پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 22 September , 2019
امروز : یکشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۸ - 23 محرم 1441
شناسه خبر : 24799
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰ | ارسال توسط :

تعهدات بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان در سال جاری اعلام شد

راه سوم: مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اجرای تعهدات بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان طی سال جاری خبر داد. به گزارش راه سوم، گودرز کریمی فر روز سه شنبه با بیان اینکه این تعهدات نسبت به سال گذشته در مواردی نظیر بیماری های صعب العلاج و پر هزینه ، زایمان، عینک و […]

تعهدات بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان در سال جاری اعلام شد

راه سوم: مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اجرای تعهدات بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش راه سوم، گودرز کریمی فر روز سه شنبه با بیان اینکه این تعهدات نسبت به سال گذشته در مواردی نظیر بیماری های صعب العلاج و پر هزینه ، زایمان، عینک و لیزیک افزایش یافته است ، اظهارکرد: قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان به روش صندوق درمان تکمیلی از ابتدای خرداد ماه سال ۹۵ تا پایان شهریور ماه سال جاری اجرایی شد

وی افزود: طی این مدت بیش از هفت میلیون پرونده و سند پزشکی دریافتی ، رسیدگی و هزینه‌های درمانی بیمه شدگان پرداخت شده است.

کریمی ‌فر گفت: بر اساس اسناد و مدارک موجود به طور متوسط روزانه بیش از چهارده میلیارد ریال خسارت به حساب بیمه شدگان واریز می شود.

 

وی با بیان اینکه هزینه‌های بیمه شدگان تا سه ماه بعد از پایان قرارداد قابل پرداخت است ، افزود: رقم قطعی هزینه های ۱۲ ماهه قرارداد سال ۹۶- ۹۵ طی دو ماه آینده مشخص می شود.
مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: از مجموع هزینه های پرداختی ۵۷ درصد مربوط به هزینه های سرپایی و ۴۳ درصد مربوط به هزینه‌های بستری است.
کریمی با اشاره به تمدید قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ از ابتدای آبان ماه سال جاری تا پایان مهر ۹۷ ، نرخ سرانه ماهانه برای هر نفر از کارکنان رسمی ، پیمانی و افراد تحت تکفل را مبلغ ۵۴۰ هزار ریال اعلام و ادامه داد: ۲۷۰ هزار ریال این رقم توسط کارکنان و مبلغ ۲۷۰ هزار ریال دیگر آن از محل اعتبارات رفاهی وزارت متبوع تأمین و هر ماه به حساب بیمه شدگان واریز خواهد شد.
وی نرخ سرانه ماهانه برای هر نفر از کارکنان قراردادی و افراد خانواده آنها را مبلغ ۵۴۰ هزار ریال دانست و اظهارکرد: در راستای حمایت از همکاران فرهنگی قراردادی، در سال جاری بدون افزایش حق بیمه همچون سال گذشته اقدام خواهد شد و مبلغ ۳۷۰ هزار ریال توسط این افراد و ۱۷۰ هزار ریال دیگر از محل اعتبارات رفاهی وزارت تامین و هر ماه به حساب بیمه شدگان واریز می شود.
کریمی فر تعهدات جراحی های تخصصی، درمان طبی و سایر اعمال جراحی و کلیه هزینه های پاراکلینیکی و سرپایی را بدون سقف اعلام و بر اساس تعرفه های مصوب کشور دانست.
وی هزینه های مرتبط با درمان نازایی و ناباروری اولیه، ویزیت پزشکان، فرانشیز دارو در تعهد بیمه همگانی و ملزومات دارویی ، هزینه تهیه اعضای طبیعی پیوندی با تایید انجمن های مربوطه را بدون سقف اعلام کرد.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، هزینه کلیه تعهدات پس از کسر فرانشیز به استثنای هزینه های بیماران خاص و صعب العلاج را قابل پرداخت دانست و یادآور شد: هزینه درمان این بیماران اعم از بیمارستانی و دارو بدون در نظر گرفتن هیچگونه فرانشیز قابل پرداخت است و هزینه داروهای این بیماران نیز به طور کامل پرداخت می شود.
وی با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری با بیش از ۹ هزار مرکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ از کلیه فرهنگیان بیمه شده خواست برای انجام امور درمانی به مراکز مربوطه مراجعه و با پرداخت کمترین هزینه خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.
کریمی از مراجعه کنندگان بیمه شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ خواست پس از تحویل مدارک به نمایندگی های مستقر در تمام ادارات و مناطق آموزش و پرورش نسبت به دریافت هزینه های خود اقدام و همکاران فرهنگی تا ۱۵ آذر ماه سال جاری مهلت دارند با مراجعه به ادارات و مناطق محل خدمت خود نسبت به عضویت در پوشش بیمه تکمیلی اقدام کنند.
وی نسبت به انصراف بیمه شدگان از پوشش بیمه درمان اظهارکرد: افراد متقاضی انصراف باید تا تاریخ۳۰ آبان ۱۳۹۶ برای تکمیل فرم انصراف به ادارات رفاه محل خدمت خود مراجعه و نسبت به انصراف از بیمه اقدام کنند و درغیر این صورت انصراف این افراد پذیرفته نشده و حق بیمه تکمیلی از حقوق نامبردگان کسر خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.