پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 16 October , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ - 17 صفر 1441
شناسه خبر : 24693
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳ | ارسال توسط :

۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

راه سوم: پیشرفت تکنولوژی به قدری سرعت خیره‌کننده‌ای دارد که نمی‌توان پیش‌بینی کرد در دو دهه آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد و آدم‌ها کمی از پیش‌بینی دقیق آینده عاجز هستند. اما بیل گیتس را می‌توان کمی از این قائده مستثنا دانست، چون که در سال ۱۹۹۹ او ۱۵ پیش‌بینی کرده که نسبتا رخ داده‌اند. […]

۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

راه سوم: پیشرفت تکنولوژی به قدری سرعت خیره‌کننده‌ای دارد که نمی‌توان پیش‌بینی کرد در دو دهه آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد و آدم‌ها کمی از پیش‌بینی دقیق آینده عاجز هستند. اما بیل گیتس را می‌توان کمی از این قائده مستثنا دانست، چون که در سال ۱۹۹۹ او ۱۵ پیش‌بینی کرده که نسبتا رخ داده‌اند.

به گزارش انتخاب، سال ۱۹۹۹ بیل گیتس کتابی با عنوان “Business @ the Speed of Thought” منتشر کرد که در مورد موفقیت در زمینه تجارت و تکنولوژی صحبت می‌کند و راه‌های ارتباطی این دو زمینه را با هم بیان می‌کند. در این کتاب بیل گیتس ۱۵ پیش‌بینی انجام می‌دهد که در آینده نزدیک رخ خواهند داد و بخشی از زندگی ما خواهند شد. جالب توجه است که این ۱۵ پیش‌بینی چقدر دقیق بوده‌اند و همه این پیش‌بینی‌ها روی داده‌اند.

۱ – سایت‌های مقایسه قیمت
پیش‌بینی گیتس: سرویس‌های در آینده خلق خواهند شد که به مردم این اجازه را می‌دهند که به صورت اتوماتیک قیمت محصولات مختلف را در سایت‌های مختلف مشاهده کرد و این‌طور دیگر نیاز نیست تا مردم مدام به فروشگاه‌های مختلف سر بزنند تا بهترین محصول را دست‌چین کنند.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: خیلی راحت می‌توان با یک سر زدن به گوگل به قیمت‌های مختلف رسید، خود گوگل اکثر فروشگاه‌های معتبر را برای شما لیست خواهد کرد و شما می‌توانید قیمت‌ها را مشاهده کنید. نسخه‌های وطنی هم زیاد شده‌اند و می‌توان بهترین قیمت‌ها را از طریق خرید آنلاین به راحتی پیدا کرد.


۲ – وسایل همراه هوشمند

پیش‌بینی گیتس: به زودی مردم دستگاه‌های کوچکی را خواهند داشت که در اولین قابلیت، آن‌ها را با دیگران به راحتی در ارتباط خواهد گذاشت و بعد از آن همچنین می‌توان همه جور کاری را روی این دستگاه‌ها انجام داد. می‌توان اخبار را دید، می‌توان وضعیت بلیط هواپیما و پروازی که رزرو شده را ببینید، از بازارهای معاملات آمار لحظه‌ای کسب کرد و اساسا همه کار را می‌توان در این دستگاه‌ها انجام داد.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: به صورت کلی گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند دقیقا همه این امور را انجام می‌دهند. شما به راحتی با در دست داشتن یک محصول کوچک به دنیا متصل هستید!

۳ – پرداخت آسان و آنلاین، دریافت اطلاعات سلامت از طریق وب
پیش‌بینی گیتس: ارتباطات راحت‌تر خواهد بود و می‌توان از طریق وب قبض‌ها را پرداخت کرد یا امور مالی را برنامه‌ریزی و مرتب کرد. همچنین مردم به راحتی قادر خواهند بود با دکترشان از طریق وب ارتباط برقرار کنند.

۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: تکنولوژی هنوز نتوانسته یک راه‌حل مناسب برای تغییر خدمات سلامت پیدا کند، اوبر به عنوان مثال توانست صنعت حمل و نقل را تغییر دهد اما خدمات سلامتی هنوز دستخوش تغییر فراوان نبوده است. به هر حال در این میان سایت‌ها و سرویس‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند یک دکتر خوب نسبت به مشخصات خود پیدا کنید یا حتی می‌توانید در برخی سرویس‌ها به عنوان ماهانه عضو شوید و به صورت آنلاین و با پشتیبانی داده‌ها نوعی تازه‌ای از خدمات سلامت را تجربه کنید.

در زمینه پرداخت آنلاین نیز بسیاری از سرویس‌ها مانند PayPal وجود دارند که اساسا همه نوع تجارتی را به یکدیگر از نظر مالی متصل می‌کنند.

