پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞

تأملی درباب نشست نوبخت با خبرنگاران گیلان

Monday, 19 August , 2019
امروز : دوشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۸ - 18 ذو الحجة 1440
شناسه خبر : 24366
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴ | ارسال توسط :

مدیران باید خود را در معرض مردم قرار دهند

یک بانو سرپرست اداره کتابخانه های عمومي آستارا شد؛ راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه معارفه سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا از این شهر بعنوان پیشانی فرهنگی ایران اسلامی یاد کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه معارفه سرپرست اداره کتابخانه های عمومی […]

مدیران باید خود را در معرض مردم قرار دهند

یک بانو سرپرست اداره کتابخانه های عمومي آستارا شد؛

راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه معارفه سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا از این شهر بعنوان پیشانی فرهنگی ایران اسلامی یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه معارفه سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا امروز دوشنبه(۸آبان) و با حضور هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، یونس رنجکش؛ فرماندار شهرستان آستارا، قاسم خسروی؛ رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، مسئولین ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان در دفتر فرماندار استارا برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست ضمن اشاره به ویژگیهای فرهنگی شهرستان آستارا، از این شهر بعنوان شهر اولین ها و نیز پیشانی فرهنگی استان یاد کرد و افزود: آستارا با برخورداری از ظرفیت های فرهنگی و وجود علاقمندان کتاب و کتابخوانی خواستگاه نخستین کتابخانه عمومی در ایران و نیز چهره های فرهنگی بسیاری بوده است.

هادی نوری برخورداری از نگاه خاص در حوزه فرهنگی در این شهرستان را یکی از نیازهای مسئولین عنوان و خاطرنشان کرد: داشتن نگاه فرهنگی مدیران سیاسی نقش مهمی در تحولات اجتماعی دارد و می‌تواند در زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سطح کمی و کیفی کتابخانه ها موثر باشد.

نوری اضافه کرد: کتابخانه‌های عمومی در شهرستان آستارا همواره از جایگاه بسیار خوبی در میان مردم برخوردار بوده و استقبال مردم از کتابخانه ها نشاندهنده این موضوع می باشد. وی  به رتبه مناسب کتابخانه های عمومی این شهرستان در شاخص های مختلف مطالعه نیز اشاره کرد و گفت: اقدامات ارزنده آقای خسروی، رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در دوران مسئولیت در این مجموعه موجب ارتقاء جایگاه کتابخانه ها در استان شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با قدردانی از نگاه ویژه فرماندار شهرستان آستارا نسبت به مقولات فرهنگی از جمله مجموعه کتابخانه های عمومی خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت فرماندار و سایر مسئولین این شهرستان و خلاقیت مدیریت جدید شاهد تحولات اساسی در کتابخانه های استارا باشیم.

رنجکش: پویایی کتابخانه های عمومی شهرستان یک الزام و نیاز جامعه است

فرماندار شهرستان آستارا نیز در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان به سابقه تاریخی، فرهنگی شهرستان آستارا اشاره و علاقه‌مندی مردم آستارا به مطالعه و برخورداری از سطح سواد بالا را موجب انتظارات بحق ایشان در این حوزه دانست.

یونس رنجکش اظهار داشت: مدیریت مجموعه کتابخانه های عمومی در شهرستان باید با برنامه ریزی جامع در زمینه نیازسنجی و تامین امکانات و اجرای برنامه های متنوع بسترهای پاسخگویی به مطالبات عمومی را در حوزه کتابخانه برطرف کند.

 وی ادامه داد: مسئولیت ماندگارنیست آنچه مهم است خدماتی است که انجام می‌دهیم و می‌تواند در ذهن ها ماندگار باقی بماند در چرخه سیستم مدیریتی جابجایی مدیران امری عادی است چون اگر قرار بود مسئولیت های  اجرایی دائمی باشد به دیگران نمی رسید.

وی ضمن تشکر از خدمات رئیس قبلی کتابخانه‌های عمومی آستارا از مدیریت جدید خواستار ایجاد تحول و نوآوری بر اساس نیاز شهرستان در راستای توسعه و ارتقای سطح کمی و کیفی کتابخانه های عمومی آستارا شد.

خسروی: تمام تلاش من و همکاران جلوگیری از رخوت و سکون کتابخانه ها و نیز پویایی مجموعه بود

گفتنی است قاسم خسروی نیز در این نشست گفت: بسیار خوشحالم در مدت حضورم در مسئولیت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا جایگاه شهرستان در شاخصهای مختلف مطالعه در استان بهبود و با رشد چشمگیری همراه بود. وی اضافه کرد: تمامی تلاش من و همکاران پرتلاشم در این مدت جلوگیری از رخوت و سکون در مجموعه و پویایی و نشاط کتابخانه ها و رضایت اعضا و دوستداران کتاب بود.

در پایان این جلسه ضمن تقدیر از تلاشهای قاسم خسروی در طول مدت مسئولیت  بر مجموعه کتابخانه های شهرستان استارا، آرزو عباس زاده به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان معارفه شد.

گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان پس از این جلسه با حضور در کتابخانه های عمومی شهید داوود نشاطی و پیامبر اعظم(ص) آستارا با کتابداران این کتابخانه های عمومی دیدار و گفتگو کرد.

هادی نوری همچنین پس از این دیدار و بصورت سرزده از کتابخانه عمومی ۱۷شهریور تالش نیز بازدید و ضمن گفتگو با کتابداران و اعضای این کتابخانه از نزدیک نتایج دور اول بازدید خود از این کتابخانه را بررسی کرد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.