت، رسیدگی به وضعیت این کتابخانه خواهد بود.
هادی نوری همچنین بار دیگر با قدردانی از حمایت شهردارانی که ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از اولویت های اصلی ایشان در شهرهای مختلف استان است بر ضرورت تعامل سازنده با ایشان و رفع مشکلات کتابخانه در این شهرها تاکید کرد. نوری در ادامه به وضعیت حال حاضر کتابخانه های عمومی شفت نیز اشاره و مشکل جانمایی صحیح تنها کتابخانه شهر شفت را یادآور شد و گفت: شهر شفت از فقدان کتابخانه عمومی مستقل در فضای شهرس رنج می برد.
وی ایجاد کتابخانه عمومی مستقل و در فضای مناسب شهری را از مهمترین خواسته های خود از مسئولین شهرستان شفت در جلسه آتی انجمن این شهرستان عنوان کرد. گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در حاشیه دیدار با کتابداران شهرستان شفت از مکان سومین کتابخانه عمومی تخصصی کودکان کشور در شهر احمدسرگوراب نیز بازدید کرد.