۴ – دستیار‌های شخصی و اینترنت اشیا
پیش‌بینی گیتس: در آینده یک سری همراه شخصی به وجود خواهند آمد. این دستیارها از طریق تمامی دستگاه‌های شما به هم متصل خواهند شد و چه در خانه و درچه در دفتر کاراین امکان را خواهند داشت که اطلاعاتشان را منتقل کنند. این دستیارها ایمیل‌ها و اعلان‌های شما را چک خواهد کرد و اطلاعاتی که نیاز دارید را برایتان فراهم خواهد کرد. به عنوان مثال شما به او می‌گویید که چه غذایی می‌خواهید درست کنید و دستیارتان یک لیست خرید از مواد اولیه به شما خواهد داد تا در فروشگاه راحت باشید. ارتباط بین تمام دستگاه‌ها این امکان را خواهد داد که تمامی دستگاه‌های شما برنامه شما را داشته باشند و اطلاعاتتان همه جا در اشتراک باشد.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: دستیار صوتی Google به همین شکل است و نسبتا شروع کرده که در همین مسیر قدم بردارد. برخی دستگاه‌های هوشمند مانند Nest نیز وجود دارند که از عادات روزانه شما اطلاعات جمع می‌کنند و مثلا دمای خانه شما را تنظیم می‌کنند.

همچنین آمازون اکو و دیگر اسپیکرهای هوشمند نیز این امکان را فراهم کرده‌اند که در خانه و همه جا حضور ثابت داشته باشند و دقیقا قابلیت‌هایی مانند پیدا کردن دستیور تهیه غذا از ساده‌ترین امکاناتشان است.


۵ – نظارت آنلاین بر منزل

پیش‌بینی گیتس: شما قادر خواهید بود تا به صورت مداوم از منزل خود فید ویدئویی دریافت کنید و تصور کنید چقد امنیت منزل شما بالاتر خواهد رفت. این‌گونه اگر مهمان ناخوانده داشته باشید حتی دور از منزل نیز متوجه خواهید شد.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: گوگل سرویس Dropcam را در سال ۲۰۱۴ با قیمت ۵۵۵ میلیون خریداری کرد که یک سرویس عرضه دوربین نظارتی است. اما این تازه اول راه بود. شرکت Ring یک دوربین چشمی برای در منزل تعبیه کرد که می‌توان به وسیله آن تصویر کسانی که جلوی در منزل هستند را مشاهده کرد. همچنین دوربین‌هایی مانند PetCube نیز وجود دارند که یک لیزر درون خود دارند و شما قادر خواهید بود حتی دور از منزل نیز با حیوان خانگی خود بازی کنید!

۶ – شبکه‌های اجتماعی
پیش‌بینی گیتس: سایت‌های اختصاصی به وجود خواهند آمند که به خانواده و دوستانتان اجازه خواهند داد که با هم به گفتگو بپردازید و برای دورهمی‌های مختلف برنامه‌ریزی کنید.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: حدود دو میلیارد نفر از فیسبوک استفاده می‌کنند و از حال و احوال هم از طریق این سرویس خبر دارند. اسنپ‌چت، اینستاگرام، واتزاپ و بسیاری از اپ‌ها و سرویس‌های دیگر نیز وجود دارند که امکان ارتباط از راه دور را فراهم می‌کنند.

۷ – پیشنهاد‌های تبلیغاتی هوشمند
پیش‌بینی گیتس: نرم‌افزارها و پلتفرم‌ها قدرت درک بیشتری خواهند داشت و مثلا اگر شما یک بلیط هواپیما رزرو کنید، این نرم‌افزار به شما اطلاعاتی از اماکن توریستی یا فعالیت‌هایی که می‌توان در مقصد انجام دهید خواهد داد. برای هر کاری که بخواهید آن را انجام دهید این نرم‌افزار یک سری تخفیف یا پیشنهاد باری شما خواهد داشت.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: سایت‌های بسیاری در زبان‌های مختلف به وجود آمده‌اند که پیشنهادات مختلفی را برای اساس خریدهای شما اعلام می‌کنند. گوگل و فیسبوک نیز با تحلیل داده‌های شما مانند علایق و لوکیشن شما تبلیغاتی را ارائه می‌دهند. حتی Airbnb هم به شما این امکان را می‌دهد که به جای اینکه در هتل‌ها اقامت کنید در خانه مردمان محلی مقصدتان ساکن شوید.

 ۸ – سایت‌های مباحثه آنلاین ورزشی
پیش‌بینی گیتس: تصور کنید در هنگام تماشای یک مسابقه ورزشی در تلویزیون، همزمان قادر خواهد بود که اطلاعات زنده را دریافت کنید یا با دیگران نظرات خود را به صورت زنده به اشتراک بگذارید.

۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: بسیاری سایت‌های ورزشی این قابلیت‌های را در اختیار قرار می‌دهند و حتی تویتر نیز یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های اشتراک نظرات مختلفی است. و این محدود به یک کشور نیست و اساسا همه کشورها یک چنین سرویسی برای خود دارند.

