پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 23 October , 2019
امروز : چهارشنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۸ - 24 صفر 1441
اخبار ویژه »
شناسه خبر : 24510
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸ | ارسال توسط :

“خزانه خالی…برنامه های بلندپروازانه !”

اختصاصی راه سوم/ اکبر نوری: به رغم استعفاء رسمی و مکتوب غلام نیا از شورای شهر، باز هم جلسه شورا با حضور چهار عضو و در غیاب عضو پنجم تشکیل یافت. غلام نیا عملاً در این روزها نقش دوگانه شهردار_شورا را ایفا می کند! شهردار فومن در جلسه شورای شهر فومن بر اولویت بندی مشکلات و […]

“خزانه خالی…برنامه های بلندپروازانه !”

اختصاصی راه سوم/ اکبر نوری: به رغم استعفاء رسمی و مکتوب غلام نیا از شورای شهر، باز هم جلسه شورا با حضور چهار عضو و در غیاب عضو پنجم تشکیل یافت. غلام نیا عملاً در این روزها نقش دوگانه شهردار_شورا را ایفا می کند!

شهردار فومن در جلسه شورای شهر فومن بر اولویت بندی مشکلات و برنامه های عمرانی خود تاکید کرد. وی عنوان کرد که فعلا تمام تمرکزش را بر روی حل معضل سد معبر و ساماندهی دستفروشان و آسفالت نهاده است.

موضوع جالب توجه در این جلسه اما گفتگوی حقوقی نعمتی و علیدوست دو عضو حقوقدان شورای شهر فومن به بهانه زمین مربوط به آقای ایرج سندی بود. نعمتی در این رابطه بر تاکیدات قانونی و منع و محدودیت های شورا اشاره داشت و علیدوست بنوعی در پی یافتن راه حلی جهت خروج از مشکلات قانونی و بقول خودش “روغن کاری” چرخ های آن بود. جلیل سندی دیگر عضو شورای شهر هم در این موضوع “خاص” اعلام کرد که تابع قانون می باشد!

در مورد اهمیت قانون گفته شده است که قانون بد بهتر از بی قانونی است. اما باید تصریح نمود به شرط اجرا و استمرار!
از طرفی باید حساب قانون گریزی و فرهنگ نازل هنجارپذیری را بعنوان مشکلی دیرینه از سوی اجتماع انتظار داشت. ترک عادت، آن هم در واحد اجتماعی کار آسانی نیست.

جلیل سندی پیش از جلسه هم دغدغه تداوم برنامه ها و اعمال قانون را به صورت خودمانی به شهردار انتقال داد. وی نگران آن بود که برنامه های شهردار با ناهماهنگی و اهمال در بخش هایی از شهر همراه گردد.
بنظر می رسید وی هم به مانند رئیس شورای شهر نگران دور تند برنامه های اتخاذ شده و احتمال توقف آن می باشد!

شاید این نگرانی ها چندان هم بی ربط و بیراه نباشد! پشت لبخند های ژوکوند براحتی می توان دندان قروچه رقبا را به تماشا نشست! آنچه از بعضی نیروهای وابسته به قدرت و نیز محافل تشنه و ناکام، شنیده و احساس می شود انتظاری آمیخته با سکوتی معنادار در برابر سیاست های بلندپروازانه ی مجموعه شهرداری است که بعضاّ با القای ناامیدی و شکست این برنامه ها در فضاهای عمومی همراه است. نوعی پروپاگاند زیرکانه مبنی بر اینکه این برنامه ها به سرانجام نخواهد رسید و متولیان شهری به مانند گذشته، خسته شده امور را رها خواهند نمود. آنها در اتاق انتظار بسر می برند!

نقطه اتکای این تفکر وجود بحران و بنیان های ضعیف اقتصادی در کشور می باشد. نکته ای که علیدوست هم وقتی داشت به ضرورت وصول عوارض و مالیات ها اشاره می کرد، اظهار نمود؛”شهرداری ماهی ۴۰۰ هزینه دارد…خزانه خالی است و حقوق ها که باید پرداخت شود.”
بی توجهی به مسئله تامین پول و اعتبار و از سویی تکیه و غرّه صرف به مقوله مدیریت، می تواند پاشنه آشیل و پایان رویاهای شهردار جدید و شورای پنجم باشد.

از نکات قابل ذکر جلسه پانزدهم تلاش احمدزاده رئیس شورای شهر فومن در جهت نظم بخشیدن به نطق های پراکنده اعضا شورا بود و همچنین حضور پر رنگ و صاحبنظرانه دبیر شورای شهر فومن در طی تمام مباحث مطروحه که در نوع خود جالب می نمود!

اکبر نوری

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.