پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 2 June , 2020
امروز : سه شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹ - 11 شوال 1441
شناسه خبر : 24116
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶ | ارسال توسط :

با تهیه سند آمایش سرزمینی می‌توان منسجم‌تر برای توسعه استان کار کرد

راه سوم: استاندار گیلان در نشست کارگروه تخصصی آمایش سرزمینی با بیان اینکه با تهیه سند آمایش سرزمینی می‌توان در ادامه کار منسجم‌تر برای توسعه استان کار کرد افزود : تا زمان تهیه آمایش سرزمینی استان از مسیر توسعه باز نخواهیم ماند . به گزارش راه سوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ […]

با تهیه سند آمایش سرزمینی می‌توان منسجم‌تر برای توسعه استان کار کرد

راه سوم: استاندار گیلان در نشست کارگروه تخصصی آمایش سرزمینی با بیان اینکه با تهیه سند آمایش سرزمینی می‌توان در ادامه کار منسجم‌تر برای توسعه استان کار کرد افزود : تا زمان تهیه آمایش سرزمینی استان از مسیر توسعه باز نخواهیم ماند .

به گزارش راه سوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که در دفتر کار استاندار تشکیل گردید اقدامات صورت پذیرفته ۳ ماهه در راستای تهیه آمایش سرزمینی استان را ارزشمند توصیف کرد و افزود: به هر میزان دستگاه‌ها اطلاعات دقیق‌تری را در جهت تدوین آمایش سرزمینی استان ارائه دهند قطعاً تحلیل‌های بهتری در بخش‌های مختلف صورت خواهد پذیرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان ارائه تلفیق برنامه‌های راهبردی درخواستی از سوی دستگاه‌ها در شورای برنامه ریزی را در حقیقت نوعی آمایش دانست که وضعیت استان در بخش‌های مختلف را تبیین خواهد کرد و افزود: آمایش سرزمینی ، تعارض بین سند بخشی را استخراج و راهکار ارائه خواهد داد.

دکتر سالاری بر ضرورت همراهی دستگاه‌ها در تدوین سند آمایش تأکید و با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت‌ها در جهت تهیه این سند بهره گیریم  افزود: مسئولین امر از هم اکنون باید در بحث تلفیق این برنامه‌ها آماده باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه با بیان اینکه باید با دید آینده پژوهی و سناریو نگاری دریابیم که در مسیر توسعه استان چه راهی را طی و احتمالات را استحصال کنیم افزود: پس از تحلیل وضع موجود ، سناریو نگاری و در نظر گرفتن احتمالات باید احتمال قوی را انتخاب و طراحی و ترسیم فعالیت‌ها را جهت‌دهی کنیم.

استاندار گیلان راهبرد را مأموریت فعلی در تهیه آمایش سرزمینی استان دانست و افزود: بعد از آن باید در سطح کلان جهت دهی‌ها هماهنگ شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه با تهیه سند آمایش سرزمینی می‌توانیم در ادامه کار منسجم‌تر از وضع موجود کار کنیم افزود: باید کارگروهی با ساختار مطالعات راهبردی یکسان شکل گرفته تا موضوعات بخشی در آنجا بررسی و هماهنگی های لازم صورت گیرد .

استاندار گیلان با بیان اینکه در صورت نیاز نقشه برداری هوایی در استان نیزباید شکل گیرد افزود: تهیه نقشه هوایی موجب خواهد شد تا تمامی اصلاحات برروی نقشه واحد ثبت ، تبادل اطلاعات راحت‌تر و  مطالعات آمایش سرزمینی نیز برروی آن انجام گیرد.

دکتر سالاری افزود: باید نحوه بهره‌گیری از نخبگان جامعه را ساماندهی و از این ظرفیت بهره گیریم.

وی با بیان اینکه تا زمان تهیه آمایش سرزمینی استان از مسیر توسعه باز نخواهیم ماند افزود: کارهای توسعه ای استان را برمبنای سند توسعه ادامه خواهیم داد.

نماینده عالی دولت در گیلان با ابراز خرسندی از مشارکت خوب شکل گرفته در تهیه آمایش سرزمینی آن را امیدوار کننده دانست .

پیش از سخنان استاندار ، مجری طرح سند آمایش سرزمینی استان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در جهت تهیه این سند را ارائه داد.

در ادامه این نشست هر یک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم در هر بخش اتخاذ شد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.