۹ – تبلیغات هوشمند
پیش‌بینی گیتس: دستگاه‌های شما تبلیغات هوشمند خواهند شد. آن‌ها سلایق و علایق شما و سابقه خرید شما را خواهند داشت و نسبت به اطلاعات شما به شما محصولات مختلف را معرفی خواهند کرد.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: بسیاری از سیستم‌های تبلیغاتی آنلاین از جمله فیسبوک و گوگل این قابلیت را دارند. گوگل بر اساس سرچ‌های شما انواع محصولات مختلف را به شما نمایش خواهد داد و این سرویس‌ها بر اساس کلیک، پترن خرید و علایق شما محصولات مختلف را جلوی شما به صف خواهند کرد.

۱۰ – لینک‌ سایت‌ها در تلویزیون زنده
پیش‌بینی گیتس: پخش تلویزیونی در آینده شامل یک سری لینک به سایت‌های خاص خواهد شد که منطبق با محتوایی که در حال مشاهده آن هستید خواهد بود.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: امروزه اساسا همه برنامه‌های تلویزیونی لینکی به تویتر دارند یا یک QR Code وجود دارد که شما را تشویق به دانلود اپلیکیشن یا ورود به یک سایت می‌کند.

۱۱ – انجمن‌های مباحثه آنلاین
پیش‌بینی گیتس: شهروندان مختلف قادر خواهند بود تا در یک سری پلتفرم آنلاین مشکلات خود در مورد زندگی‌شان و مشکلاتی اعم از سیاست‌، اقتصاد و غیره را به اشتراک بگذارند.

۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است 

امکانی که موجود است: بسیاری از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری زیر هر مطلب خاص یک بخش کامنت دارند که مردم می‌توانند مشکلات و نظرات خود را بیان کنند و به مبادله نظر بپردازند. همچنین از نظر شبکه‌های اجتماعی نیز در سال‌های اخیر شاهد بودیم که توییتر و فیس‌بوک نقش بزرگی در بهار عربی داشتند!

۱۲ – سایت‌هایی با موضوعات مشخص
پیش‌بینی گیتس: جوامع آنلاین دیگر بر اساس یک لوکیشن و مکان خاص نخواهند بود و بلکه بر اساس یک موضوع خاص و یک سلیقه خاص خواهند بود.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: در گذشته سایت‌های کمی وجود داشتند و اکثرا سایت‌ها وجهه‌ای دایره‌المعارف گونه داشتند. اما حال بسیاری از سایت‌های خبری به قسمت‌های مختلف تقسیم شده‌اند که هر کدام یک موضوع را پوشش می‌دهند. همچنین Reddit نیز وجود دارد که می‌توان به صورت مشخص‌تر یک برد با یک موضوع خاص ایجاد کرد تا مردم در آن شرکت کنند.

۱۳ – نرم‌افزارهای مدیریت پروژه
پیش‌بینی گیتس: مدیران پروژه‌های مختلف هنگامی که یک پروژه در دست کار دارند قادر خواهند بود تا آنلاین شوند، پروژه را برای مردم توضیح دهند و از بین کسانی که اعلام آمادگی خواهند کرد دست‌چین کنند و پروژه را آغاز کنند.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: بسیاری سرویس مختلف وجود دارد که می‌توان افراد مختلف را کنار همدیگر به صف کرد و هماهنگ کرد و یک پروژه را شروع کرد. از جمله محبوب‌ترین این سرویس‌ها می‌توان به Slack و Trello اشاره کرد.

۱۴ – سایت‌های استخدامی آنلاین
پیش‌بینی گیتس: مانند گزینه قبل که مدیران دنبال افراد هستند، در این مورد مردم به دنبال کار خواهند بود و قادر خواهند بود تا با اعلام علایق، توانایی‌ها و نیازهای خود شغل مورد نظرشان را بیابند.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: سایت‌هایی مانند لینکدین این قابلیت را به شما خواهند داد که رزومه خود را آپلود کنید و توجه دیگران را به کار خود جلب کنید.


۱۵ – نرم‌افزارهایی برای جوامع تجاری

پیش‌بینی گیتس: نرم‌افزاری وجود خواهد داشت که شرکت‌ها با استفاده از آن بتوانند پروژه‌های مختلف که خارج از شرکت است را جذب کنند یا پروژه‌های داخلی خود را به خارج از شرکت منتقل کنند. چه پروژه یک ساختمان در دست تاسیس باشد چه یک فیلم در حال ساخت، این نرم‌افزار این امکان را فراهم خود کرد که شرکت‌های راحت‌تر از قبل و بدون نیاز به واسطه پروژه‌های خود را OutSource کنند.

 ۱۵ پیش‌بینی بیل گیتس در ۱۸ سال پیش که این روزها به حقیقت پیوسته‌ است

امکانی که موجود است: سایت‌های مختلفی موجود است که این امکان را فراهم می‌کند. فری‌لنس و به قول کار پروژه‌ای چیزی است که چند سالی است به شدت همه‌گیر شده و این میان سایتی مانند Upwork این امکان را فراهم می‌کند تا پلی ارتباطی بین شرکت‌ها و فری‌لنسرها باشد.

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.