پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 1 June , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ - 10 شوال 1441
شناسه خبر : 24195
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵ | ارسال توسط :

وقتی شکاف میان شورا عمیق تر می شود !

راه سوم: از ابتدا هم قابل پیش بینی بود که خلاصه یک جا این موضوع باعث حساسیت و جنجال خواهد گشت! مدتی بود که مصاحبه ها و گفتگوهای رئیس شورای شهر فومن با جراید و رسانه های مختلف بگونه ای تنظیم و بازتاب داده می شد که در آنها اعضاء دیگر شورای شهر یا تحت […]

وقتی شکاف میان شورا عمیق تر می شود !

راه سوم: از ابتدا هم قابل پیش بینی بود که خلاصه یک جا این موضوع باعث حساسیت و جنجال خواهد گشت! مدتی بود که مصاحبه ها و گفتگوهای رئیس شورای شهر فومن با جراید و رسانه های مختلف بگونه ای تنظیم و بازتاب داده می شد که در آنها اعضاء دیگر شورای شهر یا تحت الشعاع و در سایه عملیات او قرار می گرفتند و یا اینکه به شکلی از انحاء با طرح شائبه هایی از سوی افکار عمومی به چالش و زیر سوال فرو می رفتند!ّ موضوعی که در این ارتباط بهانه مورد نظر را در جلسه سیزدهم شورای شهر فومن فراهم نمود و باعث ایجاد مشاجره و جدال کلامی شد، مصاحبه ای بود که ظاهراّ طی آن از قول احمدزاده مطرح شده بود که اعضای شورا پیشنهاد او را جهت اعطای قطعه زمینی به آقای پرسته قهرمان کشتی ساحلی جهان جهت تقدیر از ایشان را نپذیرفته اند.
در آغاز نورالدین نعمتی عضو شورا به شکلی ضمنی و غیر مستقیم احمدزاده را در این رابطه مورد خطاب قرار داد اما وقتی نوبت به نطق جلیل سندی عضو سندیکایی شورا رسید وی صریح و رک رو به رئیس شورای شهر گلایه کرد که : طرح غیر واقعی موضوعات شورا در مصاحبه های انجام ‌گرفته به شکلی است که ما را نزد مردم زیر سوال می برد…تا کنون نخواستم زاویه بگیرم…ما نماینده یک شخص نیستیم( افتخاری )، ما نماینده کل مردم شهر هستیم…”ما شدیم آدم بد داستان و…”انعکاس مسائل شورای شهر طوری است که همه چیز به نام احمدزاده تمام می شود، در صورتیکه کار شورا انفرادی نیست، کار شورا جمعی است.
در این لحظه احمدزاده با حرارت و به تندی از خودش دفاع نمود و تاکید کرد که نیازی به خودشیرینی و مطرح کردن خود در مجامع بیرونی ندارد. وی به انها گوشزد کرد که دارند به او تهمت می زنند!
نورالدین نعمتی اما با به دست گرفتن دوباره رشته کلام، کنایه آمیز گفت: بازتاب خبرهای شورا در رسانه ها جهت دار می باشد… کارها باید بر طبق روال و قانونمند پیش برود…حاضر نیستم خوشآمد دیگران در هیچ مجلسی حاضر شوم…آقای احمدزاده هم اگر در جایی مشترکا با “نماینده شهر فومن آقای افتخاری” حضور می یابد، این حضور با عنوان حقوقی رئیس شورا نیست بلکه بعنوان یک شهروند، طرفدار یا اسپانسر می تواند، باشد! نعمتی همچنین با اشاره به موضوع جلسه ناموفق با بازاریان که توسط احمدزاده در دفتر نماینده شهرستان منظور شده بود، یادآور گشت که تمام مصوبات باید در صحن شورا به تصویب برسد و انجام هرگونه عمل و برنامه ای غیر از این، غیر قانونی است. بعد هم افزود این اشتباه شما است که می خواهید به این شکل با آقای افتخاری جلسه بگذارید…ما حافظ منافع و مصالح مردم هستیم‌!

رئیس شورای شهر که بوضوح ناراحت شده بود در پاسخ به این شبهات گفت: بنده کمبود شخصیت ندارم که بدنبال به به دیگران باشم، می خواهند خرابم کنند…این آقای افتخاری است که با من کار دارند. بعد هم وقتی جهت روشن شدن ابهامات از علیدوست سخنگوی شورای شهر در باره نظری که ایشان راجع به مکان جلسه با بازاریان پیشنهاد داده بود، پرسید، معلوم گشت که عضو شورای شهر(علیدوست) خود، دفتر نماینده را بر صحن شورای شهر ترجیح داده بودند! فکرش را بکنید!

اینطور اگر پیش برود شکاف موجود در شورای شهر فومن بتدریج عمیق تر خواهد شد و به این صورت مورد خاص میری نرگسی در شورای پنجم تکرار خواهد گشت. رویکرد رابین هودی فقط به استهلاک انرژی شورا منجر می شود. نباید تسخیر شهرداری به رقابت پنهان میان متولیان ارشد سیاسی شهرستان مبدل گردد! سخنان منتقدان، دفاع احمدزاده و نوع جهت دار بازتاب مصاحبه هایش اینطور در اذهان تداعی می شود که گویی جریانی با پنهان شدن در پشت سر رئیس شورای شهر در پی پیشبرد اهداف و منافع خود می باشد!

حاشیه های جلسه سیزدهم شورای شهر فومن بگونه ای بود که درخواست رسمی استعفاء غلام نیا از عضویت در شورا که می بایست بعد از این بر کرسی شهرداری تکیه نماید، به فراموشی سپرده شد و تازه بعد از اعلام ختم جلسه بود که این قاعده اتفاق افتاد!

پس از پایان جلسه هم بحث به ستادهای جدیدالتاسیس کذایی با عناوینی چون ستاد جوانان که در معیت و مقرهای فرمانداری و دفتر نمایندگی برگزار گشت، کشیده شد. یعنی از این بازی بزرگان و سیاهی لشگر و دفتر و دستک های ترتیب داده شده بخاری هم بسوی آسمان شهر بلند خواهد شد؟!

اکبر نوری

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.