پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 1 June , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ - 10 شوال 1441
شناسه خبر : 23670
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸ | ارسال توسط :

نوری: وجود شخصیتی فرهنگی و علمی در راس امور بودجه استان فرصتی مغتنم برای پیشبرد اهداف فرهنگی است

راه سوم: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان به همراه معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ، مشاور فنی سازمان و  مدیر کل کتابخانه های استان از پروژه نیمه تمام کتابخانه مرکزی و کتابخانه های شهر رشت بازدید بعمل آورد. به گزارش  راه سوم به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گیلان ،در […]

نوری: وجود شخصیتی فرهنگی و علمی در راس امور بودجه استان فرصتی مغتنم برای پیشبرد اهداف فرهنگی است

راه سوم: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان به همراه معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ، مشاور فنی سازمان و  مدیر کل کتابخانه های استان از پروژه نیمه تمام کتابخانه مرکزی و کتابخانه های شهر رشت بازدید بعمل آورد.

به گزارش  راه سوم به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گیلان ،در این دیدار که روز یکشنبه۱۶مهر و با حضور معاونین توسعه کتابخانه ها، اداری و مالی و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان و نیز سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی استان و نیز کتابخانه مرکزی شهر رشت صورت پذیرفت ضمن بررسی آخرین وضعیت این کتابخانه ها در خصوص اختصاص اعتبارات عمرانی جهت اتمام پروژه های در دست اقدام تبادل نظر شد.

 

سعی خواهیم کرد این پروژه مهم فرهنگی استان در مدت کوتاهی تکمیل و به گیلانیان کتابخوان اهدا شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در این دیدار جایگاه کتاب و کتابخوانی در بین گیلانیان را یادآور شد و با بیان اینکه برای جذب مردم به سمت و سوی کتابخوانی نیازمند اقدامات خلاقانه ای در حوزه ترویج خواندن هستیم، داشتن کتابخانه هایی با ویژگی های معماری متناسب با فضای شهری را از الزامات این حوزه برشمرد.

کیوان محمّدی اضافه کرد: از لحظه پذیرش مسئولیت در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همواره دغدغه فعالیت های فرهنگی را داشتم و برنامه های بسیاری در این حوزه در ذهن خود دارم. محمدی با بیان اینکه قرار بر این بود پروژه کتابخانه مرکزی شهر رشت در دولت یازدهم به اتمام برسد، بروز مشکلات مالی را در عدم تحقق این وعده را از مهمترین دلایل عدم تکمیل این پروژه فرهنگی برشمرد.رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان همچنین خاطرنشان کرد با برنامه ریزی منسجم و پیگیری های مکرر اداره کل کتابخانه های عمومی استان سعی خواهیم کرد این پروژه مهم فرهنگی استان در مدت کوتاهی تکمیل و به گیلانیان کتابخوان اهدا شود.

وی در ادامه ایجاد تندیس مشاهیر بزرگ گیلانی در یکی از خیابان های شهر رشت، ایجاد کتابخانه های تخصصی برای حضور محققین و استفاده از تجربیات کشورهای موفق در این زمینه را در این حوزه مهم ارزیابی کرد.

 

وجود شخصیتی فرهنگی و علمی در راس امور بودجه استان فرصتی مغتنم برای پیشبرد اهداف فرهنگی است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست با ابرار خرسندی از وجود شخصیتی فرهنگی و علمی در راس امور بودجه استان آن را فرصتی مغتنم برای پیشبرد اهداف فرهنگی در استان دانست و بر ضرورت استفاده از این فرصت تاکید کرد.

هادی نوری یکی از مهمترین اهداف کتابخانه های عمومی در حال حاضر را گسترش سخت افزاری امکانات نظیر سرانه فضای مطالعه در استان برشمرد و با بیان اینکه امروز به ازای هر۱۰۰نفر تنها۸۰سانتی متر فضای مطالعه برای رشتوندان موجود است ضرورت تکمیل پروژه درحال احداث کتابخانه مرکزی رشت را خاطرنشان کرد.

وی اضافه کرد: در صورت تکمیل این کتابخانه عمومی سرانه فضای مطالعه در استان با رشد چشمگیری به میزان۱مترو۷۰سانتی متر خواهد رسید. وی همچنین با اشاره به وجود۱۰۷باب کتابخانه عمومی در استان گیلان تزریق منابع مالی پایدار برای رفع نیازها و ارائه خدمات مناسب به مراجعین را از اصلی ترین دغدغه های آنها برشمرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه به فعالیت های جنبی گستره کتابخانه های عمومی در کنار وظیفه ذاتی خود یعنی امانت کتاب نیز اشاره کرد و گفت: کتابخانه های عمومی امروز  با ایجاد بخش های مختلف نظیر بخش مستقل کودک و نوجوان، کافی نت و انجام فعالیت های فرهنگی به صورت جدی فرهنگ مطالعه و خواندن را در بین همه اقشار جامعه ترویج می کنند. هادی نوری جلب و جذب والدین و فرزندان به کتابخانه ها را از اصلی ترین اهداف این نهاد برشمرد.

 

گفتنی است پس از این دیدار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و معاونین و مسئولین دو دستگاه از پروژه کتابخانه مرکزی شهر رشت و کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت و بخش ویژه گویا و بریل این کتابخانه بازدید و ضمن گفتگو با مسئولین این کتابخانه ها از نزدیک در جریان پیشرفت و فعالیت این کتابخانه ها قرار گرفت.

IMG_20171009_120722

IMG_20171009_120638

IMG_20171009_120719

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.